Şimdi Ara

Acil Yardim Bekliyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • En basiti şöyle olsa bu istasyonun demir citi arabama degil benim uzerime dusse kim suclu ortada bi ölü yada yarali olucakti ve kan parasi tazminat falan süreç hertürlü isler adami ottururlerdi burda cana gelmedi mala geldi gerekli önlem alinmamisti yapi sagliksizdi bu belliydi o yuzden yine tazminat olmasada zarar görülen malın degerini alma hakkı doguyor bence hukuk böyle isler diye düşünüyorum.. He tutup arabanin ustune agac dusse onada yapacak bisey yoktur ama yolda yururken simsek carpmasi gibi bisey bu ama kiremit uctuysa onlem alinmamistir duvar yikildiysa gerekli tedbir alinmamis bunlarin sorumlulari vardir deprem dogal afet degilmi 99depreminde yikilan evler adam malzemeden caldi ama istedigi kadar afet olsun isini düzgun yapsin herkes neden her cati ucmuyor ? 4tane 5tane uçuyor veya bu bolgedeki tum duvarlar yikilsa tamam ama tek bi duvar yikilmis var demekki bi ihmal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avukata danışmanın ücreti bile 850 tl dava açmak 2000 küsür çekişmeli davalardada 4250 civarı ayrıca alınan tazminatın %15 ini alıyor bence aranızda anlaşın davayı kazanamama ihtimaliniz de var mahkeme masrafları cabası bu arada geçmiş olsun kendi aracım gibi üzüldüm

• quote:

Orijinalden alıntı: KSKcarpediem

Avukata danışmanın ücreti bile 850 tl dava açmak 2000 küsür çekişmeli davalardada 4250 civarı ayrıca alınan tazminatın %15 ini alıyor bence aranızda anlaşın davayı kazanamama ihtimaliniz de var mahkeme masrafları cabası bu arada geçmiş olsun kendi aracım gibi üzüldüm

Cok haklisin tabikide dedigin gibi surec var anlasamassak vermem zaten mahkemeye hem komsuyuz hem ugrasmaya değmez yan sanayi yada cikma camlara baktim 150 200 arasi degisiyor boya kaportada degisen olmaz diyorlar 300 400 tutsa en fazla fazla 600 700tl ye hallolur insafli usta bulursam 500e komple kapatirim degmez zaten :)

• 5ay önce aracin ustune yine lodosta elektrik teli kopup düşmüştü cok uğraştım ama uedastan 600tl boya parasi almistim bunuda bilginize sunayim belayi cekiyor gibiyim miknatis var bende galiba arkadaşlar

• Bugün İzmirde rüzgar çok şiddetli olmamasına rağmen bir evin balkonundan anten yol kenarında duran 2013 model Bmw 525 xdrive ın üstüne düştü ve arka camı çatlattı bi de üstten baya bi derin çiziğe neden oldu. Bende kaldırımda yürüyordum direk canlı şahit oldum olaya, araç sahibi gelince de anlattım adam baya sinirlendi polisi falan çağırdılar eve gittiler ama öğrenciler kalıyormuş onlarda memlekete gitmişler ondan dolayı kimseye ulaşamadılar sonra noldu bilmiyorum. Doğal afetlerde cidden maddi boyutlu hasarlar oldukça fazla oluyor benim merak ettiğimse kaskolar bunları karşılıyor mu ? Bmwnin sahibi aracın kaskosu olduğunu söyledi fotoğraf falan çektiler polisle tutanak tuttular yani sahibi bunu kaskodan yaptıracak ama kasko şirketi kime rücu edecek çanak antenin uçtuğu eve mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatayu

Bugün İzmirde rüzgar çok şiddetli olmamasına rağmen bir evin balkonundan anten yol kenarında duran 2013 model Bmw 525 xdrive ın üstüne düştü ve arka camı çatlattı bi de üstten baya bi derin çiziğe neden oldu. Bende kaldırımda yürüyordum direk canlı şahit oldum olaya, araç sahibi gelince de anlattım adam baya sinirlendi polisi falan çağırdılar eve gittiler ama öğrenciler kalıyormuş onlarda memlekete gitmişler ondan dolayı kimseye ulaşamadılar sonra noldu bilmiyorum. Doğal afetlerde cidden maddi boyutlu hasarlar oldukça fazla oluyor benim merak ettiğimse kaskolar bunları karşılıyor mu ? Bmwnin sahibi aracın kaskosu olduğunu söyledi fotoğraf falan çektiler polisle tutanak tuttular yani sahibi bunu kaskodan yaptıracak ama kasko şirketi kime rücu edecek çanak antenin uçtuğu eve mi?

Doğal afetlerden kaynaklı maddi hasarlar ibaresi var yada halk harekatı ibaresi doğal afetleride fıkrasında kapsıyor

• quote:

Bugün İzmirde rüzgar çok şiddetli olmamasına rağmen bir evin balkonundan anten yol kenarında duran 2013 model Bmw 525 xdrive ın üstüne düştü ve arka camı çatlattı bi de üstten baya bi derin çiziğe neden oldu. Bende kaldırımda yürüyordum direk canlı şahit oldum olaya, araç sahibi gelince de anlattım adam baya sinirlendi polisi falan çağırdılar eve gittiler ama öğrenciler kalıyormuş onlarda memlekete gitmişler ondan dolayı kimseye ulaşamadılar sonra noldu bilmiyorum. Doğal afetlerde cidden maddi boyutlu hasarlar oldukça fazla oluyor benim merak ettiğimse kaskolar bunları karşılıyor mu ? Bmwnin sahibi aracın kaskosu olduğunu söyledi fotoğraf falan çektiler polisle tutanak tuttular yani sahibi bunu kaskodan yaptıracak ama kasko şirketi kime rücu edecek çanak antenin uçtuğu eve mi?

Hocam evde kalan ogrencilere kasko rücu eder kasko sirketi ugrasmak isterse ama sanmam ugrassin ugrasinida var ama bi dunya dava var o sekilde internette biraz arastirip buldum bende okudum yoksa avukat oldugum falan yok okuduklarimi yaziyorum yanlis anlasilmak istemem bilmislik falan yaptigim yok :) kasko sirketi rücu etti diyelim ogrencilere e bu adamlarada canagi gelip takan servis var hangi yetkili firma ise ev sahibinede rücu hakkı doğuyor bence :) kabak yetkili servisemi patlar oda o siradaki calisaninami rücu eder artik is uzarda uzar sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalldeli

quote:

Hocam evde kalan ogrencilere kasko rücu eder kasko sirketi ugrasmak isterse ama sanmam ugrassin ugrasinida var ama bi dunya dava var o sekilde internette biraz arastirip buldum bende okudum yoksa avukat oldugum falan yok okuduklarimi yaziyorum yanlis anlasilmak istemem bilmislik falan yaptigim yok :) kasko sirketi rücu etti diyelim ogrencilere e bu adamlarada canagi gelip takan servis var hangi yetkili firma ise ev sahibinede rücu hakkı doğuyor bence :) kabak yetkili servisemi patlar oda o siradaki calisaninami rücu eder artik is uzarda uzar sanırım

Bende onu düşündüm ondan dolayı bu iş çanağı takan elemana kadar uzar gider acaba cidden kasko şirketi uğraşır mı diye merak etmiştim ama hasar büyük olsaydı arabayı pert edecek kadar o zaman kasko şirketi uğraşırdı da bu ufak şey için harcayacağı dava masrafına değmez geri alacak olsa da

• Forumda avukat yokmu acaba keşke bilgi verse bize yardimci olsa

• bilgilendirme için teşekkürler. Dediğim gibi, duvar Kiminde sorumluluk da onun.

Bu bize gösteriyor ki ; duvar yaptırsak bile kurumsal yere belgeli yaptıracağız...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sanalldeli

quote:

Bende onu düşündüm ondan dolayı bu iş çanağı takan elemana kadar uzar gider acaba cidden kasko şirketi uğraşır mı diye merak etmiştim ama hasar büyük olsaydı arabayı pert edecek kadar o zaman kasko şirketi uğraşırdı da bu ufak şey için harcayacağı dava masrafına değmez geri alacak olsa da

Bencede büyük olsa sirkette ugrasir davanin kurtarip kurtarmicagina bakar sirket politikasi kar uzerine calisir sonucta bi dunyada avukatlari vardir :) olanda bize oluyor 2001 model araba kasko yok bisey yok benzin parasini zor bulalim allaha emanet gidiyoruz iste

• quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

bilgilendirme için teşekkürler. Dediğim gibi, duvar Kiminde sorumluluk da onun.

Bu bize gösteriyor ki ; duvar yaptırsak bile kurumsal yere belgeli yaptıracağız...

Tesekkurler sadri abi sende bi yol gosteriyorsun bizlerde adimimizi ona gore atalim biyere bi duvar bi cit bile yaptirsak mala gelmez cana gelir sonuclar daha kötü olur isin icinden çıkılmaz sonrasinda çünkü

• http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=60000

• Bugün yüzyüze gorustuk mulk sahibi ile sigorta sirketini aramis exper bekliyorum arabayi biyere yaptirma exper gelsin o biyer gosterir sıkıntı yasamayalim dedi peki dedim 1~2gune hallolucagini düşünüyorum gelismeleri yazarim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.