Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (881. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20.005
Cevap
782
Favori
1.600.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tesekkurler, hafızan baya iyiymiş bire bir konusunu yazmışssın.O zamanlar 14 yaşındaydım ,Çocuk oldugumdan filmin cok etkisinde kalmıştım.O yıllarda kanal 6 yada hbb diye kanal vardı, muhtemelen bunlardan birinde yayınlanmıştı.Tekrar seyredeyim diye günlerce nette arattım bulamadım.Umarım bulabiliriz, sende bulursan bana iletirsen memnun olurum.
  • 90 lı yıllarda izlediğim bir yabancı filim vardı, filimde uzayda bir kayayı kazı yapan insanları bu kayanın içindeki tarih öncesinden kalma bir yaratık öldürüyordu. Bu filimden hatırladığım bir sahnede dünyada yaşayan insanlar bu yaratığı hasta ve yaşlı olanlar demir kutuya kendileriyle hapsedip uzaya fırlattıkları sahne aklımda
    Filmin ismini bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akiff4220 -- 8 Ekim 2019; 16:6:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akiff4220 A kullanıcısına yanıt
    Within the rock (1996)
    https://www.imdb.com/title/tt0118183/

Bi tane matkap var ucundaki çivi fırlıyo, kayaya saplanıp dönüyo dönyo iyice içine girince patlıyo. Ekipdeki kadın uzaylıyla mücadele ederken kendi gafasını patlatıyo bunla. Aklımda kalmış

Güzel filmdir. Uzaylılı yaratıklı korku filmi seven varsa izlenir.
  • Merhabalar.Filmi uzun zaman önce kanaltürk kanalında izlemiştim. Film afganistanda geçiyordu büyük ihtimalle. Amerikan askerleri göreve gitmişlerdi.Yolda düşman bir güçle karşılaşıyorlardı. Ellerindeki ısı aleti gibi bir şeyle baktıklarında üçgen cisimler görüyorlardı. Bi zaman sonra hepsi tek tek ölmeye başlıyordu ve en son bi asker kalıyodu. Bu adam da uzun bi yol yürüyordu ,en sonunda beyaz bir ışıkla karşılaşıyordu. Sonra yeryüzünü gezen bi sahne giriyodu arkaplanda da kuran okuma sesi geliyodu. Filmin sonunda son kalan adam hastane gibi bir yerde yatakta havada duruyordu ve bir elinde üçgen şekilde bir madalyon vardı. Çok acayip bir filmdi. Aklıma takıldı, bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usame9955

Merhabalar.Filmi uzun zaman önce kanaltürk kanalında izlemiştim. Film afganistanda geçiyordu büyük ihtimalle. Amerikan askerleri göreve gitmişlerdi.Yolda düşman bir güçle karşılaşıyorlardı. Ellerindeki ısı aleti gibi bir şeyle baktıklarında üçgen cisimler görüyorlardı. Bi zaman sonra hepsi tek tek ölmeye başlıyordu ve en son bi asker kalıyodu. Bu adam da uzun bi yol yürüyordu ,en sonunda beyaz bir ışıkla karşılaşıyordu. Sonra yeryüzünü gezen bi sahne giriyodu arkaplanda da kuran okuma sesi geliyodu. Filmin sonunda son kalan adam hastane gibi bir yerde yatakta havada duruyordu ve bir elinde üçgen şekilde bir madalyon vardı. Çok acayip bir filmdi. Aklıma takıldı, bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    The Objective (2008)
  • obili O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler baya aramıştım nette bulamamıştım şimdi de Türkçe dublajını arıyorum

• Arkadaşlar bulunacağına dair pek umudum yok ama bir maymun belgeseli arıyorum ben.

Şimdi maymun belgesellerini araştırsam, tüm belgeselleri sırf o sahnesini görebilmek için bulmak ciddi bir zaman ve uğraş gerektirecek. Aranızda hatırlayıp adını söyleyen çıkarsa sevinirim.

"Maymunlar kendi aralarında koloni haline gelmişler... Güçlü erkek maymunlar baskın... Zayıf olan zavallılara ne dişileri veriyorlar ne de yemek. Onlar bu yaşam kavgasında hep yeniliyorlar. Bir yiyecek bulunsa güçlüler hemen çöreklenip zayıflara izin vermiyor. Belki arkada birşeyler kalırsa sadece onu yiyorlar zayıflar.

Birgün birşey oluyor... Maymun kolonisi insanların yaşadığı hastane gibi birşey buluyorlar çölün ortasında. Bu tesisin yemek artıklarının döküldüğü, tellerle çevrilmiş bir alanı keşfediyorlar. Tabii ki güçlüler zayıflara baskı yaparak içeri girmelerine engel oluyor. Güçlüler tellerden tırmanıp içeri giriyorlar ve bu yemek artığı cennetini mideye indiriyorlar.

Ama... Aması var işte. Meğer yemek artıkları son derece bozukmuş, sürüdeki bütün güçlü ve barbar maymunlar zehirlenip ölüyorlar, tüm dişiler ve doğanın bağışladığı güzel şeyler zayıf ve kibar maymunlara kalıyor... HAŞIRT!"

Güçlüyüm diye fazla dayılanmıcaksın konulu bu belgeseli bulan olursa, şimdiden çok teşekkür ediyorum...
  • Merhaba benim de hatırlayamadığım film bir genç kızı kaçırıp barbie bebek gibi süslüyorlar kız kurtulup hepsini öldürüyor çok eski bir film değil kafayı yiyeceğim takıldı kafama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    bir adam eroin alışverişinde birilerini ölüdüren polislerin videosunu çeker.Adamlar farkeder ama adam kaçar. adamın evine gelirler ve adamı öldürüp karısını kaçrırlar. kadın hapsettikleri evde
    kırık bir eski tip telefondan tuşlama yoluyla rastgele numara çevirir ve bir genç telefona çıkar .Çocuktan yardım ister. ve aksiyonlu sahnelerle film sonunda kadını bulur. adını bilen bilmeyen herkesin yardımına ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nickko35

Merhabalar,
    bir adam eroin alışverişinde birilerini ölüdüren polislerin videosunu çeker.Adamlar farkeder ama adam kaçar. adamın evine gelirler ve adamı öldürüp karısını kaçrırlar. kadın hapsettikleri evde
    kırık bir eski tip telefondan tuşlama yoluyla rastgele numara çevirir ve bir genç telefona çıkar .Çocuktan yardım ister. ve aksiyonlu sahnelerle film sonunda kadını bulur. adını bilen bilmeyen herkesin yardımına ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.
    Cellular (2004)
  • Teşekkürler. ışık hızında oldu.
  • Bir adam karisi yahudi olduğu için inançlarından dolayı hasta olduğu halde hastaneye gitmiyor ölüyor komşular çocukların yetim olduğunu bildiriyor çocukları alıyorlar çocukların birini gerizekalı kampına gönderiyolar birini kisirlastiriyorlar 4 oğlunada farklı birşey yapıyorlar filmin sonunda kavuşuyorlar ama zihinlerini yitirmiş halde film 90 larda izlenmiş bir çocuğun filmde adi richard mis babalarida tom cruise a benziyormuş eğer doğru cevabı verirseniz çok mutlu olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick bulamayan herif

Bir adam karisi yahudi olduğu için inançlarından dolayı hasta olduğu halde hastaneye gitmiyor ölüyor komşular çocukların yetim olduğunu bildiriyor çocukları alıyorlar çocukların birini gerizekalı kampına gönderiyolar birini kisirlastiriyorlar 4 oğlunada farklı birşey yapıyorlar filmin sonunda kavuşuyorlar ama zihinlerini yitirmiş halde film 90 larda izlenmiş bir çocuğun filmde adi richard mis babalarida tom cruise a benziyormuş eğer doğru cevabı verirseniz çok mutlu olurum
    Muhtemelen After the Promise (1987)
  • obili O kullanıcısına yanıt
    Helal reis 5 dk olmadan böyle bi filmi bile bildin

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick bulamayan herif

Helal reis 5 dk olmadan böyle bi filmi bile bildin
    Daha önce birkaç kez aynı film sorulmuştu ve cevap vermiştik. Ondan dolayı kolay oldu.
  • Merhaba
    20-25 yıl önce yanlış hatırlamıyorsam Fransız yapımı bir film izlemiştim. Filmde birkaç kişi merdivenlerden yukarı piyano taşırken bir çocuk misketlerini düşünüyor ve piyano merdivenlerden aşağı yuvarlanıp tüm şehrin sokaklarını alt üst ediyor.

Bu film konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim 🙏

• quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzmermi

Merhaba
    20-25 yıl önce yanlış hatırlamıyorsam Fransız yapımı bir film izlemiştim. Filmde birkaç kişi merdivenlerden yukarı piyano taşırken bir çocuk misketlerini düşünüyor ve piyano merdivenlerden aşağı yuvarlanıp tüm şehrin sokaklarını alt üst ediyor.

Bu film konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim 🙏

Şöyle bir sahne var.

Laurel & Hardy The Music Box 1932
  • Arkadaşlar D smartın ilk çıktığı yıllarda dizi kanallarının birinde 2. Sıradaki kanal olabilir. Sarışın bi kadın kocası ve çocukları vardı. Aile komedisi bir sitkom du. O dönemler George Lopez Show diye bir dizi vardı ikisinide izliyordum belki çağrışım yapabilir. Aradığım dizinin adında Sanırım wife kelimesi geçiyordu. İki gündür düşünüyorum bulursam tekrar izleceyim. Simdiden sağolun

• Uzakdoğu veya Çin yapımı bir filmdi. Karakterler çekik gözlüydü zaten.

3 tane genç vardı sanırım. 2 erkek 1 kız. Filmin son sahnelerinde bunlar yakalanıyordu ve filmin villaini kızın serçe parmağını camla kesiyordu. Koparıyordu galiba.

En son da erkeklerden birisi dövüşürken sırtına duvardaki bir çıkıntı girmişti. O yüzden ölmüştü. En son sahnede ise ölen erkeğin mezarının başında diğer 2 arkadaşı vardı. Evlenmişlerdi sanırım.

Hatta galiba villain hiç beklenmedik alt seviye birisi çıkıyordu falan son sahnelerde.

• 
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.