Şimdi Ara

acil yardım lütfen!!! gümrük sorunu!!! DHL!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
59.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samur45

ebayden bir ürün aldım gümrüğe takıldı DHL ile gelmişti. ürünü teslim alamayacağımı telefonla bildirdim. fakat bu işlemi yapamayacağımı ürünün tedarikçi tarafından alınması(geri talep edilmesini) gerektiğini söylediler. ptt ile gelse her halukarda bu ürünü teslim almadan iade edebiliyorduk. satıcı ürünü geri isterse kargo maliyeti 2ye katlanacak.(satıcı da toplam kargo maliyetini benden istiyor zaten). ama bu ürünü geri göndermeye hakkım var da DHL satıcıdan 2. defa kargo bedeli almak için işi yokuşa sürüyor gibime geliyor. bana bu konuda yol gösterecek bir arkadas olursa memnun olurum.

Alıntıları Göster
    DHL ile bende gümrük sıkıntısı yaşadım ve o zaman mahrecine iade yani gönderene (satıcı) iade için ek bir ücret talep etmiyorlardı. sadece geri gönderilen ülke gümrüğe takarda ürünü vergi keserse (o ülkeden çıkmış olsa bile) satıcının etik olarak bu vergiyi sizden talep etme hakkı olduğunu düşünüyorum (ki bende mahrecine iade için kargo ücreti ödemezken çok cüzi bir miktar 20-25TL gibi bir vergi ödedim göndericiye). siz dilekçe yazacaksınız gönderende ürünü geri çekmek istediğini belirtecek olay çözülecek.

• Offf halaaa 3. Dünya ulkesiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmo07

Offf halaaa 3. Dünya ulkesiyiz
    ordino ücreti adı altında 150 tl alıyo hiç bi yasal tarafı yok devlette buna gözyumuyo benımde başıma geldı 420 dolar oto teybi aldım adam 99 dolardan yazmıs faturayı gondermıs gümrükte takıldı dhl de tabi gümrük müdürü dahi işe yaramadı hesabedin gemiyle gelse her türlü alırmışım meğer :( neyse aradılar dhl den 150 tl ordino 25 euro ardiye yuzde 20 kdv+ötv derken fiyat oldu 400 ü geçti adamı aradım böyle böyle napıcaz şimdi dediki şimdi arıyorum kargo şirketini bilgi alıcam aramış bana dediğine göre son 1 aydır bu tür kargoların hepsini alıyolarmıs gümrüğe affetmıyolarmıs yanı, mağdur olmayayım diye 90 dolar geri gönderdi paypal hesabıma bende almayı kabul ettim.
  • trtnin bandrol muhabbeti oldugu icin oto teyp isi cok riskli zaten hocam. keske giden gelen birisine uygun komisyonla getirmesi icin soyleseydiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

trtnin bandrol muhabbeti oldugu icin oto teyp isi cok riskli zaten hocam. keske giden gelen birisine uygun komisyonla getirmesi icin soyleseydiniz
    trtnin bandrol muhabbeti oldugu icin oto teyp isi cok riskli zaten hocam. keske giden gelen birisine uygun komisyonla getirmesi icin soyleseydiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Traficante de drogas

Alıntıları Göster
    keşke öyle yapsaydım aklıma gelmediki gördüğüm gibi yapıştım zaten alıcam diye sonrası malum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: farozaa

keşke öyle yapsaydım aklıma gelmediki gördüğüm gibi yapıştım zaten alıcam diye sonrası malum :(

Alıntıları Göster
    meydey meydey acil durum :S
    bende bi saflık yaptım diyelim. ilk defa yurtdışından 3-5 bikini aldım kendimeve dakka bir gol bir bugün gümrükten arandım dhl de kargonuz var diye. ama ben hiç bişey anlamadım bu işten. şöyleki totalda 80 dolar falan yapıyor siparişim hepsi bikini ama kargo üzerinde 13 dolar yazıyormuş. bu nasıl olur??? bu birrrr. ikinci sorum ise DHL diyorki yetki belgesi yollayın ücretsiz bi şekilde biz halledelim. çünkü kargo istanbuldaymış ama ben izmir'deyim. böyle birşey mümkün mü??? ve soru 3 ise ben bu işi en üsturuplu şekilde nasıl çözerim :S nolur yardım edin. elinde kaldı adamların bikinilerim :(

• quote:

Orijinalden alıntı: cemilecelik82

meydey meydey acil durum :S
    bende bi saflık yaptım diyelim. ilk defa yurtdışından 3-5 bikini aldım kendimeve dakka bir gol bir bugün gümrükten arandım dhl de kargonuz var diye. ama ben hiç bişey anlamadım bu işten. şöyleki totalda 80 dolar falan yapıyor siparişim hepsi bikini ama kargo üzerinde 13 dolar yazıyormuş. bu nasıl olur??? bu birrrr. ikinci sorum ise DHL diyorki yetki belgesi yollayın ücretsiz bi şekilde biz halledelim. çünkü kargo istanbuldaymış ama ben izmir'deyim. böyle birşey mümkün mü??? ve soru 3 ise ben bu işi en üsturuplu şekilde nasıl çözerim :S nolur yardım edin. elinde kaldı adamların bikinilerim :(

Alıntıları Göster
    Merhaba, 3 adeti geçtikten sonra alınan eşya ticariye girer. Yetki dedikleri vekalet çıkarma işidir, vekalet (50-60 TL) verdikten sonra, sizden şu ücretleri talep edecekler;

1- Ordino ve konşimento belgesi 100TL
    2- Yattığı gün başına depo parası 20 Euro açılış + gün başına 5-10 Euro (paket ebadına göre değişiyor)
    3- Gümrük vergisi ücreti, bu da gümrük memurunun belirleyeceği rayiç değer üzerinden olacak.
    4- Gümrük müşavirlik hizmeti (Müşavirler odası taban fiyatı 150 TL + KDV'dir, daha fazlada talep edebilirler)
    5- Adresinize sevk için ücret. (Bunu almayabilirler)

Diğer alternatif, İstanbul'a ödeme dekontunuzla (kredi kartı ekstresi olabilir) gelirsiniz, gümrük memurunu ikna edersiniz ve 5 kuruş ödemeden paketinizi alırsınız.

Bunların hepsinden vazgeçip ürünleri gümrüğe terk edebilirsiniz. Bir daha ki sefere kesinlikle EMS harici ürün almayın.

• Faydali bir konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: edimcace

Faydali bir konu
    merhaba; bende çoğunuzun gibi aynı hatayı yaptım ve çinden 183$ değerinde kargo hariç telefon aldım alibaba.com'dan. neyse telefon DHL ile gönderildi üzerine yılbaşı hediyesi ucuz telefon diye yazıldı faturayada 50$ yazıldı ve 2 gün içinde bulunduğum yerdeki gümrükten elime yazılar geldi. aslında kafamdaki sorulara cevap buldum forumda ama şunu merak ediyorum şimdi diyelimki ben DHL 'yi aradım ve bana hayli maliyetli bir fatura çıkardılar ve bende ödemeyi kabul etmedim ürün geri gidermi? ayrıca bana yazı DHL gümrük bekletme deposundan geldi bu kargo şirketinin bir oyunumu yoksa bunlar devletle ortakmı çalışıyorlar.
  • Arkadasim oncelikle gecmis olsun. Urunun telefon oldugu icon gumruge takilmaai oldukca normal. Urunu teslim almak icin yasal vergiler, antrepo ucreti ve vekalet ucreti odemen gerekiyor. Eger odeme yapmaz isennurun belirli bir zamandan sonra geri
  • Gecmis olsun arkadas lar a iyi bir konu olmuş bende 7. Ayda bir saat aldım 400$ civarı idi paypal dan takılmadan geldi dhl den Hindistan mumbai idi galiba yazdıklarınıza göre ucuz yirtmissiz bu konuların yarısını okusa idim kesinlikle almaz dim
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolulu1

Gecmis olsun arkadas lar a iyi bir konu olmuş bende 7. Ayda bir saat aldım 400$ civarı idi paypal dan takılmadan geldi dhl den Hindistan mumbai idi galiba yazdıklarınıza göre ucuz yirtmissiz bu konuların yarısını okusa idim kesinlikle almaz dim
    evet bugün DHL yi aradım ve telefon yasaklı ürünler içerisinde sayılıyomuş ya geri almaları için aldığım şirketle irtibata geçecekmişim yada orada kalacakmış bende daha sonra tekrar aradım ve ürünün telefon değil mp4 olduğunu söyledim bana üzerinde chip mobile yazdığını söylediler ve madem telefon değil ödeme ektresini fax ile göndermem ve onlar benim için ürünü gümrük memurunun öünüde açacaklar telefon değilse göndereceklermiş ama ürün telefon yani o riske giremem alibaba.com da uyuşmazlık kısmında gümrükte takıldıyı işaretleyip bir ihtimal paramın iadesini talep edeceğim keşke hong kong posta ile getirtseymişim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsonmez

evet bugün DHL yi aradım ve telefon yasaklı ürünler içerisinde sayılıyomuş ya geri almaları için aldığım şirketle irtibata geçecekmişim yada orada kalacakmış bende daha sonra tekrar aradım ve ürünün telefon değil mp4 olduğunu söyledim bana üzerinde chip mobile yazdığını söylediler ve madem telefon değil ödeme ektresini fax ile göndermem ve onlar benim için ürünü gümrük memurunun öünüde açacaklar telefon değilse göndereceklermiş ama ürün telefon yani o riske giremem alibaba.com da uyuşmazlık kısmında gümrükte takıldıyı işaretleyip bir ihtimal paramın iadesini talep edeceğim keşke hong kong posta ile getirtseymişim.

Alıntıları Göster
    çinden devlet kargosu ile telefon sokmanın bir yolu yokmu? de-monte 3-4 parça halinde falan alıp kendimiz monte etsek mesela?

• quote:

Orijinalden alıntı: cxee

çinden devlet kargosu ile telefon sokmanın bir yolu yokmu? de-monte 3-4 parça halinde falan alıp kendimiz monte etsek mesela?

Alıntıları Göster
    BU NE DEMEK?
     acil yardım lütfen!!! gümrük sorunu!!! DHL!!!

• Simdilk bir problem yok geliyor demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Simdilk bir problem yok geliyor demek
    18 Aralık 2013 tarihinde aliexpress.com'dan telefon satın aldım. 4-7 gün içierisinde DHL firması ile göndereceklerini yazıyordu. Acaba gümrüğe takılma riski var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRATSERT

18 Aralık 2013 tarihinde aliexpress.com'dan telefon satın aldım. 4-7 gün içierisinde DHL firması ile göndereceklerini yazıyordu. Acaba gümrüğe takılma riski var mıdır?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben yurtdışından DHL ile bi ürün aldım ürünün fiyatı da 320 dolar fakat satıcı pakete 50 dolar yazdı. Ürün istanbula geldi ve DHL bize ürünün gümrüğe takıldığını söyledi. Şimdi bizim devlete vereceğimiz vergi %20 dışında DHL ye birde ayrı ödeyeceğimiz ücretler varmıdır? Yada kendimiz gümrüğe gidip ilgilensek DHL ye bişey ödemek zorunda kalırmıyız yine? Veya ürünü almayıp geri satıcıya dönmesini istersek bize masraf çıkar mı ? Yardımcı olurmusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: thefann1

Arkadaşlar ben yurtdışından DHL ile bi ürün aldım ürünün fiyatı da 320 dolar fakat satıcı pakete 50 dolar yazdı. Ürün istanbula geldi ve DHL bize ürünün gümrüğe takıldığını söyledi. Şimdi bizim devlete vereceğimiz vergi %20 dışında DHL ye birde ayrı ödeyeceğimiz ücretler varmıdır? Yada kendimiz gümrüğe gidip ilgilensek DHL ye bişey ödemek zorunda kalırmıyız yine? Veya ürünü almayıp geri satıcıya dönmesini istersek bize masraf çıkar mı ? Yardımcı olurmusunuz

Bu başlığı baştan bu tarafa okursanız cevabı geniş olarak verilmiş . Yok üşenirim diyorsanız onu bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hür Beyin

quote:

Orijinalden alıntı: thefann1

Bu başlığı baştan bu tarafa okursanız cevabı geniş olarak verilmiş . Yok üşenirim diyorsanız onu bilmem

Okudum ben hepsini hatta çeşitli sitelere de baktım. Ama bu konu bakın 5 yıl önce açılmış ve o zamandan beri belki bişeyler değişmi olabilir. Benim asıl sorum şu aslında gümrükte ödeyeceğimiz %20 vergi dışında kendimiz ukime gidip halletsek DHL nin alacağı masraflardan kurtulabilirmiyiz ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.