Şimdi Ara

ACİLL ASUS P5KC mi MSI P35 Platinum Combo mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bi arkadaşım için siparişi vereceğiz karar kıldığımız sistem şu:
    E6550
    Board ? ASUS P5KC / MSI Platinum Combo
    Palit 8600GT
    Kingston HyperX 2x1GB DDR2 800
    Aopen H600B28
    Seagate 250GB (tek plaka: ST3250410AS)
    Asus DVD 1814BLT SATA Writer
    A4tech X750F1 mouse
    Airties kablolu 4port modem
    Monitör mevcut.

• 2'si de güzel kart..
    Ben olsam MSI'ı alırdım..
  • ramlerdede bir düşün derim ben Kingston HyperX 750 mhzliklerini kullanıyorum ççokta memnun deilim satmakta satamıyorum 400 ytl vermiştim şimdi 120 ytl ye forumda satıyorlar.

bana kalırsa ramleri Team Xtreem albir görüş
  • Ben de bu başlığı açmaya hazırlanıyordum

MSI'da daha çok bakır var daha iyi soğutuyordur(?)
    Onun dışında özellikleri bir gibi. Gigatek'ten baktığıma göre MSI'da Raid desteği daha iyi(?)
  • msi sırf soğutma çözümü yüzünden tercih edilebilir. Çok soğuk bir anakart o.c yapmak isteyenler için birebir.
  • artık çok geç siparişi verdik, alıdığımız yer AsusP5KC 'yi 165 $ sayınca ok. dedim.

E6550
    Kingston HYPERX 2x1GB DDR800
    ASUS P5KC
    MSI 8600GT DDR3 (aldığımız yerde Palit ellerinde yoktu)
    AOPEN H600B28 400W (CoolerMaster- Centurion 534+ BLACK ellerinde yoktu..)
    Seagate 250GB SATA II (ST3250410AS tek plaka)
    ASUS 1814BLT SATA DVD Writer
    A-4tech X718 mouse
    Hepsi KDV dahil tekçekim krdkartı. 1200 YTL.

Klavye idare eder bişey ve Monitör Philips 107E :) mevcuttu

(full hd tam olarak veremeyen monitörlere para vermeye gerek yok dedim)
    Yeni Monitör konusunda üreticiler çok kaypak bence.. ( Mevcut pahalı LCD monitörler Full HD bile desteklemiyor daha düşük çözünürlüklerde görüntüler hissedilmesi göz ardı edilemeyecek kadar bozuluyor..)
  • Ben de MSI dicektim ama almissin coktan, hayirli olsun o zaman
  • hay almaz olaydık !!
    alet bi açılıyor bi açılmıyor kafasına göre yani..
    çalışırken hiç bi prblem yok ama sıfırdan başlatırken bütün fanlar çalışıyor ama vne klavyede ne monitörde tepki yok.. açılmayabiliyor ve bunu defalarca tekaralıyabiliyor..
    çok sinir olduk ASUS 'a bu kadar yeni ve nispeten oldukça pahalı bi board
    ve böyle sorunlar olmazki kardeşim.. ayıb etti ASUS..
    şimdi işin yoksa bi de garantiye yolla filan..
    offf paramızla rezil olmak böyle oluyormuş..
  • Aslında ben şahsen P35 chipseti tavsiye etmiyorum p35 geçiş chipsetidir asıl alınacak Chipset X38 serisidir yada NForce680i serisi.

Sorununuz Anakart Ekran kartı uyumsuzluğu olabilir yeni bioslarda genelde düzeltiyolar yeni bios yoksa eğer farklı bir ekran kartıyla deneyin basit bi kart olsun hatta PCI bile olabilir eğer böyleyse bi ihtimal biosta düzeltirler ileride ama nezaman ondan dolayı herkese tavsiyem se Anakartla Ekran kartını aynı marka tercih edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesahin -- 3 Kasım 2007; 15:52:39 >
  • bluesahin üstada sonsuz saygimla;
    e tabi zengine çözüm kolay, tabiki X38 vs..
    (Bekara karı boşamak kolay gibi oldu:)) ama

bilgisayarı aldığımız arkadas anakart icin 180$ + KDV verdirme konusunda bile güç bela ikna edilebilmiş ki..
    peki bu garantiden iade alınırsa yani para iade edilir se;
    sorunsuz olma kaydiyla MSI P35C alternatifi bi board varmı bu fiyat seviyesinde
    mümkün olduğunca geleceğe dönük bi anakart olarak ??
    tavisyeleriniz beklerim..
  • ozaman Deepthrone üstadım ozaman Ekran kartın zaten MSI ise ekran kartların denemelerini yapıp sorunun anakartta olduğunu saptadıktan sonra Anakartıda Ekran kartı ile aynı marka MSI tercih edebilirsin ama önce sorunu denemelerle bulmanız lazım selamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluesahin

Aslında ben şahsen P35 chipseti tavsiye etmiyorum p35 geçiş chipsetidir asıl alınacak Chipset X38 serisidir yada NForce680i serisi.

Sorununuz Anakart Ekran kartı uyumsuzluğu olabilir yeni bioslarda genelde düzeltiyolar yeni bios yoksa eğer farklı bir ekran kartıyla deneyin basit bi kart olsun hatta PCI bile olabilir eğer böyleyse bi ihtimal biosta düzeltirler ileride ama nezaman ondan dolayı herkese tavsiyem se Anakartla Ekran kartını aynı marka tercih edin

tam aksine p35 chipset çok daha oturmuş bir chipset x38 geçiş chipseti olacak çok kısa bir süre(4-5 ay) sonrasındada yerini x48 chipsetine bırakacak

• quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

quote:

Orjinalden alıntı: bluesahin

Aslında ben şahsen P35 chipseti tavsiye etmiyorum p35 geçiş chipsetidir asıl alınacak Chipset X38 serisidir yada NForce680i serisi.

tam aksine p35 chipset çok daha oturmuş bir chipset x38 geçiş chipseti olacak çok kısa bir süre(4-5 ay) sonrasındada yerini x48 chipsetine bırakacak

+1

Bence de X38' ler geçiş kartı gibi gözüküyor

• yahu ben nediyorum siz nediyonuz arkadaşlar yahu okadar para.. maalesef 180 $ civarı anakartlarda şusıra ASUS P5KC 'ye alternatif MSI P35 Platinium Combo dışında sorunsuz ne önerilir ?
    biz ASUS P5KC aldık papazı çektik.. sorun var.. bi açılıyor bi açılmıyor alet kafasına göre..
  • arkadaşım p35 chipsetlerin oturmuş ve stabil olduğunu söylüyorum kendine pay çıkartman gereken konuda bu zaten p35 platinum combo kalitesini ve stabilitesini kanıtlamış bir anakarttır bütçen müsaitse rahatlıkla tavsiye edebilirim.
  • bulabilirsen Asus P5K-E wifi/ap

Ayrıca Asus P5KC deki sorun muhtemelen ya sizden,yada fabrika çıkışından.Ayrıca aldığınız gibi arızalı çıktığından boardunuz direk değiştirilir.Servise gitmez
  • ddr3 desteği istiyorsan iki anakart arasında p35 platinum combo derim
  • Herkes kendi kartım iyi diyor
  • evet gerçektende öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 5 Kasım 2007; 16:04:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

evet gerçektende öyle

yoo ben öyle birşey demiyorum.Ben kendi kartımı yerin dibine sokuyorum

kartım ne mi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.