Şimdi Ara

CASPER TTD-4200 (TTNET) WİNDOWS 7 KURMA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
4.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ttnet ten aldığım casper pc de uzun zamandır win7 deneyimi kazanmak için uğraşıyordum. Nihayet neticeye ulaştım. Sizlerle de paylaşıyorum. Sorularını olursa sorabilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

NOT: Öncelikle bu işlem biraz bilgisayardan anlayanlar için oldukça kolaydır. Fakat yeni deneyimleyenler için talimatları doğru uygularsanız başarıya ulaşırsınız. Bu işlemler yapmak tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Yanlış yapanlar veya yapamayanlar için sorumluluk kabul etmem. Yine de yapamadığınız yeri sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Bilindiği üzere, yeni bilgisayarlarda win8 yüklü geliyor ve kendinden başka işletim sistemi kurmaya izin vermiyor. Lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

1- Bilgisayar açıkken (win8 ortamı) fareyi sağ köşeye götürün. “AYARLAR” düğmesine tıklayın.
    2- “Bilgisayar ayarlarını değiştir” e tıklayın.
    3- Açılan arayüzde en altta Kurtarma ve Güncelleme var. Ona tıklayıp 3 seçenekli bir ekran gelecek. Üçüncü Seçenekte Kurtarma var. Ona tıklayın. O ekranda da 3 seçenek var.

a. Birincisi, Dosyalar silinmeden bilgisayarı sıfırlar. Yani win8 i ilk günkü haline çevirir.
    b. İkincisi, dosyaları da silerek, win8 i fabrika ayarına çevirir.
    4- Bizim işimiz üçüncüsüyledir. En alttaki seçeneğe tıklayın.

5- Önceden hazırladığınız Windows Yükleme diskini takın.
    a. Ben şuan windows7 den yazdığım için ekranları tam hatırlamıyorum. Fakat siz benzer seçenekleri seçin.
    6- Gelişmiş seçenekler e tıklayın.
    7- UEFI ayarları ile ilgili yazan yere tıklayın ve yeniden başlat deyin.
    8- Bilgisayar yeniden başladığında BIOS ekranı gelecektir.
    9- Burada sadece söylediğim ayarları yapıp başka bir ayar yapmanıza gerek yoktur.

a. Advanced sekmesindeki SATA Configuration ayarı “IDE” olacak.
    b. Security sekmesindeki Secure Boot Management ayarı SECURE BOOT : DISABLED
    c. “””””””””””””””””””””””””””””””””””Default key provisioning : Disabled olacak.
    d. Boot sekmesindeki Launch CSM : Enabled olacak.
    e. Boot option da #1 seçeneğine DVD veya flash disk ( Windows u ne ile yükleyecekseniz onu seçin.
    f. #2 ise hdd yi gösterin.
    g. PXE boot ayarı da ENABLED olacak.

10- Yan sekmeye geçip “SAVE CHANGES AND EXIT” yapıp çıkın.
    11- Yenden başladığında eğer Windows diskiniz takılı ise, yükleme başlayacaktır.
    12- Yükleme ekranı geldiğinde disk seçeneklerinin hepsi gpt olduğundan hiçibirine yükleme yapılamaz diyecektir.
    13- Kurtarma bölümlerini silmek zorundayız. Bu işlemden sonra artık bu bilgisayara orijinal fabrikasyon win8 yüklenemeyecektir. Ayrı bir win8 diski ile saf win8 yükleyebilirsiniz.
    14- Bölümlerin hepsini siliyoruz.
    15- Yeni bölüm oluşturmak için “yeni” diyoruz. C: için 100000 mb yeter. Artanını da yeniden aynı işlemi yapıp saylara dokunmadan oluştur diyoruz.
    16- Her iki bölümü de biçimlendiriyoruz. 2 seçenek olan 100gb lık bölüme windowsu yüklüyoruz.
    17- Driver dvd si zaten var. Fakat usb 3.0 özelliği win7 de kullanılamıyor. Usb 3.0 portu da usb 2.0 gibi çalışıyor. Onun dışında ekran ses sürücüleri onları yükleyip kullanabilirsiniz.
    18- Hız olarak da gayet güzel.
    ayrıca win7 bu pc de gayet şık durdu. Fakat bir arkadaşımız win7 nin artık çöp olduğunu, yeni bilgisayrlarda en iyi verimin güncel win8.1 ile alındığını beyan etmiş. Doğru söylemiş. vesselam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.