Şimdi Ara

Adınıza düzenlenen tc kimlik kartınız diye mesaj geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
11.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben hiçbir yere başvurmadım tc kimlik kartı almak için zaten eski kimliği kullanıyorum, durup dururken pttden böyle bir mesaj geldi nedir bu ?

• kargo takibe baktım arkadaşlar alıcı kişinin adı başka ve alıcı düzce de kimlik ankaradan düzceye yollanmış ulan ben istanbuldayım
  • e devletten baktım başvurunuz bulunmamaktadır diyor ? Peki benim hattıma neden böyle bir mesaj geliyor ?
  • Hocam tokatci işine benziyor hiç bulaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Hocam tokatci işine benziyor hiç bulaşma
    hocam mesajda adınıza düzenlenen tc kimlik kartınız 13.06.2019 10:58 de xxxxxxxxxxx barkod numarası ile kabul edilmiş olup en kısa sürede tarafınıza teslim edilecektir yazıyor.

ptt gönderi takip e girdim barkot numarası doğru, ankaradan düzceye gönderilmiş fakat alıcı kişinin adı soyadı başka.

kendi e devletime girip baktım, biri şifremi çalıp benim yerime mi başvurdu diye fakat başvuru felan yok.
  • Hocam telefon numarasını yazarken yanlışlık olmuş olabilir mesaj size gelmiştir ondan dolayı ama tedbirli olmakta fayda var derseniz nüfus müdürlüğüne gidip adınıza çıkartılmış kimlik var mı öğrenin ve ardından emniyete başvurun
  • Telefon numarasi yanlis girilmis olabilir ama bu durumda nereye basvurulmasi gerekiyor bilmiyorum genede resmi kurumlarla irtibat kurun ne olur ne olmaz.
  • Derhal polise bildirmekte fayda var hocam. Daha önceden haberlerde dolandırıcılar tarafından kullanılan bir yöntem olduğu söyleniyordu sahte kimlik için. Yani güncel kimliklerin kopyası zor olduğundan yeni kimlik çıkarmamış kimselerin kimligini onun adına alıyorlardı.
    Yine yanlış numarada olabilir. Ama derhal polise/yasal yerlere bildirmekte fayda var. İleride olabilecek olumsuz durumlarda savunmanız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.