Şimdi Ara

ADINIZA KAÇTANE HAT VAR BİLİYORMUSUNUZ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
61.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fusem

vodafone 3 turkcell 2 avea 1 hat. problem yok

bu konuyu es geçmeyin, ailenizi arkadaşlarınızı akrabalarınızı açık hat almamaları ve kimlik fotokopilerini kaşeletmeleri konusunda uyarın.

malesef kaşeletmek çözüm değil füsem kardeşim tek yolu var bildiğiniz güvendiğiniz yerden hat alın 1 2.si güvenlik nedeni ile kimliğin üstüne büyükçene el yazısı ile alacağınız numara işlemleri için kimlik verilmiştir gibi birşey yazın ve paraf atın onu düzeltmeleri zaman alır ama şunu diyim bundan güvenlik olarak kurtuluşu yok çünkü türkiyede sahte kimlik programı ile sahte belge ayarlayıp yani sizin tc kimlik numaranızla sizin kimlik bilgileriniz ama başka bir resimle o kadar hat açan taşıyan üstüne alan varki aklınız hayaliniz durur ve bunu birebir yetkili bayiler yapıyor

• dün 3 operatöre de mail attım tc kimlik numaramı yazmadan.bugün sabah 11 gibi turkcell dönüş yaptı dogum tarihi ve adres bilgisi ile üzerime olan hatların hepsini söyledi kapanan hatları bile(taşınanlarıda).diğer 2 operatörden hala bir ses yok bakalım onlar ne zaman dönüş yapacaklar

avea az önce mail atmış 500 ü arayın diye standart cevapları

düzeltme:avea

vodafonedan bugün aradılar ve tc kimlik numarası bi kaç bilgiyle üzerime olan hatları paylaştılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 19 Aralık 2010; 21:27:53 >
  • sorun yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kurmay34

arkadaşlar bazı arkadaşlarımız müşteri hizmetlerinin konu ile ilgilenmediğini söylemişler ama müşteri hizmetleri kesinlikle yardımcı oluyor ayda bir kendi hatlarımı sorguluyorum ben tc kimlik numarası yeterli eğer adınıza hat varsa iptal etmek mümkün yaptırıma gelince kız arkadaşımın başına böyle bir olay geldi biz cep telefoncuyuz doğal olarak adımıza onlarca hat var birgün bir baktık kız arkadaşımın üstüne olan ve bildiğimiz 30 hat çatır çutur avea ya taşınmış tabi kişisel hatta taşınmış yoksa haberimiz olmazdı araştırdık hangi distribütör bunu yapmış sonra suç duyurusu yaptık ve sonra o kişiye savcılık anında arama kararı çıkarttı sonrasını bilmiyorum mahkeme gününü bekliyoruz

ayda bir mi? paranoya olmuş sanki

vodafone da her an bakabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_36983966/tm.htm

turkcell en kısa zamanda geri döner.

ama avea biraz sıkıntılı.

evet paranoya oldu neden dersen bu durumlarda mağdur olan kişiler genelde adına 4 ten fazla hat olanlar benim adıma 3 operatörde nerden baksan 50 ye yakın hattım var şimdi bunu daha önce benim hattımı açan x distribütör bakıyor hee bu adamın ruhu duymaz diyor nede olsa çok hattı var muhtemelen satılmış hatlardır diyor lap diye taşıyor virde mahkeme durumu olduğu için zaten hatlarımı listelemişim ayda bir kontrol ediyorum

• aman sakat iş vallahi , telefoncu tanıdığım cidden pek tekin olmayan adama açık hat veryodu her hafta, o hatlardan biri sizin olabilir
  • tecavüz kaçınılmazsa tecavüz edeceksin
  • quote:

quote:

arkadaşlar bazı arkadaşlarımız müşteri hizmetlerinin konu ile ilgilenmediğini söylemişler ama müşteri hizmetleri kesinlikle yardımcı oluyor ayda bir kendi hatlarımı sorguluyorum ben tc kimlik numarası yeterli eğer adınıza hat varsa iptal etmek mümkün yaptırıma gelince kız arkadaşımın başına böyle bir olay geldi biz cep telefoncuyuz doğal olarak adımıza onlarca hat var birgün bir baktık kız arkadaşımın üstüne olan ve bildiğimiz 30 hat çatır çutur avea ya taşınmış tabi kişisel hatta taşınmış yoksa haberimiz olmazdı araştırdık hangi distribütör bunu yapmış sonra suç duyurusu yaptık ve sonra o kişiye savcılık anında arama kararı çıkarttı sonrasını bilmiyorum mahkeme gününü bekliyoruz

ayda bir mi? paranoya olmuş sanki

vodafone da her an bakabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_36983966/tm.htm

turkcell en kısa zamanda geri döner.

ama avea biraz sıkıntılı.

Turkcell'e mail attım akşamına döndüler sorun yok.Fakat vodafone'da adıma açılmış kendi numaram dışında 3 numara daha varmış onu öğrendim.Bana dilekçe vermem gerektiğini söylediler,numaraları da verdiler.Hangi ilden ve şubedeb açıldığını sorduğumda onu biz bilemeyiz dediler gerçekten bilemiyorlarmı?Ben şimdi sadece vodafone'a dilekçe vermekle yetinmek istemiyorum direkt savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum.Sanırım habersiz açılan bu tür hatlara illa ki bir yaptırımı vardır açanlar kimse artık.

• evet vodafone a dilekçe vermene gerek yok direk savcılığa ver ayrıca tabiki hangi bayi açmış kim taşımış ne yapmış ne etmiş bir vodafone cep shop bilebilir ama güvenlik nedeni ile söylemezler tanıdık bulursan olabilir ama zaten onları bulman birşeyi değiştirmez hatırlamazlar bile
  • Turkcell ve vodafone'a mail atmıştım.Turkcell bi kere aradı uyuyordum mail atmışlar müsait olduğunuz saati söyleyin arayalım diye.Maili cevapladım ama bir daha aramadılar.Vodafone'dan çıt yok.
  • kimliğinizi bilmedik saçma sapan yetkisiz yerlere verirseniz açarlar tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: denkel

kimliğinizi bilmedik saçma sapan yetkisiz yerlere verirseniz açarlar tabi

Bu kadar kişi bilemedi ama sen çözmüşsün bravo,forumcak düşünemediğinizi bu arkadaş çözmüş işte yuh size,biz niye düşünemedik acaba
  • quote:

kimliğinizi bilmedik saçma sapan yetkisiz yerlere verirseniz açarlar tabi

hocam sen mesajları okudun mu? özellikle ilk mesajı ? Arkadaş tim yapıyor bunu diyor.Tim'e de güvenmeyeceksek kime güveneceğiz?
  • Dün akşam 22 gibi üç operatörede mail yolu ile üzerime kayıtlı olan hatları sordum...Bu sabah 11 gibi aradı Turkcell...Benim bildiğim hatlarımı söyledi, başkada yokmuş zaten...Diğer iki operatörden ses seda yok daha...
  • Turkcell ertesi gün döndü.

Vodafone dönmedi henüz ama Vodafone Shop yakın olduğu için gidip bizzat sordum.

Her 2'side temiz :)

Avea'dan ses yok bakalım henüz...

Turkcell birkez daha kalitesini kanıtladı...
  • Avea mail yolu ile dönüş yaptı ve bizi arayın diyor...Çakallar... Vodafonedan hala ses yok...Aveanın gönderdiği mail aşağıdadır...

Sayın Rapator,

Zaman ayırarak bize yazdığınız için teşekkür ederiz.

Adınıza kayıtlı olan Avea hat/hatlarına ilişkin, Müşteri Hizmetleri'mizi arayarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve tüm sorularınız için, anında görüşmek üzere 7 gün 24 saat, Avea hatlı cep telefonunuzdan 500'ü, sabit hatlardan ise 444 1 500'ü tuşlayarak Müşteri Hizmetleri'mize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla;

AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş.

Müşteri Hizmetleri Yetkilisi

Hande

EKLEME: Az önce ben aradım Avea 500 ü...Kullandığım hatlar dışında başka bir hat yokmuş üzerime...Olan 60kr a oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapator -- 20 Aralık 2010; 18:14:39 >

• vodafone dan ses yok

3 gün oldu ...
  • o işler eskidendi artık öyle şeyler yapılmıyor tim yapmaz öyle bişey kimse uydurmasın bilip bilmeden suçlamak kolaydır önce sen kendi güvenliğine kendin dikkat edeceksin kimliğini sağa sola bırakırsan alt bayilerde işlem yaparsan başına herşey gelir her turkcell tabelası takan yetkilimi sanıyosunuz
  • quote:

o işler eskidendi artık öyle şeyler yapılmıyor tim yapmaz öyle bişey kimse uydurmasın bilip bilmeden suçlamak kolaydır önce sen kendi güvenliğine kendin dikkat edeceksin kimliğini sağa sola bırakırsan alt bayilerde işlem yaparsan başına herşey gelir her turkcell tabelası takan yetkilimi sanıyosunuz

kardeşim sana bu şekil uslup kullanmıyorum uydurmuyorumda bu işide biliyorum nelere şahit oldum ben bu sektörde idda ediyorum ben kötü niyetli olayım sen gözümün önünde istediğin kadar kaşe vur onu silerim adamlar kimlik fotokopilerini satıyor bu işlerden kimlerin şuan hapiste olduklarından bilgin varmı ? ama burdaki husus evet kaşe kimlik fotokopisi bir yana bunlara engel olamasan bile heray hatlarını sorgulayabilirsin bu mümkün
  • quote:

quote:

o işler eskidendi artık öyle şeyler yapılmıyor tim yapmaz öyle bişey kimse uydurmasın bilip bilmeden suçlamak kolaydır önce sen kendi güvenliğine kendin dikkat edeceksin kimliğini sağa sola bırakırsan alt bayilerde işlem yaparsan başına herşey gelir her turkcell tabelası takan yetkilimi sanıyosunuz

kardeşim sana bu şekil uslup kullanmıyorum uydurmuyorumda bu işide biliyorum nelere şahit oldum ben bu sektörde idda ediyorum ben kötü niyetli olayım sen gözümün önünde istediğin kadar kaşe vur onu silerim adamlar kimlik fotokopilerini satıyor bu işlerden kimlerin şuan hapiste olduklarından bilgin varmı ? ama burdaki husus evet kaşe kimlik fotokopisi bir yana bunlara engel olamasan bile heray hatlarını sorgulayabilirsin bu mümkün

turkcellde adına hat açılmasını engelleme diye bişey var time gidip kimliğinle senin tcne bloke koyuyorlar yeni hat açılamıyor kesinlikle haberiniz olsun heray arayıp soracağınıza böyle bişey yapabilirsiniz

• böyle bir yaptırım iyi olabilir fakat şöyle birşeyde olabilir kişinin elinde ise kimlik fotokopisi o kimlik fotokopisi ile örneğin turkcell e dilekçe yazar blokemin kaldırılmasını arz ederim diye yada müşteri hizmetlerine kimlik bilgileri ile güvenlik sorusuna yanıtlar verir blokeyi mh den kaldırır bu yol pek güvenli gelmedi bana
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.