Şimdi Ara

acil yardım lütfen!!! gümrük sorunu!!! DHL!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
59.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i.ishakozmen arkadasim konuyu okudum bizlerin daha iyi bilgilenmesi için aldiklarini ufakta olsa belirtirmsin en azından aynı urunden kactane gibi ozman neden takıldıgı net olarak ortaya cikar senin siparisin yilbasi doneminde bide gift olarak yazdirmasan bile limit artirimlarindan yararlanilmiyor mu bunu tam olarak bilmiyorum ama kesin olarak 150 euro limit ,cok onceden 100 dolardi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i.ishakozmen

teşekkürler. paypal son kararı ayın 4 une kadar vereceğini yazmış. ancak söyle bişey var hem ürünü alamayıp hem de parayı ona vermeleri, nasıl bir adalet. bunu yaparlar mı????

Tracking number olduğu için bakacaklar, gümrükte takıldığını görünce sizin sorumluluğunuzda olduğunu söyleyecekler.
  • e Bay'dan çanta bekleyen birisi olarak sonucu merak ediyoruz? Ne oldu hocam, çözebildin mi meseleyi?
  • Anlaşılan olumsuz bir şeyler var ki cevap yok...
  • ayın 4unde kesın cözumu soylıcek paypal. duruma gore bılgılendırecegım sızı arkadaslar...
  • Sonuç?
  • anlasılan takip eden arkadaslar var bu konuyu. sonuc olarak net birsey yok paket elime ulasmadıgı için ve galiba magdur etmemek için ayın 7ine kadar satıcıdan bilgi istenmiş. baya baya ümidimi kestim sadece uzlasmak isteyen taraf olmama güveniyorum. hani demiştim kargo paranı karsılayayalım. yoksa cok zarar edicem . ben kargoyu karsılarım sende urunu geri alırsın dedim ama adam yanasmadı. bakalım hep son gun istenilen bilgiyi veriyo paypala. ayın 7sinde gene artık ne istedilerse verir. sonra olay bana döner. gerci benden birsey istemediler simdiye kadar. belli bir süre düşüünüp sonra tekrar adamı sıkıstırıyolar. bi umut belkı parayı geri verirler .

bakalım ayın 7si 2gun sonra yanı. belli olcak gidisat.....
  • Adam söylediği fiyattan size yollamış, kargo Türkiyeye gelmiş, almayan sizsiniz.Dispute açmanız bile bence etik olmamış.Ürünü satarken altında yazar, ülkenizde gümük ile muhattab olacak sizsiniz diye.Bunu kabul edip alıyorsunuz.3 tane alırsanız gümrüğe tabiki takılır.Siz 2 tane alsanız takılmazdı.
  • arkadaşlar bir arkadaşım abd den bir ile tel yolladı getiren kişi kendinede gelirken tel getirmiş 2 adedinin türkiyeye girişine onay vermişer fakat bana ve arkadaşa geleni gümrükte bırakmak zorunda kalmış ne yapmalıyız
  • 100€ limiti vardır. 100€ 'ya kargo ücreti dahil değildir bu durumda sizin ürününüzün gümrükten sorunsuz geçmesi gerekir.
    Kargo şirketini arayın göz dağı verin.
    Hakkınızı arayın. Gerekirse şikayette bulunun.
    Kolay gelsin.
  • Sonuç ne hocam?
  • DHL'in kendi sitesinde verdiği bilgiye göre;
    1) 150€ bedelin altındaki ürünler, kontrol memuru düşük fatura yapıldığından şüphelenmezse, vergisiz geçer
    2) 150-1500 arasında ve ticaret unsuru olmayanların, şahsi kullanım ve 1 adet, KDV ödenerek çekilir
    3) 1500 üstü ve ticari ürünlerin de normal ithalat mevzuatına tabi olur
    4) DHL yetkili olmasına rağmen halihazırda gümrükleme işlemi yapmamaktadır.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.ishakozmen -- 16 Ocak 2011; 23:11:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Adam söylediği fiyattan size yollamış, kargo Türkiyeye gelmiş, almayan sizsiniz.Dispute açmanız bile bence etik olmamış.Ürünü satarken altında yazar, ülkenizde gümük ile muhattab olacak sizsiniz diye.Bunu kabul edip alıyorsunuz.3 tane alırsanız gümrüğe tabiki takılır.Siz 2 tane alsanız takılmazdı.

öncelikle ben kalacagını bilmiyodum ürünlerin gümrükte. ayrıca dhl in yaptığı çok etikte benm yaptıgım mı etik degil. salak bi kagıda 150 lira istemek dogru yani öyle mi?

ayrıca ben adamla konustum zararını geliş gidiş kargo parasını ödiyim ürünleri geri al dedim. o hayr dedi. kargo geri gidicekti cebinden de 5 kurus cıkmayacaktı. bende 500lira ödemek yerine max 100lira ödiyip kurtulcaktım pahalı bir ders olcaktı bana. ama baktım adam işine gelirse yapıyo ondan sonra actım dispute u. bilip bilmeden konusmasan daha etik olursun!!!

bu arada PAYPAL DA BENİ HAKLI GÖRDÜ VE CLAİM İ LEHİME SONUCLANDIRDI. PARAMI GERİ ALACAGIM YANİ.
    ETİK ANLAYISINI GÖZDEN GECİR DERİM BEN.

evet arkadaslar paypal haklı taraf olduguma kanaat getirdi. ben geri ödenen paranın bir bölümünü mail hesabıyla adama göndermeyi düşünüyorum zaten. ürün dhl in sitesinde yazana göre hala istanbulda. adam çok zarar etmiş olacak öbür türlü. bi konsup tutumuna bakıcam sonra ödemeyi yapmayı düşünüyorum.

size diyecegim o ki, eger gercektn iyi niyetliyseniz bunu belli edin. paypal yerinde kararlar veren bir site. bu durum basıma 3. kez geldi. bende 3. kez paramı alacagım inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.ishakozmen -- 16 Ocak 2011; 23:13:31 >

• ne getittirirsem getittiriyim DHL getittirmiyorum herzaman problem herzaman
  • evet hocam bende aldım boyumun ölçüsünü artık herseyi yerel kargo sirketleriyle getirtiyorum.
    10gune elimde oluyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i.ishakozmen

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Adam söylediği fiyattan size yollamış, kargo Türkiyeye gelmiş, almayan sizsiniz.Dispute açmanız bile bence etik olmamış.Ürünü satarken altında yazar, ülkenizde gümük ile muhattab olacak sizsiniz diye.Bunu kabul edip alıyorsunuz.3 tane alırsanız gümrüğe tabiki takılır.Siz 2 tane alsanız takılmazdı.

öncelikle ben kalacagını bilmiyodum ürünlerin gümrükte. ayrıca dhl in yaptığı çok etikte benm yaptıgım mı etik degil. salak bi kagıda 150 lira istemek dogru yani öyle mi?

ayrıca ben adamla konustum zararını geliş gidiş kargo parasını ödiyim ürünleri geri al dedim. o hayr dedi. kargo geri gidicekti cebinden de 5 kurus cıkmayacaktı. bende 500lira ödemek yerine max 100lira ödiyip kurtulcaktım pahalı bir ders olcaktı bana. ama baktım adam işine gelirse yapıyo ondan sonra actım dispute u. bilip bilmeden konusmasan daha etik olursun!!!

bu arada PAYPAL DA BENİ HAKLI GÖRDÜ VE CLAİM İ LEHİME SONUCLANDIRDI. PARAMI GERİ ALACAGIM YANİ.
    ETİK ANLAYISINI GÖZDEN GECİR DERİM BEN.

evet arkadaslar paypal haklı taraf olduguma kanaat getirdi. ben geri ödenen paranın bir bölümünü mail hesabıyla adama göndermeyi düşünüyorum zaten. ürün dhl in sitesinde yazana göre hala istanbulda. adam çok zarar etmiş olacak öbür türlü. bi konsup tutumuna bakıcam sonra ödemeyi yapmayı düşünüyorum.

size diyecegim o ki, eger gercektn iyi niyetliyseniz bunu belli edin. paypal yerinde kararlar veren bir site. bu durum basıma 3. kez geldi. bende 3. kez paramı alacagım inş.

Siz eğer getirtmeden önce 3 tane olacağını buraya yazsaydınız 10 kişiden 9u size gümrüğe takılma ihtimali olduğunu ve en fazla 2 tane getirtmenizi söylerdi.Halen söylüyorum etik olmamış.Siz adamdan bir mal istemişsiniz adam size paketleyip yollamış.Satıcının size atmış olduğu bir kazık yok.En azından ürünleri adama yollamanın bir yolunu bulun derim.
    Sıkışıp acil yardım diye başlık açan sizsiniz.Belliki paniklediniz.Bu tip paniği yaşamamanız için bir daha bir işe kalkışmadan sorun derim.

• Orijinalden alıntı: myfranco

Siz eğer getirtmeden önce 3 tane olacağını buraya yazsaydınız 10 kişiden 9u size gümrüğe takılma ihtimali olduğunu ve en fazla 2 tane getirtmenizi söylerdi.Halen söylüyorum etik olmamış.Siz adamdan bir mal istemişsiniz adam size paketleyip yollamış.Satıcının size atmış olduğu bir kazık yok.En azından ürünleri adama yollamanın bir yolunu bulun derim.
    Sıkışıp acil yardım diye başlık açan sizsiniz.Belliki paniklediniz.Bu tip paniği yaşamamanız için bir daha bir işe kalkışmadan sorun derim.

arkadaşa katılıyorum. riskli bir işlemdir sizin yaptığınız
  • ben yardım baslıgını dhl için actım yoksa yurtdışından birsey alırken baskasına soracak degilim. dhl in özel bir prosedürü için yardım istemekti amacım. ayrıca daha gecen gelen pakette aynı üründen 3 değil 4tane vardı. fiyatıda yüksek ürünler. ama gecti. gümrük işi büyük ihtimalle sans. ben 700liralık pakette gecirdim sorunsuz kapıma geldi. sınıflandırmak sacma. olmazlar oluyo gumrukte. sorun olan normal gecmesi gerekenler.
  • bugün itibariyle para kart hesabıma geçmiştir. paypala teşekkürü borç bilirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.