Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2453. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
69.709
Cevap
2.051
Favori
8.321.578
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24512452245324542455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hugo Boss - The Scent [Scen] bu nasıl bir kokudur arkadaş, dünden beri bileğimi koklayıp koklayıp duruyorum

Eline sağlık Eser kardeşim.
  • Pluchart P kullanıcısına yanıt
    Listeye yeni girenleri ya da listede mevcut olup yeni deneyimlediğim parfümleri yazıyorum hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CH Men Prive

Pure Malt

İki parfüm de viski notası içeriyor.

Hangisi daha uygun sizce ?
  • nucs kullanıcısına yanıt
    CH Men Prive daha kolay sevilebilir tarzda.Malt daha yoğun bir parfüm ancak viski kullanımı daha güzel

CH men prive bir kadeh Ankara viskisidir. Pure malt ile ise, bir duble sek talisker yudumlarsınız. Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mytra -- 22 Aralık 2019; 6:59:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abilerim kardeşlerim Eser abim merhaba
    Üni öğrencisi erkek için parfüm arıyorum.
    Daha önce eser abiden Gio kullandim hoşuma gitti invictus hosuma gitti rochas ve hugo boss bottled almistim agir geldi onlar.Gio invictus gibi günlük genc isi kokusu güzel trend bi koku arıyorum. Bu arada Slazenger yeşil aldim son oda guzel geldi fena değil. Sanirim nikos skulpture benzeriymjs

Bi arkadas tom ford vanilin soyledi ama sizce sever miyim?
    Ve tom ford a ek biriside kenzo önerdi ama ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: nucs

CH Men Prive

Pure Malt

İki parfüm de viski notası içeriyor.

Hangisi daha uygun sizce ?
    CH Men Prive orjinalini Pure Malt Tutaste versiyonunu denedim.
    Pure Malt'ın daha sevilebilir ve daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

CH Men Prive'de deri çok baskın bana göre içki temalı parfüm olarak değerlendirip Malt ile kıyaslamak doğru değil çok farklı temaları var.

• Yorumlarınız için teşekkürler.

Siparişe ikisi de eklenebilir o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucs

Yorumlarınız için teşekkürler.

Siparişe ikisi de eklenebilir o zaman ?
    Evet.
    CH Prive gece parfümü / Özel gün
    Pure Malt kış/sonbahar günlük kullanım.

Neden olmasın?Ancak Malt’da vanilya var.Sizin vanilya ile ilgili sorununuz vardı yanlış hatırlamıyorsam:)

CH Prive’de ise vanilyagillerden benzoin var.Bence biryerlerde deneyin karar vermeden önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 21 Aralık 2019; 23:41:47 >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam vanilya / tatlı parfümler ile sorunum var.
    Aşağıdaki 4 (veya 5) parfümü alacağım.

- Pure Malt (*)
    - Guerlain Ideal (*)
    - Ch Men Prive
    - Hermes
    - DG The One (*)

(*) olanların hepsinde SWEET yazıyor fragrantica 'da.

Artık ben de pes ettim. :)
    En güzeli sevmeye çalışmak.Bu hobiye başladığımda ben de tatlı,baharatlı,derili parfümleri sevmiyordum.Sabunsu parfümleri tercih ediyordum.En sevdiğim parfüm Burberry Touch idi.Bakın nereden nereye?The One ,CH Men Prive,La Nuit gibi kokular hafif tatlı kokulardır.Başlamak için iyi birer sıfır noktası diyebilirim.Listedeki en tatlı parfüm ise Back to Black bana kalırsa,onu Chocolate Greedy takip ediyor.Bunlardan şimdilik uzak durun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 22 Aralık 2019; 0:16:51 >
    Bir sene önce şekerli kokulardan nefret eden biriyken şu an ultra male kullanıyorum. Parfüm hobisinde nefret ettiğin kokular gün gelir favorin olabilir. O yüzden ön yargıdan uzak durup parfüm kültürü edinmek en önemlisi. Tavsiyedir.

• mtoyanik kullanıcısına yanıt
    Dönem dönem can farklı şeyler çekiyor gercektende. Bende genelde tatlı kokulari sevmezdim ama bu ara hosuma gidiyor. Herseyin tadina bakmak lazim cok sınırlandırmaya gerek yok kendimizi :D

• Arkadaşlar kız arkadaşıma parfüm almak istiyorum da 24 yaş beyaz tene uygun fazla ağır(şekerli) ve baharatlı olmayan parfüm önerebilir misiniz?

• Armani Acqua Di Gio yorumu olan var mi Tutaste'den alip?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Dün boynere gidip eser beyden aldığım parfümlerin orjinallerini test etme imkanı buldum.

Mont blanc legend: Orjinali ile birebir kokuya sahip. Zaten çok fazla nota geçişi olan bir parfümde değil. Fakat tamamen maskülen ve oturaklı erkek havası veren bir parfüm. Kız arkadaşımın da favori parfümlerinden.

Givenchy ultramarine: Eser bey yine tam puan almayı başardı benzerlik olarak. Bu parfümde orjinalinde çok fazla nota geçişi barındırmayan aromatik ve fresh bir parfüm. Yazlık parfüm olmasına rağmen 12 saate yakın kalıcılık ve farkedilirliğe sahip. Biraz feminen bir hava barındırsada 4 mevsim günlük kullanıma uygun rahatsız etmeyen bir parfüm.

Bu iki parfüm dışında ise eser beyin sattığı fakat benim henüz almadığım iki parfüm var.

Birincisi givenchy xeryus rogue. Müthiş fresh ve baharatlı açılışı ile beni kendisine aşık etti diyebilirim. İnanılmaz maskülen ve koklar koklamaz klas bir beyefendi imajı canlandıran bir yapısı var. Alt notalarında yapısı pudralı bir hale gelip bana prada l homme'u canlandırsa da onun kadar tatlı bir hali yok. Ofis ortamında temiz kıyafetlerle birbirini çok iyi tamamlayacak bir parfüm.

İkinci parfüm ise Dior sauvage. Bu parfümün aynı anda edt edp ve extrat parfüme halinide denedim fakat içlerinde kesinlikle en başarılısı edt olandı. Yine müthiş ferah ve metalik bir açılışa sahip. Kız arkadaşım koklar koklamaz tam bir erkek kokusu diye yorum yaptı. Ama gerçektende koku buram buram maskülen bir havaya sahip. Edt olanını kapaktan koklamama rağmen açık havaya çıktığımda hala burnumda kokusunu duyuyordum. Bazıları rahatsız edici bir koku diye tanımlamışlar fakat uygun spreyleme ile çok başarılı sonuçlar alınacağını düşünüyorum.

Eser beyden xeryus rogue ve dior sauvage edt kullanan arkadaşlar varsa orjinaline göre yorum yapmalarını rica ederim.

• Günün Parfümü:Carolina Herrera CH Men

• DeadMaster35 kullanıcısına yanıt
    Sauvage Edt bana göre Eser abinin en başarılı işi. %100 benzerliği var. Hani çoğu parfümde ufak tefek farklar fark ediliyor önemsiz olsa da ancak SVG birebir aynı.

• Takaslıktır;

%40 Guerlain - iDeal [iDol]
    %90 CH MEN Prive [CPrv]
    %95 La Nuit de L'homme [YSL]
    %80 Bleu de Chanel [CHN]
    %75 Burberry Classic [BRB]
    %89 Spicebomb [SPC]
    %60 Dior Sauvage [SVG]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 24512452245324542455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.