Şimdi Ara

'Adam bıçaklamak 60 bin TL' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
2.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cemo5834

quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

quote:

Herşeyi geçtim ben 1 maç saha kapamaya da razıydım da nasıl giriyor oraya tırnak makasıyla felan? Ya da sokan adamda beyin var mı ?

Sokmak isteyen insan, bir yolunu bulur. Gerekirse botunun içine sokar o tırnak makasını. Stada giren insanları tam anlamıyla denetleyebilmenin imkanı yok.

Eğer siz stadyumdaki yaralama olayları için, sokaktaki yaralama olaylarına nazaran çok daha ağır yaptırımlar uygularsanız bu sorunu çözmüş olursunuz. Kanunların yaptırım gücü mevcut değilse, kulüplerin yapabileceği pek bir şey yok.

Ne yaparlarsa yapsınlar engellesinler hocam şu olayları.İnsanları zaten spordan,futboldan yeteri kadar soğuttuk insanların bir de tribünlerden dolayı korkmaları futbolumuzun içine edecektir.

Bi' cacık yapamazlar. Daha bugün Hrant Dink davasında ''örgüt yok'' dediler. Çocuğun biri ergenlik gazına gelip, tek başına adam öldürecek ha ?

Adalet, Kanun, Hukuk bunlar çok yabancı gelen şeyler bize.

@soho

''kişilerin yaptıkları, kurumları bağlamaz'' sözü ironi olarak söyleniyor. bunu anlamak zor olmasa gerek.

• Şike yapmak kaç bin onuda yazsınlar tarifeyi bilelim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Herşeyi geçtim ben 1 maç saha kapamaya da razıydım da nasıl giriyor oraya tırnak makasıyla felan? Ya da sokan adamda beyin var mı ?

Sokmak isteyen insan, bir yolunu bulur. Gerekirse botunun içine sokar o tırnak makasını. Stada giren insanları tam anlamıyla denetleyebilmenin imkanı yok.

Eğer siz stadyumdaki yaralama olayları için, sokaktaki yaralama olaylarına nazaran çok daha ağır yaptırımlar uygularsanız bu sorunu çözmüş olursunuz. Kanunların yaptırım gücü mevcut değilse, kulüplerin yapabileceği pek bir şey yok.

Ne yaparlarsa yapsınlar engellesinler hocam şu olayları.İnsanları zaten spordan,futboldan yeteri kadar soğuttuk insanların bir de tribünlerden dolayı korkmaları futbolumuzun içine edecektir.

Bi' cacık yapamazlar. Daha bugün Hrant Dink davasında ''örgüt yok'' dediler. Çocuğun biri ergenlik gazına gelip, tek başına adam öldürecek ha ?

Adalet, Kanun, Hukuk bunlar çok yabancı gelen şeyler bize.

@soho

''kişilerin yaptıkları, kurumları bağlamaz'' sözü ironi olarak söyleniyor. bunu anlamak zor olmasa gerek.

Sende haklısın hocam hangi ülkede yaşadığımızı unutmuşum bir an için...

• quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Galatasaraylılar bunu kabullenmemiş, biri de adam haklı dememiş, en azından aynı olay sonucunda Beşiktaş'a verilen ceza ile mukayese etmiş olursak.

Yav başlığa baksana. " adam bıçaklamak 60 bin TL" .

Ceza kesilen kim? Galatasaray SK. Sami adamı Galatasaray SK bıçakladı! Adamın amaç belli, Provakatörluk yapmak.

Su çalmakla dükkan soymanin cezası bir olmamali
  • Stadlarda INSAN bıçaklanıyor, burada ise "Tencere dibin kara" diye bir de utanmadan herkes birbirini eleştiriyor.

Yarın yine olur sonra diğer gün yine, yine derken bakarsınız tarih tekerrür etmiş...

22 Kasım 2004 Beşiktaş - Çaykur Rizespor

Kulüpler ve bireyler öyle mi, adli değil öyle mi... Yazık ya gerçekten yazık
  • Yeni yasaya göre bıçaklayan adamın hapis yatması gerekmiyor mu?
  • Haberdeki ilk cümle ile sondan 3.cümleyi bağdaştıramadımm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marshall_fb

quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Galatasaraylılar bunu kabullenmemiş, biri de adam haklı dememiş, en azından aynı olay sonucunda Beşiktaş'a verilen ceza ile mukayese etmiş olursak.

Ben bizim stadımızda bu tarz yaşanacak olaylarda en ağır cezanın verilmesini isterim.Her iç saha maçında ailemden 2-3 kişi stadta oluyor, Allah göstermesin yarın bir gün başımıza gelsin istemem.

Yalnız ilgili ceza maddesini bilmediğimden cezanın neye göre verildiğini de tam olarak anlayabilmiş değilim.

Anlayamadıklarım da yok değil, mesela ;

Arkadaşlar örnek vermiş, Fenerbahçe stadında çok daha vahimi cezasız kalmış, ama konuyu ilginç ki Fenerbahçe taraftarı bir kardeşimiz açmış.

Konuyu değerlendiren, açıklama yapan. bir Beşiktaşlı.E o kadar konuşmuşsun be adam, şikenin baş savunucusu kulüp olarak başkanınla ilgili bir iki kelam neden etmedin ? Dürüst olmadığını biliyoruz, ama onur, gurur, haysiyet denen kavramlar olmalı insanda.Bunlar bir insan için olmazsa olmaz !

Amrabat'ı Galatasaray'ın ayartığına dair elinde en ufak bir delil var mı ?! YOK ! Ne yazdım ben bu olay patlak verdiğinde, " değil ceza vermek, akıllarından bile geçiremezler " dedim değil mi ?! Ben yönetici değilim, üstelik Galatasaray'a ceza verilemeyeceğini bilmek için sadece düşünebilmek yeterli !

En vahimi de ne biliyor musunuz ?! Birisi bıçaklama derken, diğeri tırnak makası diyor.DİKKAT !!! Tek kare fotoğraf yok çocuktan, NEDEN ?!

Siz unuttunuz da ben unutmam !!! Hani 5 maç ceza aldığımızda gözü kör olan bir polis memuru vardı ya !!! VAR MIYDI ?!!!

Yoktu, var diye idda eden buraya adını soyadını ve gözünün halini gösteren fotoları eklesin !!!

Arkadaşım sonuç olarak bende bilmiyorum bıçakmı tırnak makasımı ancak o Beşiktaşlı yöneticinin sözleri üzerine yaptım tüm yorumlarımı. Bende senin gibi ne olursa olsun, bu tarz olayların hepsinde en ağır cezaların renk-kulüp bakılmaksızın verilmesinden yanayım. Gözü kör olan polis memuru olayı ile ilgili de bir bilgim yok. İlk kez duyuyorum bir bakayım nedir ne değildir.

Kıvır

• Torpu nedir yahu? Manikur mu yapiyorsunuz statta? Adiniz cikar soylemedi demeyin... :)

Yeni talimatlara gore birakin stadin icini stadin disindan bile kulup sorumludur, biz bunun icin ceza aldik, ayiptir bu karar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tergen

Adam bçaklamanın bedeli 60000, şike yapmanın bedeli paha biçilemez.

• Kulubün ceza almasi saçma bence zaten.yapanlarin ceza alması gerek 1 tane affedersiniz mal yüzünden şampiyonluk macında seyircisiz oynasanız olur mu yani.
  • Yahu beyler,

Ortalama 20.000 kişinin geldiği yerde, hangi stadyum olduğu farketmez, kulüp olarak sen güvenlik firmasını tutuyorsan, gerekli tedbirlerin alınması için elinden geleni yapan camialar var ise, e bırakında oluşabilecek olaylardan dolayı saha kapanma olsun, ceza olsun bunlardan camialar sorumlu tutulmasın.

Sen o 60.000 TL yi Galatasaray’a keseceğine, onu yapan adama kes bakalım bir daha yapabilen çıkacakmı… sen onu yapanı at hapise, süründür bir tanesini bak bakalım 2.si çıkacakmı ?

İngilterede olaylarda kulüplere ceza kesilmiyor, yapan adamın burnundan getirtiliyor.. Daha geçen günlerde, bir taraftar ırkçı söz söyledi diye, ömür boyu stadlardan men yedi !

Biz ise, oooooo fener 1 maç ceza aldı, gs niye almıyor, gs 50.000 lira ödedi, bjk niye ödemiyor diye kendimizi avutalım…

Açıklamayı yapan avukatta, avukatmı başka şeymi belli değil.

• bana göre bu tip olaylarda 1. suçlu federasyon sonra kulüp ondan sonra güvenlik

aç bak ingiletere ligine hepsi kuzu gibi oturmuş maçlarını izliyor hele bir olay çıkarsınlar sahaya insinler yiyor mu direk tespit edilip birdaha hiç bir stada giremiyorlar en azından bir kaç sene

yapıcaksın aynısını kameralar yok mu onlar süs diye mi orada duruyor belirle o kişiyi maçardan önce dağıt güvenliye o kişi girmesin bunu 2-3 kişiye yap olay çıkartanlara bak bakalım birdaha yapabiliyor mu biletler nerden alınıyor biletix engelle ordan bir kere gerçi başkası alır vs ama en azından kendi adına alamaz

koy hayvan gibi para cezası hapis cezasına kadar uzanan neden hesap kulübe kessiliyor anlamıyorum bu olayları engellenebilecek binbirtürlü çözüm var ama biz en kolayına kaçıyoruz yapması gereken işi başkasına yaptırıp suçuda başkasına atıyoruz böyle devam

• Arkadaşlar ülkemizde 15 senedir ciddi manada "Ceza infaz" konusunda ve "Ceza Hukuku" konusunda bozukluklar var.

Bu ceza için haklıdır veya haksızdır ya da sportiftir-adlidir ayrımı yapmak için söylemiyorum bunları.

Hatırlarsanız Rahşan Affı vardı. Bir araştırma sonrasında aftan yararlanan 30.000 kişinin bir sene içerisinde yeniden hapse düştüğününü okumuştum.

Şu anda siyasi bir sürü dava var. Bu davaların arasında suçlu olanlarda var suçsuz olanlarda. Türk Ceza Kanunu çok yetersiz. Bunu anlamak için illa ki savcı olmaya gerek yok.

13 yaşındaki N.Ç.'ye 20 küsür kişi tecavüz ettiler ve adamlar ceza almadı. Aldılarsa bile çok az bir ceza aldılar. Tam hatırlamıyorum. Ama baklava çalan 3 kişiye 8 sene hapis yatırdılar. Bunların birisi bu iktidar döneminde diğeri 90'lı yıllarda oldu.

Yani anlatmaya çalıştığım şey, bu saatten sonra başa kim gelirse gelsin, adaletli bir kanun hazırlaması lazım. Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar.

Ne kadar da aynı takımdan olsak ta ben Beşiktaşlı adamın yaptığı açıklamayı doğru bulmadım. Belki de söyleyeceğim şeyi kastetmedi ama bedeli belli oldu artık bizde adam bıçaklayabiliriz tarzı bir açıklamaya benzemiş.

Bir yerlerde adalet olmayınca, daha fazla bedel ödeyenin canı yanar hep.

Sportifi falan boşverin, şu anda N.Ç için üzülen yok mu ?

Bazen idamın geri gelmesini istiyorum. Vatanımıza en büyük ihaneti eden, zavallı adamları suçsuz yere öldüren, şu anda Türk-Kürt ayrımını başlatıp senelerdir sorunsuz yaşayan bir toplumu bölen ve en büyük isyanı başlatan, ciğerimizi yakan, ocaklarımızı söndüren adama özel ada tahsis ettiler. Hala verdiği emirlerle yavrularımızı şehit etmeye devam ediyor. Onu idam edemedik Avrupalı olabilmek adına.

Anlatmaya çalıştığım şey, memlekette 80'den sonra adalet kalmadı arkadaş.

• ünal reyiz telegolde açıklama getirdi. 8bin güvenlik görevlisi ve kameralar var. biz sorumluluklarıımızı yerine getiriyoruz ama ne olduğu belirsiz 1-2 kişinin yaptığı suçu bize mal edemezsiniz. Nokta
  • quote:

Orijinalden alıntı: marshall_fb

Ayrıca, sportif ceza veriliyor diyorsunuz, o zaman futbolda şiddet yasası neden çıkartıldı? Bu şiddeti uygulayan kişiler tespit ediliyormu?

Bunu yapan kişi tespit edildi ancak yaralanan kişi şikayetçi olmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor x

ünal reyiz telegolde açıklama getirdi. 8bin güvenlik görevlisi ve kameralar var. biz sorumluluklarıımızı yerine getiriyoruz ama ne olduğu belirsiz 1-2 kişinin yaptığı suçu bize mal edemezsiniz. Nokta

Stat içi ve stat dışı (ne kadar saçma da olsa talimaty böyle) güvenlikten kulüpler sorumludur. Beşiktaş stat dışındaki olaydan bile ceza almştır. Ne demek bize mal edemezsiniz yahu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ballistick

Biri Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar a 60 bin tl cezanın bıçaklayan kişiye değil Galatasaray'a verildiğini söylesin...

hadi ya bunu bi tek sen anladın zaten oda farkında değildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tadanyz

quote:

Orijinalden alıntı: tergen

Adam bçaklamanın bedeli 60000, şike yapmanın bedeli paha biçilemez.

bizim şike yaptığımızın iddia edildiği sene gs kaçıncıydı yaw şike yapmışsakta ucu size dokunamazdı merak etmeyin çook uzaktaydanız

• 1-cezanın tanımı nedir ve amacı nedir acaba? olayın olmasını veya tekrarlanmasını önlemek için kullanılan hukuki yaptırım.
    2-klübe verilen ceza bu olayları engelleyecekmi? stat girişinde herkesi xray cihazından geçirmedikleri sürece hayır.
    3-klübün burdaki sorumlulukları nedir? size göre stada tırnak makasıyla veya çakıyla girmeye çalışanları 55000 kişilik gruptan 1 saat içinde toplamak sanırım.
    gençler kendinizi kandırmayın.bunun klüple bir alakası yok.bjk içinde aynı fenerbahçe içinde.geçmişte bize de oldu falan demeyin boşuna.size olduğunda da siz söyleseydiniz.
    stat sokağa nazaran über güvenli bir bölge yapılamaz.eğer sokakta çakı çeken insanlar varsa statta da olması gayet muhtemeldir.
    sonuç olarak burası Türkiye , burdan çıkış yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.