Şimdi Ara

Acil! 7770 mi yoksa 7790 mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
2.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wolftired

bence sapphire e bulasma :)

cok ama cok sorunlu :)

kartın pcbsındekı kapasıtorlerden ses gelıyuor bende 2 adet hd 7850 cfx var 2 si birlikte sinek gibi çalışıyorlar vız vız

Alıntıları Göster
    hwmonitor yerine size bu programi tavsiye ederim.

http://openhardwaremonitor.org/

• quote:

bence sapphire e bulasma :)

cok ama cok sorunlu :)

kartın pcbsındekı kapasıtorlerden ses gelıyuor bende 2 adet hd 7850 cfx var 2 si birlikte sinek gibi çalışıyorlar vız vız

Walla bugün aldım 270 liraya, az evvel battlefield 3 kurdum, görüntüyü maximumda kasacam bakalım kapanacak mı? Şayet sorun çözülmezse yarın kart iade ve hediye çeki alacağım. aida yı da indirdim ısıyı da takip edeceğim.
  • 12oguzhan 1 kullanıcısına yanıt
    Bu gece sabaha kadar bu bilgisayar kapanmayacak. Dayanırsa ve sorun çıkartmazsa kart kalacak yoksa yarın iade :)
  • spectecular S kullanıcısına yanıt
    hade bakem msi afterburner bu programı indir pc kur ekran kartı sıcaklığı gpu kullanımı hepsini gösteriyor gpu kullanımı %70 veya 80 lerdeyken sorun yoksa çalışır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12oguzhan

hade bakem msi afterburner bu programı indir pc kur ekran kartı sıcaklığı gpu kullanımı hepsini gösteriyor gpu kullanımı %70 veya 80 lerdeyken sorun yoksa çalışır
    Oyun oynamaktan sıkıldım yahu, battlefield 3 tamam sorun yok, flight simulator 3 kurdum son ayarda o da rahat şimdilik, birazdan gta4 kurmayı düşünüyorum. Daha fifa ,pes, nfs run, nba 2k13, cod var sırada. Şansıma crysis 3 cdlerini bulamıyorum. Tam da o lazımdı şimdi ekran kartını kasmak için :)
  • Abartısız 7 saattir 10a yakın oyunu son ayarda oynadım ve sırf kart kasılsın maximum yüklensin elektrige diye başka uygulamalar da açtım arkada ve hatta oyun oynarken arka planda oyun setupları falan yapıp ram ve işlemciye de yüklendim.Şu vakte kadar bana mısın demedi. Anakart stabil 34-39 derece arası, ekran kartı 36-40 derece arası, işlemci 40-61 derece arası. Görüldüğü üzere tek sıkıntı işlemci. Stok fanı söküp evdeki contact30 u monte etmeyi becerebilirsem tüm sorunlar çözülüyor sanırım :)
  • quote:

quote:

arakadaşlar bende hw monitör kullanıyorum hd 4850yi 6300 de zorda olsa denemiştim bendede tmpın2 var ve 70 dereceydedi

hwmonıtor kullanma ne oldugu bellıgı degıl vede cpu sıcaklıgının hangısı oldugu bellı bıle degıl oyuzden aıda 64 extreme edıtıon kullanmanı onerırım !

Alıntıları Göster
    hd 7790{ 7770 le 7850 }arasında referans gösteren kart %8.5 7850 den düşük performans verir ama o/c kabileyetine yatkın oldugu için kart aradaki farkı %4 e
    düşürücektir ve[ 8000 ] serisine özel çıkacak olan bonaire gpu su kullanmaktadır. Bu kart o yüzden almanızı tavsiye ederim 7790 güçlü bi karttır ve sapphire kaplama olmasına rağmen kaliteyi konuşturmuştur. sağlam bir cpu la kullanırsan her türlü oyunda seni geride bırakmaz :D

7770 Vs. 7790 karşılaştırması bekliyoruz. Almak isteyen arkadaşlara da yardımcı olursunuz
  • quote:

quote:

arakadaşlar bende hw monitör kullanıyorum hd 4850yi 6300 de zorda olsa denemiştim bendede tmpın2 var ve 70 dereceydedi

hwmonıtor kullanma ne oldugu bellıgı degıl vede cpu sıcaklıgının hangısı oldugu bellı bıle degıl oyuzden aıda 64 extreme edıtıon kullanmanı onerırım !

Alıntıları Göster
    7870xt al vatandan ucuzluk zamanında 28cm kart yada düz xt siz olanını al 15 cm
    arada 15fps fark var xt ile düz vers arasında

• quote:

Orijinalden alıntı: 1724950

hd 7790{ 7770 le 7850 }arasında referans gösteren kart %8.5 7850 den düşük performans verir ama o/c kabileyetine yatkın oldugu için kart aradaki farkı %4 e
    düşürücektir ve[ 8000 ] serisine özel çıkacak olan bonaire gpu su kullanmaktadır. Bu kart o yüzden almanızı tavsiye ederim 7790 güçlü bi karttır ve sapphire kaplama olmasına rağmen kaliteyi konuşturmuştur. sağlam bir cpu la kullanırsan her türlü oyunda seni geride bırakmaz :D

Saphire dual x overclocked edition aldım yani kendinden overclocked edilmis bir seri, o yüzden performansı 7850ye çok yakın. Üzerinde bakır soğutma kanalları bağlı çift fanı var, 7 saat kasacak şekilde oyunlar oynamama rağmen ısınma sorunu yaşamadım. Bence 270 tl gibi bir bütçe ile alınabilecek en iyi fiyat performans kartı oldu benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: furki06

7770 Vs. 7790 karşılaştırması bekliyoruz. Almak isteyen arkadaşlara da yardımcı olursunuz

3dmark11 puanlarına bakınca
    7770: 2000
    7790: 3000 puan civarında. Overclocked bir 7790'ın da 7770e göre 1200 puanlık bir fark oluyor. Bence kesinlikle az değil. Hakkını inkar edemem 7770 bana şu ana kadar tüm oyunları rahatlıkla oynattı buna crysis3 dahil. 7770 alacak arkadaşlar tereddüt etmeden alabilirler. 7790a gelince battlefield 3te bugün adamın elleri ve silahlardan farkıdirekt çıplak gözle rahatlıkla farkedebildim. Yani bana "vay be!" dedirtti. Demek bir titan görsem nasıl olacak kimbilir:) Pes2013 te ise 7770 ve 7790 arasında gözle görülebilir bir fark yok diyebilirim. Haftasonu biraz takılayım, almak isteyen arkadaşlara detaylı bir inceleme yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan_ronal

7870xt al vatandan ucuzluk zamanında 28cm kart yada düz xt siz olanını al 15 cm
    arada 15fps fark var xt ile düz vers arasında

Dostum çok geç 7790 aldım bile :)
    7790 hakkındakı yorumlarını buraya acarmısın veya farklı bı konu fps degerlerı gibi alacaklarada yardımcı olmus olursun. Resimli olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1724950 -- 27 Temmuz 2013; 0:40:28 >
  • quote:

7790 hakkındakı yorumlarını buraya acarmısın veya farklı bı konu fps degerlerı gibi alacaklarada yardımcı olmus olursun. Resimli olarak

Tabiki zevkle yaparım. Hatta elimde 2 masaüstü bilgisayar var imzamdan göreceksin. 7770i de diğer makinama takarim. 5Aynı oyunları yan yana açıp bile mukayese edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: spectecular

quote:

Tabiki zevkle yaparım. Hatta elimde 2 masaüstü bilgisayar var imzamdan göreceksin. 7770i de diğer makinama takarim. 5Aynı oyunları yan yana açıp bile mukayese edebilirim

Alıntıları Göster
    Veee bilgisayar geceyi tamamladı, yaklaşık 15 saattir açık ve ekran kartına birsürü oyun, 3dmax, 1080p videolar ve bilimum programlarla yüklendim. 4 ayrı monitoring programı ile izledim değerleri. Ekran kartı bana mısın demedi, Kuzey köprüsü de 35-40lı dereceler arasındaydı, o da çok ısınmadı. Dediğim gibi tek sıkıntı işlemci ısısının standarta göre biraz yüksek olması ki kliması, kapı penceresi kapalı odada maximum 66 dereceyi görmüş ki bu da bence stok fan için fazla bir değer değil. Elimdeki contact30 fanın montajını yapınca o problem de ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Eğer sabah uyandığımda kasa kapanmış olsa idi şayet, kart iadeye gidecekti :)

dedikleri gibi sağlam bi kart çıkarmış sapphire 15 saat sorunsuz calıstıgına gore ve ısı degerlerı 40 gecmedıgıne gore cok ıyı. teşekkürler . ve oyunlardakı fps[ solersen örneğin: bf3 mp veya crysis 2-3 mp de olabılır ultra ayar ve cozunurlukte kac fps verdıgını merak edıyorum cunku haftaya bende ya zorlayıp 7850 yada 7790 alıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulobey10

Bence 7790 alıp kendine tak, sendekini ona ver

Herkes kurnaz olmuş ya
  • quote:

dedikleri gibi sağlam bi kart çıkarmış sapphire 15 saat sorunsuz calıstıgına gore ve ısı degerlerı 40 gecmedıgıne gore cok ıyı. teşekkürler . ve oyunlardakı fps[ solersen örneğin: bf3 mp veya crysis 2-3 mp de olabılır ultra ayar ve cozunurlukte kac fps verdıgını merak edıyorum cunku haftaya bende ya zorlayıp 7850 yada 7790 alıcam.

7850 almak niyetindeydim ama power supply degistirmemek icin 7770 veya 7790 almak zorundaydim. Simdi ise iyiki 7790 almisim diyorum. Overclocked bir 7790 ile 7850 arasinda neredeyse fark yok. Alacak arkadaslar bence bos yere o kadar fark ödemesinler.
    burda fark yok demişşin ama veriler öle sölemiyo denemeden karar verme :D 1 gb msı 7850 ve dual-x sapphire 7850[ 1 gb 7790 dan o/c siz %10 daha iyidir] ve küçük görmemek gerekir neden dersen 7790 128 bit bellek arayüzü oldugundan tek büyük kaybı budur :D
  • quote:

burda fark yok demişşin ama veriler öle sölemiyo denemeden karar verme :D 1 gb msı 7850 ve dual-x sapphire 7850[ 1 gb 7790 dan o/c siz %10 daha iyidir] ve küçük görmemek gerekir neden dersen 7790 128 bit bellek arayüzü oldugundan tek büyük kaybı budur :D

Yok dostum yanlış ifade ettim galiba, demek istediğim standart bir 7850 ile O.C bir 7790 arasında fark %4, ve bunu çıplak göz ile ayırt etmek imkansız. İkisi de çok iyi kartlar ve 7850 çok az bir farkla 7790dan önde. Benim gibi psu'su 500w altında olup fiyat olarak da 60-70 lira ekstra fark ödemek istemeyenler için 7850 ve 7790 arasında bir fark yok neredeyse demek istedim. Keşke kaldıracak bir sistem ve maddi koşullar olsa da hepimiz 7990 kullansak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.