Şimdi Ara

ACİL YARDIM - Yeni Modem Alıcam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. bi konuda yardım istiyorum arkadaşlar okulda internet bağlantısı için bir modem alıcaz. şu ana kadar zyxel ve us robotics kullandık ama ikisinde de donma problemi yaşadık. en son işlemci fanını modemin üzerine bağlayarak soğutuyoruz :D

Durumu özetleyeyim

Modem 7 gün 24 saat açık kalacak
    4 portu da aktif olarak kullanılacak.
    2 portu doğrudan pc lere
    1 portu 8 bilgisayarın bağlı olduğu switch e
    1 portu server a giriş yapacak. server a öğrenci bilgisayarlarları bağlı ve toplamda 100 bilgisayar okul saatlerinde açık kalıyor ve internete server üzerinden erişiyor.
    Wireless özelliği ise pek fazla olmamakla birlikte öğretmenler notebookları getirdikleri zaman kullanılıyor.

anlayacağınız baya bir ağır işçi olacak bizim modem. bu trafiği kaldırabilecek, donma ve ısınma yaratmayacak bir modem tavsiye ederseniz sevinirim. 250 YTL ye kadar olursa modeller çok daha güzel olur

• donanımcı hocam bu modemi tavsiye etme nedenlerinizi de öğrenebilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaRBaRYaN

donanımcı hocam bu modemi tavsiye etme nedenlerinizi de öğrenebilirmiyim

Çünkü bu modem işlemci ve kart yapısı olarak yoğun işlemleri uzun süre karşılayabilecek yapıda bir modemdir. Birçok internet cafe, okul ve iş yeri ağlarında kullanılmaktadır. En son arkadaşımın internet cafesinde 300 bilgisayara hizmet verirken görmüştüm. Cihazın uptime ı 3 ay falandı.
  • peki wireless performansı hakkında bilgin varmı. birde şu ürün var. tip olarakda kablosuz performansı olarakda da CISCO desteği olması da dikkatimi çekti

http://www.hepsiburada.com/linksys-wgkusb160n-pre-n-kablosuz-adsl2-modem-pre-n-usb-adaptor/productDetails.aspx?categoryid=45&productid=bd999924
  • Cisco, sadece modemi güvenlik altyapısı için desteklemiştir. Yinede siz bilirsiniz tabiki. Belirttiğiniz modem ev kullanıcıları için üretilmiş bir modemdir.
  • Zyxel P660HN
  • selmalar,
    zyxel modemler gayet kullanışlıdır, kolay kolay reset istemez.kurarsınız ve modemi unutursunuz, ama wriless beni pek memnun etmedi.
    yaklaşık 10 gün boyunca geek a61hw http://www.geek.com.tr/tr/products.geek?id=9&page=1 modelini kullandım, wriless olarak zyxelden daha iyi performans aldım. hızı da oldukça iyi, kopmay veya herhangi bir sorun çıkarmadı.
    tercihim geek olacaktır ama wriless öenmli değil diyorsan zyxcel den şaşma ve başko modemlere aldanmamanı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welly -- 11 Ekim 2009; 22:06:07 >
  • tabiki asıl önemli olan wireless değil. asıl önemli olan donma ve kopma olaylarının yaşanmaması. ama draftN wireless de işin cabası. uzun mesafelerden bağlanmak çok işe yarar
  • zyxel arkadaşın dediği gibi kablosuz bağlantı olarak çok iyi değildir ama aynı bina içinde sorun çıkaracağını sanmıyorum ki zaten aşıır bir kablosuz kullanıcı olmadığından bahsetmişsiniz doğal olarak kablosuz istekleri rahatça karşılayacaktır.
  • Zyxel in 660hn modelinde 300mb kablosuz desteği de var. bunu önerirmisiniz.
    .
    http://www.exa.com.tr/zyxel/adsl_modemler/zyxel_p660hn-358-6923.html
    ..
    yada
    .
    662HW modelinin sizin önerdiğiniz 661hw61 modelinden farkı nedir ?
  • Kablosuz ağ içinde yoğun bir trafik yoksa 300 mbit destekli bir modem almanız çok gereksiz olacaktır. Çünkü bu 300 mbit desteği sadece kablosuz ağ için geçerli olacak ve bu trafik ancak n desteği olan wireless alıcılarla sağlanacaktır.
  • peki sizin önerdiğiniz 661 modeli ile benim söylediğim 662 modeli arasında ne fark var. fiyat farkı dışında ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.