Şimdi Ara

Acil!Arızalı 40pfl5007k yerine 42pfl5008k gönderdiler Ne yapacağım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısa sürede ikinci defa dikey çizgi arızası gösteren televizyonum servisten hiç haber verilmeksizin yeni model olarak döndü,ben de kurmadan bırakın bir araştırayım dedim.İnsan birhaber verir,belki fiyat farkı verip başka bir model,boyut isterdim dedim filan ama onların da haberi yok merkezin yaptığından.40pfl5007 tvm den siyahlar, kontrast ve renk olarak çok memnundum yenisini hiç tanımıyorum şimdi dertsiz başıma dert mi açıldı diye endişe ediyorum.Yeni tv nin ambilight,3D,skype vs olarak bir sürü ek üstünlüğü var ama benim için görüntü kalitesi önemli,mesela eskisinde 400 olan pmr bunda 300 ,ki eskisinde maç vs hareketli görüntülerde hiç- bir sıkıntı yoktu.Ne yapacağımı şaşırdım ...!

• Philips merkezle konuştum,Tüketici Hakları yasası uyarınca bir üst model verildiğini başka bir seçenek olmadığını söylediler.Artık cihazın kurulup nasıl görüntü verdiğine bakacağım umarım eskisini aratmaz.
  • Adamlar yapilmasi gerekeni yapmis, dusuk model getirmemisler. 5007 modeli kalmadigi icin 2013 model 5008 i getirmisler dogal olarak.

5007 pva panel, 5008 ips panel

6 ve 7 serisi de ips. gecen sene 7 ve 8 serisi pva idi. bu sene sadece 8 serisi pva panel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ips panel daha iyi oluyordu bildiğim kadarı ile?
  • Pva daha iyi bence. ips daha iyi olsaydi philips,sony, samsung ust model tvler de ips kullanirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    Birde NT panelmi vardi ondan mı daha iyiydi birisinden daha iyi deniliyordu ama netleşemedim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: talin
    Philips merkezle konuştum,Tüketici Hakları yasası uyarınca bir üst model verildiğini başka bir seçenek olmadığını söylediler.

Bu konuda da bir güzel yalan söylemişler, sizin durumunuzda seçim haklarınız doğar ki bunların arasında fatura bedelinin iadesini isteyebilirdiniz, zaten onlar da bunu bildiklerinden " başka bir seçeneğiniz yok " gibi bir yalan söylüyorlar.
    Okumak isterseniz, ilgili kanunu buradan " http://www.ibb.gov.tr/en-us/organization/birimler/zabitadb/documents/tuketici_koruma.pdf " indirebilirsiniz.

Sizi ilgilendiren kısım;

Garanti Belgesi
    Madde 13-)(Değişik 06.03.2003 tarih ve 4822 Sayılı Kanun Madde 20)

...Tüketici onarım hakkını kullanmışsa, garanti süresi içerisinde sık arızalanması nedeniyle maldan
    yararlanamamanın süreklilik arz etmesi veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya
    tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hallerinde, 4 üncü maddede yer alan diğer seçimlik
    haklarını kullanabilir. Satıcı bu talebi reddedemez. Tüketicinin bu talebinin yerine getirilmemesi
    durumunda satıcı, bayi, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. "

Bahsi geçen 4. maddedeki seçimlik hakları;

...Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle
    değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onanm isteme haklarına sahiptir.
    Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 25 Haziran 2013; 17:36:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

quote:

Philips merkezle konuştum,Tüketici Hakları yasası uyarınca bir üst model verildiğini başka bir seçenek olmadığını söylediler.

Bu konuda da bir güzel yalan söylemişler, sizin durumunuzda seçim haklarınız doğar ki bunların arasında fatura bedelinin iadesini isteyebilirdiniz, zaten onlar da bunu bildiklerinden " başka bir seçeneğiniz yok " gibi bir yalan söylüyorlar.
    Okumak isterseniz, ilgili kanunu buradan " http://www.ibb.gov.tr/en-us/organization/birimler/zabitadb/documents/tuketici_koruma.pdf " indirebilirsiniz.

Sizi ilgilendiren kısım;

Garanti Belgesi
    Madde 13-)(Değişik 06.03.2003 tarih ve 4822 Sayılı Kanun Madde 20)

...Tüketici onarım hakkını kullanmışsa, garanti süresi içerisinde sık arızalanması nedeniyle maldan
    yararlanamamanın süreklilik arz etmesi veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya
    tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hallerinde, 4 üncü maddede yer alan diğer seçimlik
    haklarını kullanabilir. Satıcı bu talebi reddedemez. Tüketicinin bu talebinin yerine getirilmemesi
    durumunda satıcı, bayi, acente, imalatçı-üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. "

Bahsi geçen 4. maddedeki seçimlik hakları;

...Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle
    değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onanm isteme haklarına sahiptir.
    Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Madcapfrog bilgi için çok teşekkür ederim.Malın ayıpsız misliyle değiştirildiği ve bu durumda benim bedelin iadesini isteme hakkımın seçenekler arasında olduğukesin bu durumda..Ama bu iyi bir seçim mi olur ondan emin değilim.Yeni modelin eskisini aratacağı kesin değil belki ayni görüntüyü elde edebileceğim,bu model hakkında bilgi yok,bir sitede 50hz olduğunun belirtilmesi dışında ki benim de midemi bulandıran husus bu.Çünki eski tv de hareketli görüntüler son derece iyiydi.Öte yandan yeni model eskisinden daha pahalı ve 1800-2000 tl civarında galiba.Ben 1600tl vermiştimeskisine.Para iadesi alsam o paraya veya üstüne ekleyerek ne alabilirim tekrar bir belirsizlik fırtınasına gireceğim,eskisini alana kadar az kararsızlık çekmedim.İade istesem uzun süre televizyonsuz kalacağım ne yapacağımı şaşırdım iyice....Yarına kadar vaktim var!

• @talin
    Tümüyle haklısınız, zaten benim bu bilgiyi paylaşmamdaki amaç sizin lehinize olacak bir durum varsa değerlendirebilmeniz içindi.
    Ama eğer gelen tv, sizin için maddi açıdan ya da kullanım açısından daha mantıklıysa o zaman en iyisi olmuş, kanunun bu hakları tanımasındaki sebep bu anlamda bizi korumak zaten:)
    Ben sadece konunuzu okuyunca " Tüketici Hakları yasası uyarınca bir üst model verildiğini başka bir seçenek olmadığını söylediler. " gibi bir yalan söylenmiş olmasına dikkatinizi çekmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 26 Haziran 2013; 13:06:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

Birde NT panelmi vardi ondan mı daha iyiydi birisinden daha iyi deniliyordu ama netleşemedim bende

İps ekran TN panelden çok çok daha iyidir.Ama ips ekranlar pva psa panellere göre kontrası ve siyah seviyesi düşük oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelen modeli tutmaya karar verdim.Şimdiye kadar bir sorun görünmüyor,ayarları tam olarak kendime göre düzeltmedim ama bulutlanma vs sorun yok,siyah seviyesi iyi,henüz futbol vs hareketli görüntüleri inceleyemedim.çok sorun olacağını sanmıyorum.40 ekrana göre farkedilir derecede daha büyük görünüyor.Memnunum sonuçta,cevaplar için teşekkür ederim.
  • kontrast ve siyah daha iyi olduğu için sıralama böyle

VA panel ___ IPS panel
  • aynı durumdayım.

ben de 3 gün önce bozulan, görüntü veremeyen 40pfl5007h'ımın yerine sıfır 42pfl5008k'mı aldım. paramı iade alsam daha iyiydi aslında, sony hx750 falan alacaktım.

eski tv'nin "götüntüsü hariç" her şeyi kötüydü. bu özellikle yazılımsal anlamda biraz daha iyi. görüntü olarak ise karar veremedim, sanki eskisi biraz daha iyi gibi... ama tabii gözüm alışabilir ve fikrim değişebilir.

eski tv'm sanırım 100 hertz di (400 pmr) bu ise 50 (300pmr).

oyun çok oynadığım için dün ghosting var mı kontrol ettim, yok gibiydi. ips panel aslında oyun için pek uygun değil.

sadece kanalları istediğim şekilde sıralayamıyorum, o var işte...

pasif 3d, amblight, uydu vs. gibi artıları da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 26 Haziran 2013; 23:41:00 >
  • İzledikçe 5008 in görüntüsü iyi geliyor.Eşim de bu daha net diyor ama ben ondan emin değilim.5008 de hd görüntünün iyisi süper görünüyor,sd ler sanki 5007 de daha mı iyiydi ne? 5007 de kaydettiğim güzel futbol görüntülerini panelin kalitesini göstermek için saklıyordum.5008 de maçta kamera pan yaparken zemin dümdüz yeşil görünüyor eskisinde çimler belli olurdu!Neyse sonuçta pişman değilim,yeni bir panel macerasına girmekten kurtuldum.
  • Herşey yolunda mennunum derken en büyük kazığı başka yerden yedim galiba!Netbook'umu VGA girişinden 5007 me bağlıyor işim icabı filan büyük ekran olarak kullanıyordum,bir baktım 5008 de VGA yok,netbookta da HDMİ çıkışı yok,zaten diğer bütün girişler hep 5007 ye göre daha az sayıda. çok kötü oldu eğer HDMİ-VGA filan gibi bir dönüştürücü yoksa!
  • quote:

Herşey yolunda mennunum derken en büyük kazığı başka yerden yedim galiba!Netbook'umu VGA girişinden 5007 me bağlıyor işim icabı filan büyük ekran olarak kullanıyordum,bir baktım 5008 de VGA yok,netbookta da HDMİ çıkışı yok,zaten diğer bütün girişler hep 5007 ye göre daha az sayıda. çok kötü oldu eğer HDMİ-VGA filan gibi bir dönüştürücü yoksa!

• quote:

Orijinalden alıntı: coumuflage

quote:

Herşey yolunda mennunum derken en büyük kazığı başka yerden yedim galiba!Netbook'umu VGA girişinden 5007 me bağlıyor işim icabı filan büyük ekran olarak kullanıyordum,bir baktım 5008 de VGA yok,netbookta da HDMİ çıkışı yok,zaten diğer bütün girişler hep 5007 ye göre daha az sayıda. çok kötü oldu eğer HDMİ-VGA filan gibi bir dönüştürücü yoksa!

Bilgi içi çok teşekkürler coumuflage,biraz araştırınca bir sürü benzer kablo ve dönüştürücü buldum ama emin olamıyorum 15tl den 150 tl ye kadar fiyatlar var bu tip basit bir kablo işe yarıyorsa çok iyi olur ses kablosu var zaten.

• quote:

quote:

quote:

Bilgi içi çok teşekkürler coumuflage,biraz araştırınca bir sürü benzer kablo ve dönüştürücü buldum ama emin olamıyorum 15tl den 150 tl ye kadar fiyatlar var bu tip basit bir kablo işe yarıyorsa çok iyi olur ses kablosu var zaten.

Yazarken keşke böyle olmasaydı diyorum ama HDMI TO VGA kablo ile basit bir bağlantıda görüntü alamazsın.HDMI dijital VGA analog veri iletir.Eğer pc ve tv yi değiştirmeden görüntü almka istiyorum dersen vga box alman gerekecek.Fiyatından haberim yok ama iyi birşey 200 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BYRM81 -- 29 Haziran 2013; 19:48:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BYRM81

quote:

quote:

quote:

Yazarken keşke böyle olmasaydı diyorum ama HDMI TO VGA kablo ile basit bir bağlantıda görüntü alamazsın.HDMI dijital VGA analog veri iletir.Eğer pc ve tv yi değiştirmeden görüntü almka istiyorum dersen vga box alman gerekecek.Fiyatından haberim yok ama iyi birşey 200 TL gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.

Byrm81 size de teşekkürler.Biraz araştırınca böyle çelişkili bilgi ve tavsiyeler çıkıyor ve insanın kafası karışıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/hdmi-to-vga-kablo-cevirici-converter-100calisir-86145310 Bunun için satıcıya mesaj gönderdim size uygundur diyor!

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/vga-to-hdmi-cikis-vga-audio-to-hdmi-cevirici-84302160

1nci tip 35-40TL 2nci tip 90-100tl civarı bunlar uygun mudur acaba ne dersiniz?

• İsterseniz teknik bilgisi daha yüksek birinin yardım etmesini bekleyin çünkü ben sadece resimde gösterdiğiniz kablodan bahsettim görüntü alamazsınız diye kusura bakmayın linklerdeki kablolarla ilgili bilgim yok.Ama sırf monitörde hdmi veya dvi yok diye aylardır ps3 yatıyor evde umarım kablo ile sorunu çözersiniz de bende bu kablolardan alırım bir tane.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.