Şimdi Ara

ADANA'DA 3 HARFLİ PLÂKÂ DÖNEMİ BAŞLADI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
18.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adana Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü 10 yıldır dayanmaya çalıştığı ve en son olarak da B ve C serilerini bitiren plâkâ harf uygulamasında İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Antalya, Bursa ve komşu il tanuni diyari Mersin'den sonra 3 harfli plâkâya geçti.

Bence 3 harfe geçmesine gerek yoktu. Bunu bazı çevrelerin zorlaması ile yaptığını düşünüyorum. İki harf ve dört rakam çok daha uzun vadeli genişleme imkanı sunarken daha fazla sözcük kurma imkanı sağlayan üç harfin seçilmesi düşündürücü.

ADANA'DA 3 HARFLİ PLÂKÂ DÖNEMİ BAŞLADI

• Hayırlı olsun
  • Taner abi kap hemen
    01 TNR 01

yakışır vallahi
  • hayırlı olsun 3 harfliye geçmenin amacı ne acaba?
  • 01 chp 45, 01 mhp 58,01 akp 34 gibi plaka isteyen ülkemizin kodamanlarını daha iyi söğüşlemek...
  • isimlerin kısaltmalarınada 2 harf yetmiyor ondan istemişlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özer...

isimlerin kısaltmalarınada 2 harf yetmiyor ondan istemişlerdir.

imzandaki şiire bayıldım....
  • TNR-YSF-YSR gibi plakalara gelmesi kafadan 7-8 yılı bulur belkide 10 yılı. Plakalar harf sırasıyla veriliyor.

AXX-BXX-CXX-DXX-EXX-FXX-GXX... Gibi

Bu arada da sadece 3harfli pakalar verilmiyor, açığa çıkan 2harfliler ve tek harflilerde veriliyor. O sebeple süreç biraz uzuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

TNR-YSF-YSR gibi plakalara gelmesi kafadan 7-8 yılı bulur belkide 10 yılı. Plakalar harf sırasıyla veriliyor.

Bu arada da sadece 3harfli pakalar verilmiyor, açığa çıkan 2harfliler ve tek harflilerde veriliyor. O sebeple süreç biraz uzuyor.

sıra önemli değil...
    money in the power,power in the money...
  • Plâkâm belli... sırası geldiğinde (herhalde bir 10 yılı bulur)

01 KBP 15

ADANA KEBAP BİRBUÇUK
  • ya ankara ya ne demeli tuturdular harf bitene kadar (örnek DA) aynı seriyi verme. kardeşim istanbul gibi çeşit yapsana o ne öle DA! (dur da der gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

TNR-YSF-YSR gibi plakalara gelmesi kafadan 7-8 yılı bulur belkide 10 yılı. Plakalar harf sırasıyla veriliyor.

sıra önemli değil...
    money in the power,power in the money...

Paranin satın alamayacağı hersey için visa kart yada dolgun cep ise yaramıyor.

Çünkü bu sıra ciddi olarak tüm sehirlerde uygulandı, uygulanıyor.

Bir harf bitmeden bir sonraki harfi parayla belki alabilirsin ama 2sonraki 3sonraki harfi alamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Plâkâm belli... sırası geldiğinde (herhalde bir 10 yılı bulur)

01 KBP 15

ADANA KEBAP BİRBUÇUK

Acıkmış gibisin Taner Abi
    Hayırlı olsun ne diyelim. Birgün para bol gelirde sürecek yer ararsam 01 VHT 01 alırım züper olur:)
    01 plakanın zaten karizması başka birde 3 harf gelince

• 01 plakalara sonu 01 cok yakisir..

Yanimizda bulunan adana kebapcisi'na ayda birkac kez 01 .. 001 plakali bir bmw geliyor.. Hakkaten guzel duruyor..
  • Geçen sabah bende otobüs durağında beklerken 01 AAB diye giden bir corolla gördüm ve gözlerimi ovuşturdum yanlış mı gördüm diye.Eh nihayetinde Adana'da da 3 harfli plaka dönemi açıldı.Adana'da kim ne derse desin en çok tutulacak plaka 01 ADS türevleridir.Çünkü Mersin'e 3 harf geldikten sonra çok 33 ADS görmüştüm.Mersinlilerin gıcığına
  • 2 harf 3 rakam kombinasyonunun adanada bitmesi imkansız bence.hadi o bitti tek harf 4 rakamdamı bitti be birader.
  • Sevgili Taner Bey, gurbetteki bir Adanalı olarak benim yerime de 1.5 adana yerseniz sevinirim.Muhakkat herkesin memleketi başkadır ama gerçekten güzel memlekette ,güzel insanlarla yaşıyorsunuz sizler adına seviniyorum.İyi Adanalar...
  • Değerli arkadaşım,

Siz olmadan imkansız. Adana'ya gelirseniz beraber gideriz. Hem de DH'cıların başköesi CİNO ustaya. Aslında Adana'lılar olarak bir gün hep beraber CİNO'da buluşalım derim. İnşallah siz de en kıza zamanda kar görmeyen, kışın portakal ve sahlep, yazın karpuz ve haşlama diyarı, toprağından bile adam fışkıran Adana'ya döner, memleket hasretini giderirsiniz. Herşeyen rağmen ve tüm yönleri ile Adana'dan vazgeçmek imkansız gibi... Hatay, Antep, Mersin yanıbaşımızda, kız istemeye Tarsus'a, denize Kızkalesine, baklava ve börek zaten Antep'te, Kozan-Kadirli-Karaisalı, Ceyhan-Saimbeyli-Tufanbeyli hikayeleri bitmez, Karataş'ın neden adam olmadığı 50 yıldır tartışılır, Belediye halen yemekle meşgul ama sanki "Metro" 2-3 sene sonra çalışır...

quote:

Orijinalden alıntı: vitisvinifera68

Sevgili Taner Bey, gurbetteki bir Adanalı olarak benim yerime de 1.5 adana yerseniz sevinirim.Muhakkat herkesin memleketi başkadır ama gerçekten güzel memlekette ,güzel insanlarla yaşıyorsunuz sizler adına seviniyorum.İyi Adanalar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

ya ankara ya ne demeli tuturdular harf bitene kadar (örnek DA) aynı seriyi verme. kardeşim istanbul gibi çeşit yapsana o ne öle DA! (dur da der gibi)

DA, KA, YA weriliyor ankarada.bi de etimesgut da ET yi bitirdiler şimdi EU veriliyor.
  • taner abi 5 serisinede yakışır hani TNR plaka
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.