Şimdi Ara

Açma-kapama bedeli | 30 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Turkcell hazırkart müşterisiydim. Ortalama aylık 30 liralık paket kullanıyordum. Faturalıya geçersem daha uygun kampanyalar olduğunu söylediler ve faturalıya geçtim. Buraya kadar her şey normal.

Ödeme gününü sürekli unuttuğum için 15 TL'lik açma kapama bedeli ödüyordum sürekli. Buna da tamam.

Fakat bu ay tam 60 TL'lik fatura geldi bana. MH'yi aradığımda ise bana açma kapama bedelinin 30 TL olduğunu söylediler.

Bu soygun değil de nedir? MH'nin bana söylediği; BTK'nın aldığı kararmış ve tüm operatörler bu fiyatı uyguluyormuş.

İnternette de bu yazıyor: "5 Ocak 2018 tarihinden itibaren borç nedeniyle kapalı hatların açılma ücreti vergiler dahil 29.90 TL'dir"

• Ödeme gününü unutmak? Sene 2018. Otomatik ödeme talimatları, alarmlar anımsatıcılar mesajlar bildirimler... 30 olduğu için belki artık teknolojiden biraz yararlanırsınız. :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuhhhh Be yuhhhh

Bir kez daha diyorum..

"Faturalı Hat Pişmanlıktır..!!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Faturayi odeme sonra pismanlik e bilmiyorsaniz sizede pismanlik tabii faturali

• Her hangi bir bankaya oToMAtiK öDEmE taLimatı verirsen kaçırMazsın.

MeSeLa İş Bankası her cuMaRTesi günü o hafta ödenecek faturaLar için e-posta gönderiyor.

Birde faturayı SMS veya E-faTuRa oLarak isteme seçenekleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 30 Ocak 2018; 23:38:8 >
    Kullanmayı bilmiyen kullanmasın aynı kredi kartı kullanmayı bilmeyip laf edenler gibi.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Ben çok riskli görüyorum.. İşte bu yüzden, yakın Bi zamanda hazır karta geçtim.. Güncel Bakiye takip etmekten yoruldum.. Sabah uyandığımda, şok olmamak için ön ödemeli diyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Ben çok riskli görüyorum.. İşte bu yüzden, yakın Bi zamanda hazır karta geçtim.. Güncel Bakiye takip etmekten yoruldum.. Sabah uyandığımda, şok olmamak için ön ödemeli diyorum..

Seninle yaşıtız ama yeniliklere açık ol.
    Otomatik ödemede 9 tane talimatım var.
    Merak ediyorum halen elektrik telefon faturalarını gidip yerine mi ödüyorsunuz :)
  • fth F kullanıcısına yanıt
    Evet yerinde öderim.. Güvenmiyorum.. Çünkü...

Sonradan ağlamak istemiyorum..

Otomatik talimat verip ödenmeyen çok faturalar gördük biz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Evet yerinde öderim.. Güvenmiyorum.. Çünkü...

Sonradan ağlamak istemiyorum..

Otomatik talimat verip ödenmeyen çok faturalar gördük biz..

Otomatik ödeme talimatı verilipte banka hatası yüzünden ödenmezse banka zararınızı kendisi karşılıyor. Ha banka hesabında para yoksa o yüzden ödenmezse yine sizin suçunuz.
  • Anladım ama ,ben yine de almayım. Gider elden yatırır makbuzu alırım.Böyle Alışmışız..Yarın Bu Ülkede ,neyin ne olacağı belli değil.

Sen kullanma bosver

• Evet aynen öyle yapıyorum zaten. Söylemene, akıl vermene gerek yok..

👍

Tm

• Abi iki ay ödemeyince hat kapanıyor seninki unutmak değil gece yatıp iki ay sonra uyanmak olmuş. Türkcell hat kapanınca 30 tL GEÇİRME ücreti alıyor.
  • Öğrenci olduğumdan dolayı kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermeyi uygun görmüyorum. Zaten limit 500 TL. Neyse bu olay bugün de benim başıma geldi. Uzun bir aradan sonra ilk defa :/

"Bugün benimde başıma geldi. Dün son gündü ve ben yatırmayı unuttum. Sabah kalkar kalkmaz telefona mesaj geldi hattınız aramaya kapatıldı diye. Hemen kredi kartı ile ödedim ve birde ne göreyim hat-açma kapama ücreti 30 TL olmuş. Tam 30 TL. Öğrenci insanım bir kez unuttum diye 30 TL geçirmek nedir? Haram zıkkım olsun diyeceğim de neyse :/"
  • Cok para

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.