Şimdi Ara

Acil Yardım PC Ramleri Görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamün Aleyküm arkadaşlar bilgisayarım win7 64 bit anakartım asus p5k-sehttps://www.asus.com/Motherboards/P5K_SE/specifications/ (4*2 8gb destekliyor 1066 mhzye kadar) bende asusun kendi sitesinde yazanlara dayanarak 4 tane 2 gblık 1066 mhz hızında çalışan ddr2 kingstonun hyperx ramlerini aldım. Bilgisayara düzgün bir şekilde taktım hepsini fakat bilgisayar 4gb olarak görüyor (kullanılabilir miktar değil) slotlarda yada ramlarda sıkıntı olabilir diye düşündüm fakat hepsini tek tek test ettim hiçbirinde sıkıntı yok fakat bilgisayar sadece 2 tanesini görüyor Acil yardım edinAcil Yardım PC Ramleri Görmüyor

• Biosda RAMleri görebiliyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pedlar

Biosda RAMleri görebiliyormusunuz?
    Biosta 4 gösteriyor fakat slotları ve ramları denedim sıkıntı yok ama ssarı ve siyah kanalar var 2li bir siyah bir sarı ikinci ikili de aynı ilk sarı siyaha taktığımda 4 gb'ı normal gösteriyor siyah kanllara takınca 2 gösteriyor hepsini takınca da 4 gösteriyor
  • Normalde anakartınız 800 MHz i destekliyor.Biosunuzun son versiyonunu yükledikten sonra " 4.4.1 Jumperfree Configuration for detail " şeklinde netten araştırma yapıp ramleri owerlock yapmanız gerekecek...
    Ramleriniz kit şekliden değilse uyumsuzluk olabilir...
  • quote:

Normalde anakartınız 800 MHz i destekliyor.Biosunuzun son versiyonunu yükledikten sonra " 4.4.1 Jumperfree Configuration for detail " şeklinde netten araştırma yapıp ramleri owerlock yapmanız gerekecek...
    1066 destekliyor baktığımda 1066 gösteriyor hepsi yanı marka ve model ramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glapagolas -- 3 Haziran 2018; 3:44:49 >
  • quote:

Normalde anakartınız 800 MHz i destekliyor.Biosunuzun son versiyonunu yükledikten sonra " 4.4.1 Jumperfree Configuration for detail " şeklinde netten araştırma yapıp ramleri owerlock yapmanız gerekecek...
    Ayrıca anakartım P5LD2 değil P5K-SE
  • Ramler takılırken ; sarı-sarı ve siyah-siyah şeklinde takmanız gerek.
    Biosunuzu default ayarlarına getirin tekrar deneyin. Anakartınızın manueline baktım , 1066 MHz RAM için owerlock şartı var...
  • Clear CMOS işlemi ;

Acil Yardım PC Ramleri Görmüyor

1.Bilgisayarı kapatın ve elektrik kablosunu çıkarın.
    2. Dahili pili çıkarın.
    3.Atlama kapağını 1-2 (varsayılan) pinlerden 2-3 pinlerine getirin. Kapağı tutmak
    iğneleri 2-3 yaklaşık 5 ~ 10 saniye, daha sonra kapağı tekrar iğne 1-2'ye getirin.
    4.Pili tekrar takın.
    5.Güç kablosunu takın ve bilgisayarı AÇIK konuma getirin.
    6.Önyükleme işlemi sırasında <Del> tuşunu basılı tutun ve BIOS kurulumuna girin ve ayarlarınızı yapın...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.