Şimdi Ara

Acil kanal yardımı ve matematik için taktik istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
2.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamünaleyküm arkadaşlar. 1 eylülde bir sınavım var ve yaklaşık 1 ay var bayram falan filan derken 1 aydan düşüyor. Tyt sınavı olacak Türkçe öyle böyle hallederim ama matematik nasıl olacak bilmiyorum şöyle 10net yapsam bile çok iyi olur ama nasıl olacak bilmiyorum. Bugün şifreli mat kanalını dinledim çok basit anlatıyor ve bir şey anlamadım. Kaynak olarak kaynaklarım var ama konuyu öğrenemiyorum ve nasıl çalışanımı bilmiyorum. Bu işi halletmiş kişiler gerçekten yazabilir mi çünkü hemen başlamak istiyorum 10 net de yeter şuan netim 2 3 diyebiliriz. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• adam akıllı matematik kanalı yok youtube de hocam tyt için
  • up
  • InFlamess_ kullanıcısına yanıt
    Peki nasıl olacak hocam

• Hocam normalde TYT mat icin şimdi anlatacağım kadar kasmaya gerek yok fakat sizinki biraz anormal bir durum.

Eyüp B. veya Rehber Matematikten pdf'leri çıkartıp konuyu izleyin. PDF'lerdeki soruları cozun, cozemedilerinizi izleyin. Sonra bu kanallar her konu sonrası tekrar ve soru çözüm videosu atıyor onlari izleyin. Sonrasında bir kaynaktan soruları cozun (345 tavsiye ederim). O kaynakta cozemediginiz sorularin çözümlerinin üstünde anlayana kadar durun, anlamadığınız soruyu tam kavramadan geçmeyin. En son hala tekrara ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız dediğim kanalların hangisinden bitirdiyseniz diğerinden de tekrar ve soru çözüm videolarını izleyin (mesela rehber mat izleyip, dediklerimi yaptınız ve hala calismaya ihtiyacınız var. Gidip Eyüp B.'den tekrar ve soru çözüm videolarını izleyin).

Bu döngüyü her konu için en baştan tekrarlayin. Dediğim iki kanala bakıp beğendiğiniz birini seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harvey Specter. -- 1 Ağustos 2019; 1:26:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Harvey Specter. kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam yani durum anormal sıkıntı bende de var. Bu pdf çıkarmak yerine videoyu izlerken o soruyu yazıp kenara o sırada çözmek daha iyi olur mu bazen öyle yapıyorum çömesemde zaten çözüyor hoca.

• ShaLin S kullanıcısına yanıt
    Yok anormal derken sizde bir sikinti olduğunu kastetmedim, zaten ne haddime? Demek istediğim standart bir programla verim alamayabileceginizdi. Kimse annesinin karnından yks öğrencisi olarak çıkmadı, herkes çalışarak belli bir seviyeye geliyor. Sizin de kimseden bir eksiginiz, farkiniz yok. Lütfen kendinize o gözle bakmayın. Konumuza dönersek dediğiniz gibi PDF çıkartmaya dabilirsiniz. Mesela hoca bir soru çözecek, videoyu durdurun ekrandan soruya bakarak kağıda çözün. Cozmezseniz dediğiniz gibi hoca cozuyor zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harvey Specter. -- 1 Ağustos 2019; 1:43:7 >
    Hocam eyup b kanalı çok hoşuma gitti yarın ona başlayacağım temel kavramlar videosunu izleyeceğim ve temel kavramları bitirip test okul ve dc yayın kitabım var onları çözeceğim ve çıkmış sorular var bakalım yarın deniyeceğim inşallah bir sıkıntı olmazsa

Deneyin hocam. Eyüp hoca konuları parça parça ve detaylı anlatıyor, anlatımı çok iyi. Konu sırasında çok soru cozuyor ve sonrasında soru çözümü ve tekrar videoları da atıyor. Hatta bazı videoları sadece yeni nesil sorulara ve çıkmışlara özel. Başarırsınız, size guveniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harvey Specter. -- 1 Ağustos 2019; 1:39:59 >
  • senin ilacın selim yüksel hocam
    Hocam ben rehber matematikten takip ediyorum.2020 tayfadayım.Siz sınava girdiniz mi? Girdiyseniz rehber matematiğin faydasını gördünüz mü? Devam etmeliyim rehber matematiğe?

Hocam ben rehber matematikten takip ediyorum.2020 tayfadayım.Siz sınava girdiniz mi? Girdiyseniz rehber matematiğin faydasını gördünüz mü? Devam etmeliyim rehber matematiğe?

• Yasitiz hocam, daha sınava girmedim :) Fakat rehber matematiğin faydasını çok gördüm. 10. sınıfta ve 11. sınıfta mat notlarım çok iyi geldi sayesinde. Düzenli ve iyi bir kanal olduğunu dusunuyorum. Eğer TYT mat için kanal arıyorsan bence önemli olan kimden daha iyi anladığın. Emin ol çok fark yok kanallar arasında. Sadece bazıları aradan siyriliyor. Bak mesela yukarıda arkadaş Selim Yüksel demiş, ben hiç yazmamıştım bile? Dediğim gibi anlatımını beğendiğin bir hoca buluyorsun her türlü, kim olduğu çok önemli değil diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harvey Specter. -- 1 Ağustos 2019; 1:59:30 >
    Bu yıl çıkan TYT ve AYT sorularına veya gecmiş yıllarda 2017-2018 gibi çıkan YKS sorularına baktığımda çözemiyorum.Siz hiç baktınız mı? Çözebiliyor musunuz? Çözememem normal mi?

Özellikle TYT'de Matematik ve Fen.TMci olduğum için AYT Fen ile işim yok.AYT Matematik daha yabancı geliyor.Kimya hariç tüm 9.sınıf konularına çalıştım,üzerinden takriben bir yıl geçti.Şu an 10.sınıf matematiğe hazırlanıyorum.Sadece konu anlatımı ve soru cozum videoları izleyip soruları kalemsiz kafamdan çözüyorum.

• Beni boş verin hocam :) Kimseyle kiyaslamaniza gerek yok kendinizi. Sizin için en iyisi ne onu düşünün hep. AYT'de yapamıyor olmanız normaldir, bilen yapar, adı üstünde alan yeterlilik testi. TYT'de ise herkes temel matematik bilgisi ve yeteneğine göre farklı netlerden baslayabiliyor. TYT matematik, AYT kadar 2+2=4 kesinliginde yorumlayabilecegimiz bir test değil. Önemli olan yapamamanız değil, yapamadiginizin farkında mısınız, nerelerde konu eksiğiniz var, nerede ne seviyedesiniz bunu analiz etmek. Gerekli pratikle belli netlere çıkarsınız eninde sonunda, kendinizi tuhaf hissetmeyin.

Rehber matematiğin 49 gü de tyt matematik programını da tavsiye ederim.İse yarayacak gibi gözüküyor,bu arada Yüce Allah Razı Olsun teşekkürler.

hocam sizde sıkıntı falan yok zamanında çalışmamışsınız sadece bu. bence okuma- yazma öğrenebilen herkes potansiyel derece öğrencisidir. kanal önerisine gelince ilyas güneş'e bakın derim.
  • Ben teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.