Şimdi Ara

Acil ssd bilgi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/l755-14v-satellite-toshiba-notebook-fiyati,25209.html

SSD alıcam yarın samsung 850 evo 250 gb. Ben bunu cd rom un oldugu yere takmayı dusunuyordum ama hız kaybı oluyormus peki bu durumda ben ne yapmalıyım ? Harddiskin oldugu yere takınca hdd yi kullanabilecek miyim yardımcı olursanız sevinirim.

• Ssd bugünün şartlarında şart alacağın ssd de güzel performansı var leptop ta ssd ler için ayrı bir bölme varmı bilmiyorum yoksa mecbur hddsk çıkarıp ssd takacaksin.ssdnin leptop una nasıl can kattigina inanamassin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Ssd bugünün şartlarında şart alacağın ssd de güzel performansı var leptop ta ssd ler için ayrı bir bölme varmı bilmiyorum yoksa mecbur hddsk çıkarıp ssd takacaksin.ssdnin leptop una nasıl can kattigina inanamassin.

Bir arkadaş eğer hdd nin oldugu yere takmazsam hız kaybı yasayacagımı söyledi ben de bilmiyorum tam napıcam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: özket

quote:

Ssd bugünün şartlarında şart alacağın ssd de güzel performansı var leptop ta ssd ler için ayrı bir bölme varmı bilmiyorum yoksa mecbur hddsk çıkarıp ssd takacaksin.ssdnin leptop una nasıl can kattigina inanamassin.

Bir arkadaş eğer hdd nin oldugu yere takmazsam hız kaybı yasayacagımı söyledi ben de bilmiyorum tam napıcam..

:) hız kaybı mi ne alakası var resmen sallamasyon istediğin yere tak ama leptop a takabilecegin bir yer var mı ssd ler için onu internetten araştırma gerekir

• Harddiskin oldugu yere tak ssdyi o zaman hard diskide cd romun oldugu yere tak

• Hocam gene rahatsız ettim ama bilgilendirir misin

• özket kullanıcısına yanıt
    Netten speccy indirip bak hangi sata arayüzü var diye, sataI değilse bile ekstradan aparat kullandığın için yine hızkaybı olacaktır bir miktar...
    İstersen bi hdd nin bir de cdrom un yerine takarak kendin deneyebilirsin arada fark var mı yok mu diye...
    Hem herkesi bilgilendirmiş olursun...
    https://www.piriform.com/speccy/download
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Harddiskin oldugu yere tak ssdyi o zaman hard diskide cd romun oldugu yere tak

Çözüm diye buna derim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: özket

quote:

Selam,
    Ben kendi laptop'umda o şekilde kullanıyorum Corsair Force 3 serisi 120 gb ssd var cd-rom yerine takılı aletin acılması 5 - 6 sn kapanması 4-5 sn suruyor herhangı bır hız farkı olsa bıle bu farkedılmeyecek kadar az oldugunu dusunuyorum gonul rahatlıgı ıle alıp kullanabılırsın. Sımdı den hayırlı olsun.

• Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Netten speccy indirip bak hangi sata arayüzü var diye, sataI değilse bile ekstradan aparat kullandığın için yine hızkaybı olacaktır bir miktar...
    İstersen bi hdd nin bir de cdrom un yerine takarak kendin deneyebilirsin arada fark var mı yok mu diye...
    Hem herkesi bilgilendirmiş olursun...
    https://www.piriform.com/speccy/download

https://store.donanimhaber.com/36/7a/f5/367af545ad4eaa40fc896dfff3420ddc.jpg

Hocam böyle yazıyor ama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özket -- 25 Haziran 2015; 14:47:44 >

• özket kullanıcısına yanıt
    Hocam olaya en basit yönüyle bakalım...
    Siz internetten aparatı aldınız
    aparat geldi ve ssd yi buna taktınız...
    Bu aparatı bir sürgüye hafıza kartı takar gibi takıyorsnuz, yani vida ile sabitleme şansınız YOK
    Direk anakarta bağlayıp sabitleme imkanınız varken bir de aracı kullanıyorsunuz ki 10 dolar lık basit birşeyden bahsediyoruz...
    SSD ler öyle voltaj değişikliğne akım kesilmesine gelmeyecek ürünlerdir...

Size tavsiyem HDD kısmına ssd, cd-rom kısmına eski HDD nizi takmanız...
    Yok farketmiyor vs. diyorsanız da öyle yapın, sonuçta beni ilgilendiren bir durum yok...
    Ben size kendi tavsiyemi söyledim yukardaki gerekçelerle...

İyi forumlar dilerim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Hocam olaya en basit yönüyle bakalım...
    Siz internetten aparatı aldınız
    aparat geldi ve ssd yi buna taktınız...
    Bu aparatı bir sürgüye hafıza kartı takar gibi takıyorsnuz, yani vida ile sabitleme şansınız YOK
    Direk anakarta bağlayıp sabitleme imkanınız varken bir de aracı kullanıyorsunuz ki 10 dolar lık basit birşeyden bahsediyoruz...
    SSD ler öyle voltaj değişikliğne akım kesilmesine gelmeyecek ürünlerdir...

Size tavsiyem HDD kısmına ssd, cd-rom kısmına eski HDD nizi takmanız...
    Yok farketmiyor vs. diyorsanız da öyle yapın, sonuçta beni ilgilendiren bir durum yok...
    Ben size kendi tavsiyemi söyledim yukardaki gerekçelerle...

İyi forumlar dilerim :)

Saygılar,hürmetler..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.