Şimdi Ara

ACİL YARDIM...!!! 633 MHZ İŞLEMCİ 299 GÖZÜKÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar pende pentıum 3 633 mgz bi bilgisayar var budan 2 ay önce bi kafecin bedavay almıştım kullanırsın diye verdi..ilk aldığım gün özelliklerine baktığımda 633 mhz yazıyordu soralardan garip şeyler olmaya başladı ..mesela empires oynuyorum..aniden ekran gidiyor ama kasa çalışıyor...bazen avi video izlerken oluyordu ..bilgisayarın işlemcisini ramini ekran kartı soğutucusunu falan temizledim ..artık empires oynarken ekran gitmiyordu..ama online oynarken pingim felaket derecede yüksek gözükmeye başladı..sora bir veya iki saatte bir internet ışığı ile adsl ışığı sönüyor ..hiç bir sebep yokken ..internet gidiyor ve sora sanki kapatıp açmışım gibi tkrar geliyor....en son şu an bi özellikler bakim dedim ..bilgisayarıma sağ tıkladım eskiden 633 mhz olan işlemci şimdi 299 mhz gözüküyor..bu nasıl olur arkadaşlar..galiba artık pingimin uçuk çıkmasının sebebini buldum..bu duumu nasıl düzelte bilirim biosla lakalaı bişeymi..ne önerirsiniz

• biosa girilir. cpu seçilir ve elinizdeki işlemcinin hızı ayarlanılır.
  • pentium 3 lerin 633 ü yoktu hatırladığım kadarı ile...Elindeki işlemcinin celeron olması büyük ihtimal ve FSB si 66 mhz ise bios dan yapman gereken şey FSB yi 66 çarpan ı (multiplier) 9.5 ayarlamak..(66*9,5 = 633)
  • Ya da anakart üzerindeki jumper lardan çarpan değerini ayarlamalısın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.