Şimdi Ara

Ad - Soyad değiştirme davası açtım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gelen yanıt aşşagıdaki gibi. Şimdi bana öneriniz var mı arkadaşlar isim değişikliği belki kolay olabilir ama soyad değişikliği için dava uzaya bilir mi? Birde dava tarihi iletildi ama son kısımda yazan ne anlama geliyor, tanıklara davetiye göndermem gerekiyor mu yoksa direk gelebilecekler mi?

• Bence bir sorun çıkmayacak gibi. Tabii şahitler duruşmada hazır bulunurlarsa.. Bu arada neden isim değişikliği yapıyorsunuz hocam?
  • akbey617 kullanıcısına yanıt

Yeni bir hayata başlamak istiyorum diyelim, bu işlemle beraber telefon numarası ve şehirde değiştireceğim. Hep aklımda olan bir şeydi umarım bu ay sonu gerçekleşir.

Tamamen kendi imkanlarım ile yazdığım dilekçemde bu şekilde.

Bir avukat, yada hukukla ilgili konulardan anlayan biriside yazabilirse davetiye gerekip-gerekmediğini sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selvolution -- 1 Ekim 2021; 7:40:15 >
  • Selvolution S kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Dava sonuçlanınca haberdar edersen sevinirim.

• Mahkemeye bir dilekçe yazıp tanıklarınızın ismini, adreslerini bildirmeniz gerekiyor hocam.

Ama eğer dava dilekçenizde tanıkların isimlerini bildirdiyseniz ayrıca bir dilekçe yazmanıza gerek yok. Bu durumda mahkemeyle konuşup tanıkları duruşma günü getirsem hakim dinler mi diye sorarsınız, dinler derlerse tanıklarla birlikte duruşmaya gidersiniz.

Yok eğer tanıklarınızı bildirmediyseniz dilekçeyle bildirin. Mahkeme tebligat çıkararak çağırır.

• trustem.111 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler cevap için yukarıdaki dilekçemde İsim Soyadı (annesi) ve İsim Soyadı (arkadaşı) şeklinde yazdım dilekçeme.

Direk duruşma günü şahitler ile gideceğim. Dava gününe kadar gidip müsait bir zaman olursa eğer gidip soracağım dinler mi diye ama şuan için zamanım kısıtlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selvolution -- 11 Eylül 2021; 20:36:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selvolution

Teşekkürler cevap için yukarıdaki dilekçemde İsim Soyadı (annesi) ve İsim Soyadı (arkadaşı) şeklinde yazdım dilekçeme.

Direk duruşma günü şahitler ile gideceğim. Dava gününe kadar gidip müsait bir zaman olursa eğer gidip soracağım dinler mi diye ama şuan için zamanım kısıtlı.

Telefonla sorabilirsiniz bazen dinlemiyorlar iki defa gidilmek zorunda kalınmasın

• Selvolution S kullanıcısına yanıt

duruşma günü gelmeden hakim tanıkları dinlemez, istanbulda tanıkların arada dinlenmesi ancak bazen talimat(yani asıl dava başka yerde tanıkların başka yerde) olduğu durumlarda veya ceza davalarında olabiliyor.

gonderilen bu tensip zaptında herhangi bir sıkıntı yok, duruşma gününde tanıklarla hazır olarak gidin başkaca bir şey yapmanıza gerek yok.

duruşmadan 30 dk kadar oncesinde adliyeye gitmeniz mantıklı olur, çünkü kartal adliyesine giriş çıkış işleri baya uzayabiliyor üst araması vs.'den dolayı. duruşmaya saatinde giremeyebilirsiniz genelde uzuyor duruşmalar, o yüzden gittiğiniz gün saatinden biraz daha fazla beklemeniz gerekebileceğini de goz onunde bulundurun.

• Son durumunuz nedir var mı gelişme?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.