Şimdi Ara

Adata SU800 (512GB) vs SanDisk Ultra 3D (500GB)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 1TB'lık sabit diskim 2 gündür bad sector göstermeye başladığı için SSD almayı düşünüyorum. Ama şu an bu ikisi arasındayım (her ikisini de aynı fiyata bulabiliyorum). İnternette bazı kişileri SU800'ün daha kötü latency ve controller'a sahip olduğunu veya SanDisk Ultra 3D'nin daha güvenilir olduğunu (aslında WD Blue 3D NAND ile aynı olduğu için, sadece farklı markalar) söylerken gördüm. Bu sebeple SU800 almak ekstra 12 GB için değmez mi? Ayrıca:

- 1 TB'lık sabit diskimin yarısını bile kullanmıyordum, bu yüzden 500GB'ın oldukça yeterli olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili düşünceleriniz neler? Sürücümde sadece birkaç oyun var ve geri kalanların çoğu aslında belgeler, videolar vb. Bu yüzden bazılarını buluta falan yükleyebileceğimi düşünüyorum.

- WD Green veya SanDisk SSD Plus gibi giriş seviyesi SSD'ler, bu tür orta sınıf SSD'lere kıyasla ne kadar kötü? Giriş seviyesi SSD'lerden tanındık markalar olsa bile gerçekten uzak durmalı mıyım?

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Şu anki sabit diskimin durumu, HD Tune vs. gibi araçları kullanmıyorum çünkü ne zaman can verecek belli değil, zaten 2 gün önce Windows mefta olduktan sonra NTFS ayvayı yedi sanıp dün bütün verilerimi Linux partitionuma kopyalamaya çalışmıştım, chkdsk falan yürütmüştüm, daha da çok yıpratmış olabilirim dolayısıyla verilerimi yedekleyene kadar daha da fazla kurcalamak istemiyorum:
    https://hizliresim.com/IE8nPE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrightSilence -- 1 Mayıs 2020; 16:34:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• aynı sevşyede urunler.adata alın ulkede rekabete notrınocukta olsa katkınız olsun.tek marka kalınca hukumetten feyz alıp bızı dududkluyorlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adata ssd'lerin yazma hızları çok çabuk düşüyor.Kendini çok çabuk eskitiyor..
    SanDisk'ler tüm ssd markaları içinde en serin çalışan ve sağlam olanıdır.
  • Teşekkür ederim hocam, internette de Adata ile ilgili şikayetler okudum teknik servis gibi, kısa sürede mefta olmasıyla ilgili, testlerde 4KB okuma/yazma hızlarının rakiplerine göre düşük olması gibi; SanDisk bu durumda her açıdan daha güvenilir gibi geliyor. Teşekkürler

• BrightSilence kullanıcısına yanıt
    Çoğu markanın her türlü SSD'lerini kullandım.
    Bir daha ne samsung, ne crucial ne adata hele ki Kingston aman aman

Yavaş yavaş M.2 NVMe disklere geçiyorum
    Sandisk ve Türkiye'de satılmayan Sabrent en iyileri..

Başka markalara para kaptırmam bundan sonra

Adata SU800 (512GB) vs SanDisk Ultra 3D (500GB)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 2 Mayıs 2020; 0:24:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Çoğu markanın her türlü SSD'lerini kullandım.
    Bir daha ne samsung, ne crucial ne adata hele ki Kingston aman aman

Yavaş yavaş M.2 NVMe disklere geçiyorum
    Sandisk ve Türkiye'de satılmayan Sabrent en iyileri..

Başka markalara para kaptırmam bundan sonra

Hepsini anladım ama Samsung'u da saymanız dikkatimi çekti. EVO, MX500 gibi SSD'ler kaliteli diye biliyorum.

Neyse ki dün akşam SanDisk'i alıp geçtim, şu an tek endişem SSD gelince HDD'den verilerimi kurtarmak. İnternette çok araştırdım ama daha önce böyle bir şey hiç yapmadım, 2 gün boyunca başarısız denemelerimle HDD'yi zaten yeterince yıpratmışımdır sanırım ve tek bir bayt bile önemli, o yüzden başka birine yaptırmayı düşünüyorum eğer bulabilirsem. chkdsk çok yavaştı; GNU ddrescue denedim ama onu da beceremedim çünkü ben sanıyordum ki NTFS sıkıntılı ama bütün diskte sorun varmış, Linux partitionum kurtarma sırasında kendini read-only hale getirince anladım bunu . Başka birisi farklı olarak ne yapabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrightSilence -- 2 Mayıs 2020; 22:40:32 >

• BrightSilence kullanıcısına yanıt
    Samsung 970 evo M.2 plus'lar iyi iyi olmasınada çok ısınıyor.
    O ısı değeri soğutucu takılı olduğu halde o seviyede.Normalini düşün Bir şekilde ben soğutucu uydurdum taktım
    normalde soğutucusuz satılıyor o şekilde takıp kullanacaksın.
    O kadar para veriyoruz yanında insan basit bi alüminyum plaka koyar maliyeti 5 tl'yi aşmaz..

Hayırlı olsun SanDisk.
    Veri kurtarmada Recuva isminde bir program vardı format yiyen hdd'den önemli video,resim,düğün,dernek vs... felan kurtarmıştım yıllar önce.
    Denemekten zarar gelmez bi deneyin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 3 Mayıs 2020; 5:6:17 >
  • SATA SSD İcin İkisi Arasında Kesinlikle Sandisk zaten WD Markası ve 3 Yıl garantisi var.Bir soru sordugunuzda da Musteri Hizmetleri İlgileniyor.

M2 SATA NVME SSD icinse uzak ara
    Sandisk Extreme M2 SSD 700Tl Hepsiburada baska yerde gormedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.