Şimdi Ara

AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU] (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.141
Cevap
56
Favori
89.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Çeviriler sürekli değişmeye başladı. Çok sinir bozucu ve yorucu bir hal aldı. Aynı çeviri birden fazla kez yapılıyor vs. gibi amatörce durumlar mevcut AdGuard'ın çeviri sisteminde.
    Tamamlanan çevirilerin güncellenmesi zaman alıyor, bu sebepledir diye düşünüyorum.

Geri bildirim için teşekkürler.
  • Merhaba,

O ekran zaten tam ekran olmaması gerektiği için "Maximize" düğmesi yok :)
    "It is not bug, it is by design"

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Firefoxtaki sürüm hala 2.10.17 gözüküyor ve güncellenmiyor. Addons sitesinde de aynı sürüm var.
    Merhaba,

Haklısınız. Aynı sürüm numarası Firefox için "Beta" aşamasında görünüyor şu anda.

İlginize teşekkürler
  • AdGuard'da uzun zamandır farkında olduğum bir sorun var. Belki bu sorunu siz de yaşıyorsunuzdur.. Normal de AdGuard kullanmıyorum. Yeni çıkan eklenti sürümünü denemek için yükledim ve max. ayarlarda denedim, sorun hala devam ediyor.

Sorunu ekran görüntüleriyle göstereyim;

Sayfa yüklenirken oluşturduğum kurallar işlemiyor.
    AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]

Göründüğü gibi sayfa yüklemesi tamamlandıktan sonra kurallar aktif oluyor.

Normal de kullandığım uBlock Origin ile bakın bir de;

Göründüğü gibi uBlock Origin kullanırken öyle bir sorun yok.

Diğer bir konu ise, AdGuard kullanırken 3. parti takipçi siteleri nasıl engelliyorsunuz? AdGuard kullanırken 3. parti siteler veri harcıyor. uBlock Origin kullanırken ise böyle bir sorun yok.

Ekran görüntüleriyle göstereyim;

DH içerisinde AdGuard kullanırken;

Daha eklemediklerim de var.

uBlock Origin kullanırken;

Göründüğü gibi tüm 3. parti takipçi siteler engelleniyor, etkileşimde bulunamıyorlar ve haliyle veri harcıyamıyorlar. Sonuç olarak bu durum İnternet sitelerinin daha hızlı tepki vermesini sağlıyor. Gereksiz veri trafiğine de engel oluyor.
  • Eklentiler pek ise yaramiyor. Adguardin normal windows icin uygulamasi var. Ben lisansli kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Https leri etkinlestirdiniz mi

• Sadece eklentisi için yazmamıştım. Programında da aynı durum geçerli. Dediğim gibi, AdGuard'da uzun zamandır gözlemlediğim bir sorun. Saniyelik/saliselik sayfa açılışlarında kurallar işlemiyor.

Bu durumu fark eden başka arkadaşlar var mı? Yoksa sadece ben de mi böyle oluyor...
  • Eve gidince ben programdan bakarim.

• Merhaba,

Garip bir durum. Kendi kuralınız sanırım Donanımhaber forumdaki yandex arama kutusunu gizliyor. "Element hiding" yavaş çalışıyor olabilir belki ama sebebini bilmiyorum. Dediğiniz sorunla ben hiç karşılaşmadım.
    3.parti istekleri engellemek için Filtreleme günlüğünü kullanabilirsiniz. Filtreleme günlüğünü açın, temizleyin sonra sayfayı yenileyin ve yüklenen istekleri göreceksiniz. İstediğiniz ağ isteğini engelleyebilirsiniz.
    Ayrıca AdGuard Casus Engelleme Filtresini de etkinleştirmeyi unutmayın.
    Ayrıca AdGuard filtresinde bulunan engellenmiş istekler, daha tarayıcınıza yüklenmeden engellenir.
    Örneğin "ads.google.com" isteği engellenmiş ise sayfa yüklenirken bu istek hiç yüklenmez. Yani bahsettiğiniz yüklenip sonra gizlenme durumu burada söz konusu değil.

Bu sorunu eklentinin Github sayfasında yazabilir misiniz?https://github.com/AdguardTeam/AdguardBrowserExtension/issues
    Yukarıda "New Issue" tıklayarak giriş yapın ve bu sorunları mümkün olduğunca açık şekilde yazın. Translate falan kullanırlar merak etmeyin.

Katkınız için teşekkürler
  • lugo_cloud kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Eklentiyi tekrar yükledim. Filtreleme günlüğünden istekleri engelleyip denedim, sonuç yine değişmedi. Bir de filtreleme günlüğünden istek engellemeyi çok uğraştırıcı buldum.

Casus engelleme filtresi olarak göremedim fakat AdGuard filtrelerini uyumlu bir şekilde aktif etmiştim.

Ayrıca AdGuard filtresinde bulunan engellenmiş istekler, daha tarayıcınıza yüklenmeden engellenir.

Hocam bu yazdığınız olay zaten engellenmiş isteklerin ağ etkileşiminde bulunmaması demek oluyor. Bu AdGuard'a özel bir konu değil. uBlock Origin'de de böyle işliyor. Aşağıya ekran görüntüsü ekledim. Ama, AdGuard da filtreleme günlüğünden tek tek engellemek çok uğraştırıcı geldi bana.

Network analiz araçlarıyla kontrol ettim. forum.donanimhaber.com'a girince sadece 46.45.154.80 (DonanimHaber) - Radore Veri Merkezi sunucusuna bağlanıyor. Herhangi bir 3.parti reklam/takipçi domain trafiği gözlemlemiyorum.

Bu sorunu sadece ben yaşıyorsam bildirme gereği duymuyorum fakat, diğer arkadaşlarda bu sorunu yaşıyorlarsa tabii ki bildiririm. Diğer kullanıcıların yorumlarını takip edeceğim.

Bilgilendirmeniz ve yardımınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Firefoxtaki sürüm hala 2.10.17 gözüküyor ve güncellenmiyor. Addons sitesinde de aynı sürüm var.
    Merhaba,

Firefox eklentisine de güncelleme gelmiştir. Güncellemeleri kontrol ediniz.

Teşekkürler.
  • https://adguard.com/tr/license.html?promoCode=TREFOIL&devices=2
    30% indirimli bir "TREFOIL" kuponu uyguladın. Cihaz sayısı: 2
    https://adguard.com/en/promo/19-irish.html?utm_source=email&utm_campaign=Patrick19EN&utm_medium=promo&utm_content=body
    Irish for a day, protected for a year
    30%
    $39.92
    $27.94
    2 Mac or PC + 2 Android devices

https://adguard.com/license.html?promoCode=TREFOIL&currency_code=USD&checkout=true&devices=2
    LUCK OF THE IRISH: NO ADS ON ST PADDY’S
    (OR EVER)
    $39.92
    $27.94
    + KDV
    2 PC/Mac + 2 Android

Trackers and ads and malware, oh my! Need a lucky charm to fend them off?
    No worries, AdGuard’s leprechauns will help! Get a Premium 2+2 license on
    St. Patrick’s Day 🍀with a nice 30% discount and forget about ads.
    I WANT MY LUCKY ADGUARD CHARM!

The offer stands for a Premium licence for 2 desktop computers and 2 Android devices. Please note that the discount is valid until March 18.

Get the Lucky License!
    On St. Patrick's Day AdGuard greets everyone with its own Pot of Gold. That is, a 30% discount
    on 1-year license for 2 PCs/Macs and 2 Android devices.
    Save some while saving your devices from adware and online tracking!
    Offer stands only until March 18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoGoBaBa -- 16 Mart 2019; 0:2:35 >
  • buda ömür boyu lisans indirimi

30% indirimli bir "TREFOIL" kuponu uyguladın. Cihaz sayısı: 2
    https://adguard.com/tr/license.html?promoCode=TREFOIL&devices=2&lifetime=true

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    Toplam 4 cihaz için "ömür boyu lisans" 92.4 TL

Teşekkürler
  • Yararlı bilgi için teşekkürler.

• Merhaba

Android için AdGuard v.3 Yayımlandı.

Yenilikler

- Tamamen yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü
    - Gizlilik Modu artık Android için de kullanılabilir. Android tarafı da artık daha gizlilik odaklı!
    - Koyu arayüz seçeneği eklendi.
    - Yeni istatistik çizelgeleri eklendi.
    - İlk kurulumda sizi karşılayan kurulum sihirbazı yenilendi.
    - Filtre seçimi arayüzü değiştirildi.
    - CoreLibs yeniden tasarlandı, 150'den fazla değişiklik yapıldı. Android tarafında Gizlilik Modunu kullanabilmemizi bu çalışmalara borçluyuz. Ayrıca AdGuard, Android üzerinden artık daha etkili engelleme yapabilecek.
    - DNS kullanılabilirliği geliştirildi. Artık TLS üzerinden DNS, HTTPS üzerinden DNS ve DNSCrypt seçeneklerini kullanabilirsiniz.
    Tüm değişikliklerin listesi: https://github.com/AdguardTeam/AdguardForAndroid/releases/tag/v3.0.291

Android için AdGuard'ı telefonunuzda kurulu ise "Güncellemeleri denetleyin" eğer kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
    https://adguard.com/tr/adguard-android/overview.html

Lisans almak için tam zamanı
    AdGuard'ın %40 indirim uyguladığı kampanya kodunu kopyalayın ve kendinize ömürboyu geçerli bir Premium lisans alın.

Kampanya Kodu : ADGUARD3HUNTERS

Premium lisans hem bilgisayarınızı hem telefonunuzu koruyabileceğiniz 1+1 lisans türüdür.
    Şu anda Ömürboyu Premium Lisans yukarıdaki kampanya ile 84TL yerine 50TL
    https://adguard.com/tr/license.html?lifetime=true&promoCode=ADGUARD3HUNTERS

Teşekkürler,
    Reklamsız günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 22 Mart 2019; 14:15:22 >
  • Okul ve Üniversiteler için AdGuard

Bizler AdGuard'da, okulların, üniversiteler ve kolejlerin reklamlar için uygun yerler olmadığına inanıyoruz.
    Bu yüzden eğitim kurumları için özel bir teklifimiz var! Yöneticilerimize bir e-posta gönderin. Okulunuzun/kurumunuzun adını ve gereken lisans sayısını belirtin. Size kesinlikle ulaşacağız!

https://surveys.adguard.com/for_schools_request/form.html

Öğretmen, okul müdürü, bölüm başkanı vb. kullanıcılara duyurabilirsiniz.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 25 Mart 2019; 13:8:39 >
  • Merhaba. hem pc de hem android telefonumda uzun süredir lisanslı kullanıyorum gayet de memnunum, ama pc de kullanmam gereken filtreler konusunda emin değilim, siz AdGuard Temel Filtresi + AdGuard Türkçe Filtre + AdGuard Takip Engelleme Filtresi + AdGuard Sosyal Medya Filtresi + AdGuard Can Sıkıcı Öğeler Filtresi bu filtreleri kullanın yeter diyorsunuz sanırım ama adguard pc sürümünde bu isimde filtreler görmüyorum ben. benim kullandığım filtrelerin resmini atıyorum. nerede yanlış yapıyorum acaba

.AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]AdGuard Reklam Engelleyici [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccsn -- 26 Mart 2019; 14:38:48 >
  • ccsn C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Filtrelerin adları güncellendi. İlk gelen PC sürümü güncellemesinde de filtre adları güncellenecektir. Yanlış yaptığınız bir şey yok.

Eski adları ile doğru filtreleri kullanıyorsunuz zaten, hatta daha fazla gereksiz filtrenin bile etkin olduğunu görüyorum.
    Easlist, EasyPrivacy, Fanboy Annoyances, Fanboy Social Blocking List bu filtreleri gereksiz yere etkinleştirmişsiniz, bunları kapatmanızı tavsiye ediyorum.
    Çünkü, AdGuard'ın aynı işi yapan filtrelerini zaten etkin kullandığınızı görüyorum. Tavsiyem budur bunun dışında herhangi bir sorun yok, içiniz rahat olsun.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lugo_cloud -- 26 Mart 2019; 20:21:58 >
  • Ekşisözlük açılırken reklam engelleyici yokmuş gibi bekleme yapıyor. Bunun için ek filtre mi eklemek gerekiyor? İmzanızdaki filtreler aktif.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.