Şimdi Ara

'Adam bıçaklamak 60 bin TL' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *ORION*

Galatasaraylılar bunu kabullenmemiş, biri de adam haklı dememiş, en azından aynı olay sonucunda Beşiktaş'a verilen ceza ile mukayese etmiş olursak.

Dostum adam haklı demelerini beklemiyorum zaten. Adamlar polisten, stad güvenliğinden bahsediyorlar. Gökten hop diye düşüyorlar onlar stadın önüne zaten. Galatasaray kulübü ile onların hiç alakaları yok. Amacım tartışma ortamı yaratmak değildi ama sağolsunlar oraya kadar geldi.
  • quote:

Galatasaraylılar bunu kabullenmemiş, biri de adam haklı dememiş, en azından aynı olay sonucunda Beşiktaş'a verilen ceza ile mukayese etmiş olursak.

Ben bizim stadımızda bu tarz yaşanacak olaylarda en ağır cezanın verilmesini isterim.Her iç saha maçında ailemden 2-3 kişi stadta oluyor, Allah göstermesin yarın bir gün başımıza gelsin istemem.

Yalnız ilgili ceza maddesini bilmediğimden cezanın neye göre verildiğini de tam olarak anlayabilmiş değilim.

Anlayamadıklarım da yok değil, mesela ;

Arkadaşlar örnek vermiş, Fenerbahçe stadında çok daha vahimi cezasız kalmış, ama konuyu ilginç ki Fenerbahçe taraftarı bir kardeşimiz açmış.

Konuyu değerlendiren, açıklama yapan. bir Beşiktaşlı.E o kadar konuşmuşsun be adam, şikenin baş savunucusu kulüp olarak başkanınla ilgili bir iki kelam neden etmedin ? Dürüst olmadığını biliyoruz, ama onur, gurur, haysiyet denen kavramlar olmalı insanda.Bunlar bir insan için olmazsa olmaz !

Amrabat'ı Galatasaray'ın ayartığına dair elinde en ufak bir delil var mı ?! YOK ! Ne yazdım ben bu olay patlak verdiğinde, " değil ceza vermek, akıllarından bile geçiremezler " dedim değil mi ?! Ben yönetici değilim, üstelik Galatasaray'a ceza verilemeyeceğini bilmek için sadece düşünebilmek yeterli !

En vahimi de ne biliyor musunuz ?! Birisi bıçaklama derken, diğeri tırnak makası diyor.DİKKAT !!! Tek kare fotoğraf yok çocuktan, NEDEN ?!

Siz unuttunuz da ben unutmam !!! Hani 5 maç ceza aldığımızda gözü kör olan bir polis memuru vardı ya !!! VAR MIYDI ?!!!

Yoktu, var diye idda eden buraya adını soyadını ve gözünün halini gösteren fotoları eklesin !!!

• Adnan Öztürk mü? kim? biri açıklamıştı, "bıçaklama olayı yok, tırnak makası ile ufak bir kaza oldu" diye... Buradaki tırnak makası mıydı tam hatırlayamıyorum. Ama konuda bahsedildiği gibi bıçaklanma falan yok, kim abartmışsa iyi piyasa, reklam, vs... yapmış.

Ayrıca bu tırnak şeyi olayına 60 bin lira ceza gayet normal diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

quote:

Ben bizim stadımızda bu tarz yaşanacak olaylarda en ağır cezanın verilmesini isterim.Her iç saha maçında ailemden 2-3 kişi stadta oluyor, Allah göstermesin yarın bir gün başımıza gelsin istemem.

Yalnız ilgili ceza maddesini bilmediğimden cezanın neye göre verildiğini de tam olarak anlayabilmiş değilim.

Arkadaşlar örnek vermiş, Fenerbahçe stadında çok daha vahimi cezasız kalmış, ama konuyu ilginç ki Fenerbahçe taraftarı bir kardeşimiz açmış.

Konuyu değerlendiren, açıklama yapan. bir Beşiktaşlı.E o kadar konuşmuşsun be adam, şikenin baş savunucusu kulüp olarak başkanınla ilgili bir iki kelam neden etmedin ? Dürüst olmadığını biliyoruz, ama onur, gurur, haysiyet denen kavramlar olmalı insanda.Bunlar bir insan için olmazsa olmaz !

Amrabat'ı Galatasaray'ın ayartığına dair elinde en ufak bir delil var mı ?! YOK ! Ne yazdım ben bu olay patlak verdiğinde, " değil ceza vermek, akıllarından bile geçiremezler " dedim değil mi ?! Ben yönetici değilim, üstelik Galatasaray'a ceza verilemeyeceğini bilmek için sadece düşünebilmek yeterli !

En vahimi de ne biliyor musunuz ?! Birisi bıçaklama derken, diğeri tırnak makası diyor.DİKKAT !!! Tek kare fotoğraf yok çocuktan, NEDEN ?!

Siz unuttunuz da ben unutmam !!! Hani 5 maç ceza aldığımızda gözü kör olan bir polis memuru vardı ya !!! VAR MIYDI ?!!!

Yoktu, var diye idda eden buraya adını soyadını ve gözünün halini gösteren fotoları eklesin !!!

Arkadaşım sonuç olarak bende bilmiyorum bıçakmı tırnak makasımı ancak o Beşiktaşlı yöneticinin sözleri üzerine yaptım tüm yorumlarımı. Bende senin gibi ne olursa olsun, bu tarz olayların hepsinde en ağır cezaların renk-kulüp bakılmaksızın verilmesinden yanayım. Gözü kör olan polis memuru olayı ile ilgili de bir bilgim yok. İlk kez duyuyorum bir bakayım nedir ne değildir.

• Herşeyi geçtim ben 1 maç saha kapamaya da razıydım da nasıl giriyor oraya tırnak makasıyla felan? Ya da sokan adamda beyin var mı ?
  • Utanma duygunuz kaldı mı biraz olsun Fenerbahçeli arkadaşlar ?

Ev sahibi olduğunuz stadyumda, silah ile 2 kişi yaralandı. 1 maç ceza aldınız. Unuttunuz mu ? Unuttuysanız hatırlatalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marshall_fb

quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

quote:

Arkadaşım sonuç olarak bende bilmiyorum bıçakmı tırnak makasımı ancak o Beşiktaşlı yöneticinin sözleri üzerine yaptım tüm yorumlarımı. Bende senin gibi ne olursa olsun, bu tarz olayların hepsinde en ağır cezaların renk-kulüp bakılmaksızın verilmesinden yanayım. Gözü kör olan polis memuru olayı ile ilgili de bir bilgim yok. İlk kez duyuyorum bir bakayım nedir ne değildir.

Abisi hiç arama bulamazsın bir şey.Yok çünkü, arama bence zaman kaybı olur !

Seni eleştirmemin sebebi belli.Ben forumda her zaman " önce kendi kapının önünü süpür, senin kapının önü kirliyken başkasının kapısının önündeki kire laf atarsan ne kaale alınırsın, ne de haklı çıkabilirsin " anlayışını savunurum.Eleştiri sebebim bu.

Sadece eleştiri ama, ne suçluyorum, ne de ayıplıyorum.

• Cezanın bence stada girmeden milletin üstünü kontrol eden emniyet görevlilerine ve bize güvenlik görevlisi gönderen şirkete kesilmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemo5834

Herşeyi geçtim ben 1 maç saha kapamaya da razıydım da nasıl giriyor oraya tırnak makasıyla felan? Ya da sokan adamda beyin var mı ?

Sokmak isteyen insan, bir yolunu bulur. Gerekirse botunun içine sokar o tırnak makasını. Stada giren insanları tam anlamıyla denetleyebilmenin imkanı yok.

Eğer siz stadyumdaki yaralama olayları için, sokaktaki yaralama olaylarına nazaran çok daha ağır yaptırımlar uygularsanız bu sorunu çözmüş olursunuz. Kanunların yaptırım gücü mevcut değilse, kulüplerin yapabileceği pek bir şey yok.
  • @reef_1905

Ben dürüst birisiyim ve burada bile olsa yalan söz söylemem. Arkadaşların verdikleri linklere baktım ve resimleri olayları gördüm. Ancak, o olaylar burada bahsedildi mi ya da bahsedilmedi mi bunu bilmiyorum. Bahsi geçmediyse bu da çok büyük bir ayıptır. Ancak bu olay yeni olduğu için bunu burada paylaştım. Senin görüşlerine de tabi ki saygım var.
  • İyi güzel de eğer tırnak makası ise bunu nasıl bulacaklar? yarın adam yorgan iğnesi de batırır. Hiç bir kavgada tırnak makasının törpüsü ile saldıran birisini gördünüz mü? Ha cep çakısı deseler bir ihtimal derim de tırnak makası törpüsü nedir yahu? Doğru da olabilir de nasıl bir ruh halidir bu? Tırnak makası törpüsüne cevap veremeyecek durumda bir kişi ise karşısındaki zaten törpüye de gerek yok. Dizlerinin üstüne çökertirsin adamı 90 dakika tokatlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tergen

Adam bçaklamanın bedeli 60000, şike yapmanın bedeli paha biçilemez.

• pek, duyarlı fb taraftarları sizin statta adam vurulurken neredeydiniz?
  • KİŞİLER KULÜPLERİ BAĞLAMAZ
  •  'Adam bıçaklamak 60 bin TL'

'Adam bıçaklamak 60 bin TL'

Bir laf vardır "Dinime küfür eden Müslüman olsa" diye.
    2-3 sene önce senin stadında adam elindeki kocaman bıçağı sağa sola sallayıp 2 kişiyi birden bıçaklıyor ve bu olay gazetelerde, haber sitelerinde, tv lerde boy boy gösteriliyor. Yani bir nevi suç üstü yapılmış durumda. Fakat ne kadar ilginçtir ki para cezası bile gelmiyor?

Galatasaray'ın stadında 15-16 yaşındaki çocuklar kavga yapıp sözde bıçaklama olayı oluyor, ne gözlemci raporu var ne de yönetimin haberi var, ortada kanıt yok, delil yok, olay yerinde bıçak yok, olaya karışanların üzerinde bıçak yok ve bu olaya 60bin tl ceza geldi diye beğenmiyor

Çocuğa soruyorlar bıçaklandın mı diye? O da diyor ki vallahi ben görmedim ama arkadaşım gördü bıçakmış diyor. Ulan bıçaklanan sen değil misin nasıl bilmiyorsun? Hadi olay anında göremedin, insan yarasından anlar az çok. Hastaneye gitmiş en azından orada bilgi verirler. Peki neden şikayetci olmadın diyorlar cevap vermiyor. Ya olayın sorumlusu kendisi olduğu için konuşmuyor ya da korkutmuşlar belli ki. Babası da şikayetci olacağız diyor. Galatasaray kulübü çocuktan ve hastaneden bilgi aldıktan sonra ayağına tırnak törpüsüyle çizik atılmış önemli bir şey yokmuş diye açıklama yapıyor. Neden yalan söyleme gereği duysunlar ki? Demek ki bıçak falan değil.

Bu önemli değil. Farz edin bıçaklandı, cezaya sonuna kadar katılıyorum. Böyle magandaları tribünlerde görmek istemiyoruz. Çoluk,çocuk,bayan herkes oraya gidip maç izliyor. Böyle insanlar yüzünden gitmeye korkuyorlar. Fakat birine ceza yok, diğeri var bunun sebebi nedir? Ve işin garip yanı bu konuyu açan fb li bir arkadaş

• rakip takıma değdiren haberleri, gidip rakip forumda açıp bir de "yanlış anlamayın" diyenlere hayret ediyorum.

yanlış anlamış olsam hoşgörürdüm, bunun doğru algılaması sevinçten göbek attığınızdır.

yaşanan olayın çok daha ciddi bir şekilde incelenmesi gerektiğini herkesten çok söylerim ben, ama konunun amacı belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

rakip takıma değdiren haberleri, gidip rakip forumda açıp bir de "yanlış anlamayın" diyenlere hayret ediyorum.

yanlış anlamış olsam hoşgörürdüm, bunun doğru algılaması sevinçten göbek attığınızdır.

yaşanan olayın çok daha ciddi bir şekilde incelenmesi gerektiğini herkesten çok söylerim ben, ama konunun amacı belli.

Mükemmel bir noktaya parmak basmışsın dostum.
    Konuyu açan kardeş sen "yanlış anlama" da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FunkyTowN

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

rakip takıma değdiren haberleri, gidip rakip forumda açıp bir de "yanlış anlamayın" diyenlere hayret ediyorum.

Mükemmel bir noktaya parmak basmışsın dostum.
    Konuyu açan kardeş sen "yanlış anlama" da.

Hay Allah razı olsun senden renktaş, Iyı güldüm Ama konuyu açan arkadaşın art niyetli olduğunu düşünmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

quote:

Orijinalden alıntı: Cemo5834

Herşeyi geçtim ben 1 maç saha kapamaya da razıydım da nasıl giriyor oraya tırnak makasıyla felan? Ya da sokan adamda beyin var mı ?

Sokmak isteyen insan, bir yolunu bulur. Gerekirse botunun içine sokar o tırnak makasını. Stada giren insanları tam anlamıyla denetleyebilmenin imkanı yok.

Eğer siz stadyumdaki yaralama olayları için, sokaktaki yaralama olaylarına nazaran çok daha ağır yaptırımlar uygularsanız bu sorunu çözmüş olursunuz. Kanunların yaptırım gücü mevcut değilse, kulüplerin yapabileceği pek bir şey yok.

Ne yaparlarsa yapsınlar engellesinler hocam şu olayları.İnsanları zaten spordan,futboldan yeteri kadar soğuttuk insanların bir de tribünlerden dolayı korkmaları futbolumuzun içine edecektir.

• bu kulüpleri de kim bağlıyor belli değil..
    bir grup taraftar yanlış bişi yapar "kulübü bağlamaz" derler..
    yöneticisi şike yapar "kişiseldir kulübü bağlamaz" derler..
    bal gibi de bağlar..kim yaparsa yapsın kaç kişi yaparsa yapsın hangi yönetici yaparsa yapsın hareketleri kulübünü bağlar..çarşı dünyanın sayılı taraftar grubuyken çarşının yaptığı hareketler nasıl beşiktaş'ı bağlıyorsa..bir kulüp başkanı kulübünü şampiyon yapınca nasıl kulübünü bağlıyorsa yanlış hareketleri yapan her kimse kaç kişiyse kulübünü bağlar..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.