Şimdi Ara

Acil Beyaz Eşya Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malum bu yaz evleniyorum, beyaz eşya alıcaz ancak kafam allak bullak olmuş durumda. Araştırmalarım sonucunda çamaşır ve bulaşıkta forumda f&p ürünü olarak Profilo BM6481MG, çamaşır makinesi olarak Profilo CMG140DTR (bu arada bu makinenin fiyatlarında bi düşüş var anlamadım) modellerini almayı düşünüyorum. Buzdolabında ise Bosch marka düşünüyorum modelde karar kılamadım.
    Ancak Eşim tüm beyaz eşyanın bosch marka ve inox olmasını istiyor. Malum Bosch markada düzgün modelleri aldığımızda fiyatlar bayaa bi uçuyor bu aralar.
    Geçen sene bir arkadaşımız evlendi. aşağıdaki modelleri aldılar.
    Çamaşır: Bosch WAQ2048XTR
    BULAŞIK: Bosch SMS58N08TR
    Buzdolabı: Bosch KGN57PI26N
    Bunların hepsini 4150 TL ye almışlar ve şuan hepsinden gayet de memnunuz diyorlar. Şuan bu modellerin fiyatları toplamı 6000 TL ye geliyor.
    Sizce Profilonun bu modellerini almak ve bosch'un iyi bir buzdolabını almak mı daha mantıklı olur, yoksa hepsini bosch marka inox iyi modellerinden mi almak daha mantıklı olur. Ben beyaz eşyada 5000'nin üzerine çıkmak pek istemiyorum ama siz ne dersiniz? Bana model tavsiyesi ve nerden almam konusunda tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.
    Not: İstanbulda yaşıyorum.

• bsh grubunun no-frost problemi sıkça dile getiriliyor
    eğer low-frost buzdolabı düşünürseniz;

--------

Siemens KG58EDL30N
    Siemens SN26M832TR
    Siemens WM14W560TR

--------

ya da hepsinin bosch karşılığı olan

bosch KGE58DL30N
    bosch SMS63M38TR
    bosch WAW28560TR

---------------

no-frost olarak lg'nin modellerine bakabilirsiniz bu arada
    ya da yeni seri no-frostlar gelmeye başladı bsh'tan, ses problemi çözülmüş olabilir, biraz bekleyip değerlendirirsiniz

---------------

bu modeller forumda en çok önerilenler arasında
    haziran kataloğunu bilemiyorum ama mayıs kataloğuna göre 5100-5300 arası bir fiyata alınabiliyordu bu setler
  • Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
    Eşim ısrarla beyaz eşyaları inox istiyor. Verdiğiniz modeller güzel ancak rengi beyaz. Bunların inox karşılıkları var mıdır?
    Bir de buzdolabında no-frost ile low frost arasındaki farkı eşime anlatamadım. İlla no-frost istiyor. Arkadaşım buz kırma sesinin o kadar da rahatsız etmediğini söylüyor. Ama kullanım kolaylığı veya dayanıklılık açısından no-frost mu low-frost mu karar veremedim.
    Bu arada profilo markasının verdiğim modelleri ile sizin söylediğiniz çamaşır ve bulaşık makinesinde 1000 TL gibi bir fiyat farkı var. Aradaki farka değer mi peki sizin tavsiye ettiğiniz modelleri alsak? Ne gibi farklılıklar olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luti -- 8 Haziran 2015; 15:40:41 >
  • hocam tavsiye olarak yazdığım buzdolabı ve bulaşık makinesi inoks.. çamaşır makinesinin inoksunu bilemiyorum
    hem bosch hem de siemens mağazasında modelleri inceledim, gayet kaliteliler

low-frost yeni yeni yerini buluyor gibi, elektrik tasarrufu,düşük fiyat vb avantajları var

tavsiye ettiğim çamaşır ve bulaşık makineleri alman üretimi.
    Profilo CMG140DTR'in forumda konusu var, bir arkadaş sağlam sıkıntı yaşamış, ayrıca yerinde de baktım kasa kalitesi de doğal olarak nispeten düşük
    Profilo BM6481MG f&p ürünü ama konusunda ondan da memnun olmayan arkadaşlar bulunuyor

bu arada konuda uzman değilim, bir ay falandır bende beyaz eşya belirlemeye çalışıyorum. kendi listemi paylaştım sizinle :)
  • Hemen hemen her elektronik üründe memnun olan kadar olmayan da var. Onun için memnun olan oranı yüksekse benim için sorun yok. Tahminime göre zaten bi 6-7 sene sonra değiştiririm gibi geliyo bu makineleri de. Eskiler gibi bi makineyi 20 sene kullanmam. O yüzden şimdiden fazla para vermeyim diyorum ama aslında uzman arkadaşların da bi yorumunu alsaydık iyiydi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.