Şimdi Ara

ADINIZA KAÇTANE HAT VAR BİLİYORMUSUNUZ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
61.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fusem

rapator ve mszehir,

TCKN üzerine kayıtlı 1 vodafone hattınız var mı?

eğer varsa, my vodafone üzerinden kontrol etme imkanınız var.

http://forum.donanimhaber.com/m_36983966/tm.htm

bilginize.

bahsettiğiniz sistem artık düzgün çalışmıyor. sadece giriş yaptığınız hattı gösteriyor. test edilmiştir.
  • Dün akşam haberlerde izledim adamın birisini bundan yararlanarak dolandırıyorlar.Şöyle ki;adam bir akşam bakıyor telefonunda sinyal yok,geçici arızadır diye önemsemiyor.Sonra bankanın birisi arıyor kendisini öteki hattından,hesabınızdan yüklü miktarda para transferi var onaylıyormusunuz diye?Adamın hiç bişeyden haberi yok nasıl olur filan araştırıyorlar.Meğer adam cep telefonundan bankacılık hizmeti alıyormuş,dolandırıcılarda adamın kimlik fotokopisiyle "sim kartımı kaybettim" diyerek yeni sim kart çıkartmışlar.Ee telefon bankaya kayıtlı olduğundan şifre istendiğinde hat dolandırıcılarda olduğundan onlara gidiyor.20 küsur bin TL parası gitmiş adamın bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thanatosus

Dün akşam haberlerde izledim adamın birisini bundan yararlanarak dolandırıyorlar.Şöyle ki;adam bir akşam bakıyor telefonunda sinyal yok,geçici arızadır diye önemsemiyor.Sonra bankanın birisi arıyor kendisini öteki hattından,hesabınızdan yüklü miktarda para transferi var onaylıyormusunuz diye?Adamın hiç bişeyden haberi yok nasıl olur filan araştırıyorlar.Meğer adam cep telefonundan bankacılık hizmeti alıyormuş,dolandırıcılarda adamın kimlik fotokopisiyle "sim kartımı kaybettim" diyerek yeni sim kart çıkartmışlar.Ee telefon bankaya kayıtlı olduğundan şifre istendiğinde hat dolandırıcılarda olduğundan onlara gidiyor.20 küsur bin TL parası gitmiş adamın bu şekilde.

bence operatörler internetten sorgulama imkanını sağlamalılar. böylece herkes kolayca adına olan hatları öğrenebilir. hatta insanlar aile fertlerininkini de sorgulayarak adambaşı arama derdinden kurtulmuş olurlar.

• Bugün aradılar bütün bilgileri verdirler .

yıllar önce kullanıp kapattıgım hatların bile bilgisini verdiler 2007 yılından 90 kuruşluk borcum kalmış bu hattı kapatmıştım o zaman ödeyip kullanabilirsiniz dedi :))

5 tane hattım varmış 2 tanesi aktif 2 tanesi iptal 1 tanesi başka oparatöre geçirmişim :))

Tebrikler . Teşekkürler .

Hizmeti yapana saygılar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mszehir -- 22 Aralık 2010; 14:47:43 >
  • öğlen aramış trcell kapalıydı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: febahadir

turkcell için buradan: söz sizde

vodafone için buradan: bize ulaşın

avea için buradan: önerileriniz

müşteri hizmetlerine mail atarak ulaşabilirsiniz.

size hemen dönüş yapıp bilgi veriyorlar o operatörde numaranız olmasa bile.

arkadaşın verdiği linklerden 3 operatöre de mesaj atıp adıma kayıtlı hatları sordum, vodafone ve turkcell beni arayarak adıma kayıtlı hatları söylediler, avea ise bana mesaj atmış müşteri hizmetlerini arayın diye

aveaya kocaman

• quote:

Orijinalden alıntı: uzil

öğlen aramış trcell kapalıydı ya

mail kutunuzu kontrol edin. bende de öyle olmuştu, mail atmışlar müsait olduğunuz zaman dilimini bildirirseniz tekrar arayacağız diye
    benda maili yanıtladım, 1 gün sonra tekrar aradılar.
  • Arkadaşlar Timlerden de adımıza kayıtlı hatları öğrenebiliyor muyuz?
  • timde çalışan bir arkadaşım vardı turkcellde adıma kayıtlı hatları söylemişti, ama taşınmış hattımı göremiyordu, müşteri hizmetleri taşınmış ve kapanmış hatları da söylüyor
  • Teşekkürler.
  • 19 aralık akşamı yolladığım mailler sonucu;

Turkcell ertesi gün (20.12) dönüş yapıp beni bilgilendirdi...

Avea ertesi gün (21.12) mail yollayıp bizi arayın dedi...

Vodafone bugün (23.12) dönüş yapıp beni bilgilendirdi...

Hiçbir operatörde bilmediğim bir hattım yokmuş...
  • an itibariyle bede soruşturma yaptım.

vodafondan myvodafon aracılığı ile öğrendim,

aveadan müşteri hizmetlerinden tc numarası yolu ile öğrendim,

türkcellden müşteri hizmetlerinden öğrenmesi zor oldu,tc no ve isim soyisim den sorgulayamıyorlarmış

illaki trkcll e kayıtlı yeni veya eski bi numaranız olması lazım dedi müşteri hizmetleri.neyseki eski numarayı buldum ve sorgulattım.

sonuç olarak allaha şükür hepside temiz çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurmay34

Evet sevgili dostlar aranıza yeni katılan biri olarak size ilk yazımı yazmak isterim gsm işi ile uğraşan biri olarak özellikle adana gaziantep gibi yerdeki kanayan yaramızı sizlerle paylaşıyorum.

Gsm firmaları bayileri ve hatta tim gibi asn gibi büyük dağıtım bayileri bile bu işi yapıyor. malesef operatörler hat satmak için ciddi kotalar koyuyor cep telefoncularda doğal olarak daha önce hat alan kişilerin sakladığı kimlikleri ile hatlar açıyor ve onu açık hat olarak satıyor yani pirimini maliyetten düştükten sonra size ucuz hat olarak dönüş yapılıyor ilk başlarda bu pek sorun gibi görünmesede çok büyük zararları olabilir. örneğin sizin bilmeden adınıza açılan hat ile yasa dışı iş yapılabilir bu nedenle durup dururken kapınızda polis görebilirsiniz (şahsen bunun mağduru çok müşterim var) 2.si sizin adınıza olan bir hattan sapıklık yapılmış olabilir mahkeme kararı ile adınıza olan hatların hepsi iptal olabilir bununda birinci derece mağduru olursunuz.son olarakta bu işi yapan uyanıklar sizin adınıza olan hatları başka bir operatöre taşıyabilir örneğin bilmediğiniz adınıza açılan hatlar taşındığında sizin hattınızda arada kaynar. adınıza hat varmı yokmu öğrenmek basit operatörlerin müşteri hizmetlerini arayarak adıma kaç tane hat var öğrenmek istiyorum dediğinizde kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz işin içine dolandırıcılık girebileceği için dikkatli olmanızı öneririm

Çok güzel açıklamış ve izah etmişsiniz. Ayrıca eklemişsiniz; dikkatli olun... diye. BUnun için hergün arayıp kontrol etmemiz gerekir. Bu sizce de saçma değil mi? BU konu hakkında yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı araştırmam sonucu ne yazık ki başka bir önlem alınamamakta. BU tür önlemlerin alınabilmesi için ilgili kuruma yazdığım dilekçeye cevap olarak ise kimlik bilgilerinizin doğruluğundan dolayı sahtecilik olarak değerlendirilmemesi hakkındadır.
    Fakat sahte adresler, imzalar ve sahte anne kızlık soy ismi gibi şifreler göz arda edilmektedir. Bunun önüne geçmek için dikkatli olmak vb önlemler YOK!
    İlgili kurumların müşterilerini koruması için harekete geçmesi gerekiyor. Lütfen birbirimizi boş sözlerle doldurmayalım. Başına talihsiz şeyler gelen insanlar şikayetçi olmadıkça bu kurumlar olayın ciddi boyutunun hiçbir zaman farkında olamayacaklardır.
    Şikayetçi olun, yazılı çizili başvurular da taleblerde bulunun. Ama en önemlisi takip edin. Aksi taktirde bu şikyetler 2 ay içerisinde kaybolup gidiyor. BUnları yapmayacaksınız, başınıza gelince ya da geldikten sonra ahlanıp vahlanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatc -- 2 Eylül 2011; 12:53:43 >

• Benimde sorgulamalarımda ,

vodafone'dan 5 adet , turkcell'den 5 adet haberim olmadan faturasız hat açılmış ve kapatılmış

arkadaşlar bu nedir yaa nasıl bir ülkede yaşıyoruz... Dertsiz başımızı derte sokuyorlar

bu resmen sataşmak gibi bişey !

Ne yapmalıyım direk savcılığa gtmeyi düşünüyorum bana tavsiye bulunun arkadaşlar...
  • .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunayek

Benimde sorgulamalarımda ,

vodafone'dan 5 adet , turkcell'den 5 adet haberim olmadan faturasız hat açılmış ve kapatılmış

arkadaşlar bu nedir yaa nasıl bir ülkede yaşıyoruz... Dertsiz başımızı derte sokuyorlar

bu resmen sataşmak gibi bişey !

Ne yapmalıyım direk savcılığa gtmeyi düşünüyorum bana tavsiye bulunun arkadaşlar...

hadi hadi alacagin tazminatla bi araba alirsin :)
  • vodafonede nerden sorgulanıyor kaç tane adıma ait hat var bulamadım o seceneği bilen varsa detaylı şekilde söleyebilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_genc6134

vodafonede nerden sorgulanıyor kaç tane adıma ait hat var bulamadım o seceneği bilen varsa detaylı şekilde söleyebilirmi

Kardeş vodafone'u ara m.t. sana neler yapmanı söylüyor. fax çekiyorsun vodafone'a, bence herkez sorgulatmalı. Ben çevremdeki herkeze söylüyorum... Benim adıma da açılmış kapanmış 10 adet faturasız hat var... Sonuna kadar hakkımı arayacağım... Tazminat davası açacağım...
  • bu konuda uyandırdığınız için çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunayek

quote:

Orijinalden alıntı: asi_genc6134

vodafonede nerden sorgulanıyor kaç tane adıma ait hat var bulamadım o seceneği bilen varsa detaylı şekilde söleyebilirmi

Kardeş vodafone'u ara m.t. sana neler yapmanı söylüyor. fax çekiyorsun vodafone'a, bence herkez sorgulatmalı. Ben çevremdeki herkeze söylüyorum... Benim adıma da açılmış kapanmış 10 adet faturasız hat var... Sonuna kadar hakkımı arayacağım... Tazminat davası açacağım...

tc kimlik numaranizi soyleyince sistemden bakiyorlar. fax cekmeye gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.