Şimdi Ara

amd ve intel hangi ülke malı genel olarak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
32.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amd Ve İntel nere malı arkadaşlar çok merak ediyorum...

Amd almanya galiba doğrumu

intelde japon...

• bildiğim kadarı ile ikiside a.b.d kökenli
  • bu bilgileri nerden buldun ya ikiside uluslararası firmadır ve pek ülke yatırımları ve fabrikaları vardır ikiside menşei olarak amerikan firmasıdır.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/İntel
    http://tr.wikipedia.org/wiki/AMD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karmaşık -- 6 Nisan 2007; 0:30:08 >
  • AMD ile ilgili güncel bir not:

http://www.sabah.com.tr/tek97-20070223.html
  • hep AMD Rus, intel ABD diyesim geliyor nereden aklıma bu şekilde yerleştiyse.
  • abd malı almamm amd abd malıysa

Büyük harften dolayı özür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GURKAN2005 -- 6 Nisan 2007; 0:50:47 >
  • evet ABD malı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dinçer

hep AMD Rus, intel ABD diyesim geliyor nereden aklıma bu şekilde yerleştiyse.

C&C gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinkcrow7 -- 6 Nisan 2007; 0:50:36 >
  • intel nere malıı

ama amd almanya dresden fabrikası ve fab seri fabrikalırıyla üretim yapıyoo almanadaa

hecktor ruizi araştırmak lazım aslındaa nereli...
  • intel amerikan firması fabrikaları abd de bir adette israilde var.

amd de amerikan firması fakat fabrikalar almanyada fakat işlemcilerin üzerinde malezya gibi bir şeyler yazıyor onu bende anlamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GURKAN2005

intel nere malıı

ama amd almanya dresden fabrikası ve fab seri fabrikalırıyla üretim yapıyoo almanadaa

seri üretim yapması önemli değil.Önemli olan Fabrikaların kimlere ait olduğu.İki üreticide ABD li.Fakat dış ülkelerde de fabrika yapıolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 6 Nisan 2007; 0:59:18 >
  • ok anladım...İntelin reklarımdann hep japonlar çıkıyo o yüzden aklımaa takıldı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuncaysanli

intel amerikan firması fabrikaları abd de bir adette israilde var.

amd de amerikan firması fakat fabrikalar almanyada fakat işlemcilerin üzerinde malezya gibi bir şeyler yazıyor onu bende anlamadım.

Malezya olması tamamen, işçiliğin ucuz olmasından kaynaklanıyor.

Neticede her ikiside (İntel ve AMD) aynen ATİ ve NVİDİA gibi Amerikan Şirketi. Ama Dünyanın çeşitli yerlerinde Değişik nedenlerden dolayı ( Pazarlara yakınlık ve İşçilik V.S.) fabrikaları var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GURKAN2005

intel nere malıı

AMD işlemcilerinin çekirdekleri Almanyada FAB30 ve FAB36 fabrikalarında yapılmakta.daha sonra bu çekirdekler dogu asyadaki ülkelere gidiyo ve burada işlemcilerin ayakları takılıyo,üst kapakları monte ediliyo fln sonra Hollanda Amsterdam a gidiyolar ve buradan tüm dünyaya dagiliyolar...

buarada hecktor da meksikalı

• beyler amd china ait intel ise singapura ait
  • quote:

Orjinalden alıntı: KrAL | LeOnArDo

beyler amd china ait intel ise singapura ait

Aslında amd nin sahibi malatyalı bir tüccar.İntel ise Fransız galiba.
  • Sen cok Komiksin Ben dünyanin en buyuk firmasinda calisiyorum (ARENA BİLGİSAYAR) BU FİRMA dunyanın en buyuk fırması ilk defa sen dalgaya aldin beni
  • quote:

Sen cok Komiksin Ben dünyanin en buyuk firmasinda calisiyorum (ARENA BİLGİSAYAR) BU FİRMA dunyanın en buyuk fırması ilk defa sen dalgaya aldin beni

yahu güldürmeyin insanı

bunu yazmak için mi üye oldunuz foruma
  • yo ben sadece clan ariyorum cs clani
  • quote:

Sen cok Komiksin Ben dünyanin en buyuk firmasinda calisiyorum (ARENA BİLGİSAYAR) BU FİRMA dunyanın en buyuk fırması ilk defa sen dalgaya aldin beni

Gurur duydum kendimleDünyanın en büyük firması ARENA da çalışan bir şahsiyeti ti ye alarak kendimi bir anda Hûşuya ermiş gibi hissettim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.