Şimdi Ara

Açılışta F1 e Basmadan PC Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen yıl Aralık ayında arkadaşıma PC topladık , o günden beri açılışta F1 e basıp biosdan harddiskten boot etme işlemi yapmayınca PC direk açılmıyor , resimde gönderdiğim ekran geliyor orada kalıyor, bios boot ayarlarında harddisk ayarlanmış gözüküyor fakat yine de açılmıyor, Anakartla ilgilide problem yaşadık garantiye gitti değişip geldi, sorun ondan kaynaklıdır dedik ama yine aynı ekran geliyor, sanki Harddiski görmüyor gibi açılışta. Bu sorunu nasıl çözeriz?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Açılışta F1 e Basmadan PC Açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertan7 -- 10 Ekim 2015; 20:00:47 >

• Bios'a gir. F9'a bas. Sonra kaydetip çık. Düzelmezse yaz.
  • malesef , reset atıyoruz ayarlara ama , yine de bu ekran geliyor, bir kez açıldıktan sora bilgisayarı bir kaç kez aç kapa reset yapınca olmuyor ama ertesi gün falan , yada fişten çekince takınca yine oluyor, bios ayarları mı kayıt olmuyor başka bir sorun mu var anlayamadım, olmadı bios update yapıp tekrar format atacam baştan
  • bios pilini çıkarıp tak, düzelmezse yeni bi pil dene gene yemezse buraya yaz bakalım bidaha.
  • Masaüstü bilgisayarım varken bende de oluyordu biosta seçeneği vardı f1 başlatmakla alakalı onu devre dışı bırakıyordum sizde bu seçenek nasıl bilemiyorum 6 senedir masaüstü kullanmıyorum.
  • BIOS pili bitikse kayıt etmez.Mesajda bios ayarları kurtarıldı gibi yani pil bitik veya bios resetleme jumper ı resette kalmış.Anakart üzerinde bios a yakın yerde bulunur ,bios resetlemede kullanılır.
  • aynı sorun bios piliyle halletmiştim..
  • bios pilinden olacağını sanmıyorum çünkü anakart yeni garantiden değişip geldi, bilgisayarı alalıda bir yıl olmadı zaten, ilk alındığı günden beri aynı problem var. PC arkadaşın olunca herzaman deneme şansım olmuyor, uygun bir zamanda tavsiyelerinizi deneyeceğim, teşekkür ederim yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.