Şimdi Ara

Açıköğretim okumaya değer mi? [Kayıt yaptırdım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sorum başlıktaki gibi. 2 sene sonra iyi bir üniversitede işletme mühendisliği okumaya başlayacağım. Bu aradaki 2 seneyi doldurmak istiyorum. Açıköğretimde işletme yönetimi bölümüne yazılmak gibi bir düşünce var kafamda 1-2 haftadır, ama hala karar veremedim. Bölüm 2 yıllık ön lisans diploması veriyor. Acaba okusam uğraştığıma değer mi? İyi bir katkı sağlar mı bana?

Ayrıca bir sorum daha var. Bu bölüm 4 dönem, ben 2 veya 3 dönem boyunca Türkiye'de olucam sonra hazırlık okumak için yurt dışına gidicem uzun süre, o arada sınavlar için geri gelmem gerekebilir. Sınav sistemi nasıl, her dönem birer sınava mı giriyoruz, normal dönemde girmesem yazın bütünleme vb sınavlar oluyor mu onlara girsem döndüğümde, veya bi sonraki döneme uzatma şansım falan olur mu?

Teşekkür ederim şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwartevis -- 20 Eylül 2016; 13:58:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okumanın bir şey öğrenmenin, eğitimine katkı sağlamanın hiçbir zararı yoktur. Bende hem örgün hem aöf'ten aynı anda 2 bölüm okuyorum. Eğitimin bir dezavantajı olmaz

• A D M I R A L kullanıcısına yanıt
    Dezavantajı olmaz tabiki ama harcadığım çabaya değer mi ondan emin olamıyorum. Sonuçta ben de şuanda bir bölüm okuyorum ve onunla aynı anda götürmeye çalışacağım, artı dediğim gibi sınav için yurt dışından gidip gelicem belki de. Bunlara değer mi o takılıyor işte kafama.

Siz ne okuyorsunuz acaba? Bir de sınav sistemini açıklayabilir misiniz biraz bilgiliyseniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sınav takvimi şimdiden belli zaten

Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
    Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017
    Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017
    Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017
  • İşletme Mühendisliği mi? Allah allah, 1 yılda ne bölümler çıkmış ya..
  • Örgünde tarih açıktan uluslararası ilişkiler okuyorum. Açığa yeni başladım pek bir bilgim yok

• netell kullanıcısına yanıt
    Bunu görmemiştim hocam bir dönemde 2 kez mi sınava giriyoruz yani sadece? Tek sınavda her dersin sorularını mı soruyorlar, nasıl oluyor?

• Türkiye'de değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwartvis

Bunu görmemiştim hocam bir dönemde 2 kez mi sınava giriyoruz yani sadece? Tek sınavda her dersin sorularını mı soruyorlar, nasıl oluyor?

1 dönemde 1 arasınav 1 dönemsonu sınavı var
    sınavlar 2 gün oluyor cumartesi ve pazar günleri
    yani toplamda 4 gününüzü ayıracaksınız sınavlara 1 dönem

7 ders aldınız örneğin 1 oturumda 4 dersten diğer oturumda 3 dersten (ders başı 20 soruluk)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netell -- 19 Eylül 2016; 12:04:48 >
  • netell kullanıcısına yanıt
    A D M I R A L kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok iyiymiş bu, yurt dışından gelmem gerekirse 2 gün kalıp geri dönebilirim o zaman. Örgün öğretimdeki gibi 1-2 hafta boyunca günde 1 sınav olur diye düşünmüştüm böyle çok iyiymiş. Çok sağolun :)

ADMIRAL, sizin aöf 4 yıllık lisans bölümü sanırım. Keşke zamanım olsa da ben de 4 yıllık bir taneye kaydolsam. Başarılar size de

• ben okuyorum memnunum 2. sınıfa geçtim bayağı rahat sınıflar 8-10 kişi haftada 2 gün gidiyorum seneye staj var
  • Ne okuyorsunuz? 4 yıllık sanırım

• muhasebe. 2 yıl gidiyon okula 3. yıl staj oda bitince normal dersleri sınavdan verirsen mezunsun 3 yıldan sonra okulla ilişiğin kesiliyo
  • Staj zorunlu mu? 2 yılda derslerden geçip mezun olabiliriz diye biliyordum ben.

• Türkiye'nin ara iş ihtiyacını karşılıyor. Zararı olmaz faydası olur
  • zorunlu tabi kredi geliyor ordan bazıları gidiyormuş gibi yapıp gitmiyor ama işi öğrenmiş oluyorsun staj önemli
  • Mark Valley kullanıcısına yanıt
    Ben bu diploma ile iş aramayı düşünmüyorum, sorum da o zaten. Okuyacağım lisans bölümüyle benzer bölüm olduğu için ona ek olarak fayda sağlar mı sağlamaz mı, yurt dışında işverenler nasıl bakar bu diplomaya, derdim o. Ara eleman olabilirim o konuda sorunum yok, ama Türkiye'de olmak istemiyorum, çünkü durum belli. Alacağım maaş da, çalışacağım şartlar da kötü olacak mutlu olamayacağım.

M4A4, hocam size PM atıyorum.

• En büyük faydası askerliği geciktirmesi ve lisans mezunu olunca kısa dönem yapman. Türkiye'de belli başlı okulları okumuyorsan açık öğretim mezunundan farksızsındır zaten. Bugün Bilkent mezunu adam işten çıkartılıyor gerisini sen düşün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

En büyük faydası askerliği geciktirmesi ve lisans mezunu olunca kısa dönem yapman. Türkiye'de belli başlı okulları okumuyorsan açık öğretim mezunundan farksızsındır zaten. Bugün Bilkent mezunu adam işten çıkartılıyor gerisini sen düşün.

Bari sen tam okusaydın konuyu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwartvis

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

En büyük faydası askerliği geciktirmesi ve lisans mezunu olunca kısa dönem yapman. Türkiye'de belli başlı okulları okumuyorsan açık öğretim mezunundan farksızsındır zaten. Bugün Bilkent mezunu adam işten çıkartılıyor gerisini sen düşün.

Bari sen tam okusaydın konuyu

Okudum, senin okumana gerek yok derim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.