Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2452. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Kira Kozo
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
69.710
Cevap
2.052
Favori
8.322.219
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24502451245224532454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takaslık Gucci Pour Homme II, Back To Black, Tom Ford Black Orchid %95 dolulukta

Aradıklarım: Layton, Pure Malt, Hugo Boss Vanilya, Fireplace, Chanel Blue, Tobacco Vanille

Not: Gardrops uygulaması ile kargo 4 tl ye geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite öğrencisiyim kışlık parfüm önerir misiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • baddu33 B kullanıcısına yanıt
    Marfa denediniz mi?Merak ediyorum denk gelemedim henüz.

• Spicebomb, Dior Homme Intense, Dolce Gabanna The One, Ultra Male, Fireplace aklıma gelenler

• Takaslık

Dior Homme Parfüm (DHP)

• Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Denemedim hocam erkekten ziyade kadına yakın diye duymuştum notaları da içimi pek açmayınca dekant edinmedim hiç

• 3.Geleneksel Fragrantica Yılın Parfümü oylaması tamamlandı:)Kazananlar şöyle:

En İyi Kadın Parfümü:Guerlain Mon Guerlain

En İyi Unisex Parfüm: Chanel Coromandel

En İyi Niche Parfüm:Guerlain Bois Mysterieux

En İyi Erkek Parfümü:Tom Ford Ombre Leather

Guerlain domine etti:)

Gerçekten Guerlain ve Hermes’in prive koleksiyonunda ne cevherler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 20 Aralık 2019; 21:27:7 >
    Hocam gribim onun etkisi de olabilir fakat Moonlight in Heaven in biraz da çiçeksi hali diyebilirim. Bence feminen bir koku ama çok doğal onu belirtmeliyim..
  • Takaslık

Dior Homme Parfüm (50ml)

Aradığım Kokular

Sauvage EDT-EDP
    Vakko D’Vakko
    CK Euphoria
    Diesel Fuel For Life
    Terre d’Hermes
    Dior Fahrenheit
    Egoist Platinium
    Gucci Pour Homme ll
    Bleu de chanel
    Hugo Boss intense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi COBALT01 -- 21 Aralık 2019; 11:34:27 >
  • Satılık, takaslık %99 Fireplace.
    Tercihen 25'lik Aventus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8E31AFE1A -- 20 Aralık 2019; 23:26:35 >
  • Merhaba. Eser Abi'yi The Scent diye darlayanlardan biri de benim. Elimde 2018 batch edt versiyonu mevcut bu parfümün. Parfüm bütçemi biraz aşınca 2 farklı açık parfüm sitesinden (birine 24 + kdv, diğerine 59,95 tl verdim dersem anlaşılır siteler) sipariş verdim. İki açık parfümün de açılışı berbat. Tam anlamıyla berbat. parfümün açılıp kendine gelmesi 1 saati buluyordu. kokuların da oturduktan sonraki benzerlikleri anca %50 falan diyebilirim. sonra eser abi'nin parfümü geçti elime yaklaşık 1 hafta önce. 2 gün orijinaliyle denedim. daha da deneyemedim ama yorumlarımı şöyle aktarabilirim elden geldiğince:

scent'teki maninka ile zencefilin karışımına bayılıyorum. son saatlere yaklaştıkça da yayılmayan ama tende kalan deri kokusuyla bütünleşmiş lavanta maninka kokuları ayrı bir cezbedici etken. parfüm elime iş yerindeyken geçti ve alır almaz sıkıp açılışının değil benzerlik, kötü olup olmadığına baktım. açılış baymadığı gibi orijinaline de benziyordu. sonra eve geçtim ve bir bileğime tutaste diğerine orijinalini sıktım. orijinalin açılışı tutaste'ye göre daha hızlı. parfüm zaten öyle komplike bir parfüm de değil anladığım kadarıyla ama hızlı açılan bir parfüm. tutaste bu açılmayı birkaç dakikayla takip etti. tutaste versiyonunda da orijinalinde de mandalina ve bergamot hissedilmiyor doğrusu. sonrasında parfüm oturmaya başladıkça orijinaliyle olan ufak tefek farklar ortaya çıktı. kokuları ayırt edemesem de (hayatımda maninka olan başka bir parfüm koklamadığımdan ötürü...) şöyle bir yanlışlanmaya müsait yorumda bulundum kendimce: iki baskın nota olan zencefil-maninka tutaste versiyonunda ayarlanamamış gibi bire bir. bu da parfümü the scent'e tamamen benzememe konusunda yarım bırakmış. oran verecek olursam genel hatlarıyla açılışıyla kapanışıyla %85 orijinaline benziyor. gündelik hayatta gözümü kırpmadan kullanırım. üstelik piyasada benim gördüğüm 2 farklı the scent'e (eser abi 3 tane olduğunu söyledi diğer açık parfümü denemedim) nazaran mutlak zaferle tutaste daha iyi daha benzer daha kullanılabilir. 25 liraya %85'lik benzerlik öpüp başımıza koyabiliriz.

orijinal parfümü de yorumlayacak olursam kısaca: sıcak ve biraz baharatlı bir parfüm ama bonobo'nun aksine invictus yahut dior sauvage ayarında herkese hitap eden bir parfüm olduğunu söyleyemem. en büyük kanıtı da fragrantica'da 3.3 puan alan bir parfümden bahsediyoruz :) kendine has bir kimliği var da diyebilirim (maninka notası) yok da diyebilirim çünkü kullanmamış olsam da diesel'in bir parfümüne benzetiliyor. sıcak bir parfüm baharatlı bir parfüm ve 25 yaş üzeri bir parfüm ve bence ofis parfümü olabilecek bir parffüm. performansı hakkında bir şey yazmayacağım çünkü ben kuru bir tene sahip olabilirim çoğu yazılan parfümlerde düşük performans alıyorum.
  • Creed erolfa = hugo night + creed himalaya
    Günlük kullanim icin tavsiye edebilecegim bir yaz kokusu

• lizardcr L kullanıcısına yanıt
    Bize bu kadarı yeter :) Zira daha fazla benzeseydi forum muhakkak beğenmezdi kokuyu. 3 üreticiden denedim en güzel kokanı yaptım. Orjinali hakkında hiç bir bilgim fikrim yok, karşılaştırdım desem de yalan olur. İstendiği için yaptım. Kötü bulunsa bile üzülmem sanırım. Kalsın derseniz kalır yoksa bitince bırakırım.

Karşılaştırman ve deneyimin için teşekkür ederim. Eline koluna sağlık.

--------

Bazı bilgilendirmeler

Arkadaşlar Lira'yı listeye ekleyeceğim ancak firma yurt dışı olduğu için ve elindeki son ürünü aldığımdan dolayı şişe adeti az (70 80 civarı, hatırlamıyorum) hızlıca bitecek ve 2. Kazan ile aralarında uzun süre olacağı için kokularda fark da çok olacak. O yüzden bekletiyorum. Hammadde Türkiye'ye yaklaştığında bunu da satışa açacağım.

Chanel PARFUM

BU ürün aslında 50 liraya koyabileceğim bir çalışma ancak o fiyata değer bulmadım ve 1 altını çalıştım 25 liralık listemizde olacak. Peformans olarak 50 likten iyi. KOku olarak da ona oldukça yakın ancak bilmenizi isterim en üst çalışma olmayacak. Ben 50 tl vereceğim bir fark görmedim o yüzden alt listede.

Italian Leather

Hammadde bekliyorum. Bu kaliteyi ilk yapcak biziz sanırım. 1 ay kadar sürecek. Geldiğinde çok bekletmez taze dahi olsa eklerim listeye (25 tl. Son çalışması bu üzeri yok. bu yüzden 50 olaydı denirse yine, ürünü 50 ye koyarım bilginiz olsun :)

Irish Leather

2 hafta sonra listelemiş olurum. Ürün 50 tl de, bilginize...

Tom Ford Oud Mineralle

Pek forum kullanıcılarına hitab etmiyor ancak kokuyu çok beğendim. 2 hafta sonra listemizde olacak. 25 tl

Prive Sth

Ambalaj sıkıntısından ötürü biraz gecikti. Bu da önümüzdeki hafta cuma listeye eklenmiş olacak.

Gio essenza

2 hafta içerisinde listede olacak. Güçsüz bulursunuz muhtemelen ama yine de hayırlısı dedim yaptım :) çünkü koku orjinalinin kopyası. 25 tl

İsimlerini zikrettiğiniz (neredeyse) tüm kokuları çeşitli üreticilerden deniyorum, bekletiyorum tekrar tekrar bakıyorum. Başarılı olmayan kokuları listeye eklemek istemiyorum arkadşlar. Bu yüzden yazılanları görmediğimi düşünmeyin.

Bayan ürünleri sadece listeye eklendiklerinde göreceksiniz. Bilgilerini paylaşıp yormuyorum sizi.

Selamlar..
    Eser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 21 Aralık 2019; 1:58:30 >
  • Bu sefer çok oldu 21 tane sipariş verdim. :)

Bayan

Lancome - La Vie Est Belle [LNC] 2 adet
    Givenchy - Absolutely Irresistible [ABS] 2 adet
    Carolina Herrera - 212 Sexy [SXY] 2 adet
    Calvin Klein - Beauty [Bety] 1 adet

Chanel - Coco Mademoiselle [Coco] 2 adet
    Victoria's Secret - Bombshell [Bomb]

Erkek

Dior - Sauvage EDP [EDP]
    Carolina Herrera 212 MEN [212]
    Creed - Aventus [CRD]
    Kilian - Straight to Heaven [STH]

Armani- Acqua Di Gio Profumo [PRF] 3 adet

Hugo Boss - Boss (Vanilyalı) [Bs.V]
    Paco Rabanne - Black Xs L'Exces [LEX]
    Paco Rabanne - iNViCTUS [iNV]
    Thierry Mugler - Pure Havane [HVN]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takaslık

Dior Homme Parfüm %100
    Nautica Voyage %75
    Thierry Mugler Pure Havane %90
    DG The One %85
    Guerlain L’Homme İdeal %90

Aradığım Kokular

Sauvage EDT-EDP

Vakko D’Vakko

CK Euphoria

Diesel Fuel For Life

Terre d’Hermes

Dior Fahrenheit

Egoist Platinium
    Gucci Pour Homme ll
    Bleu de chanel
    Hugo Boss intense

• Arkadaşlar Dior homme intense kullandım karşı taraf kokuyu almıyor yayılımı yok parfümün 6 fiş filan sıktım yine yok yani kendim belli süre alıyorum

Ombre kesinlikle hak ediyor (:

• Günün Parfümü:Carolina Herrera 212 VIP

• EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Oud Mineralle mi

Günün parfümü olarak belirttiğiniz ürünleri bir yerde inceliyor musunuz yoksa sadece o gün hangi parfümü kullandığınızı belirtmek için mi yazıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 24502451245224532454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.