Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2439. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
69.709
Cevap
2.051
Favori
8.321.614
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24372438243924402441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam hrm, eup, gv, bss aldım bugün kargolanır umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Eros’u 4 mevsime uygun olarak görmüyorum.Hatta kimseye önermeyeceğim parfümlerden.Bleu de Chanel,Savauge,Aventus,Gio Profumo,Prada L’homme hatta sprey ayarlayabilirseniz The One,dört mevsime daha iyi uyum sağlayacaktır
    Sevgili Bonobo,öncelikle yorumun için teşekkürler.Devamında ise Versace Eros yerine çok bilinenlerin dışında 4 mevsimlik 2 öneri rica edebilir miyim?
  • BoDuR B kullanıcısına yanıt
    Valla hocam saydıklarım dışında 4 mevsimlik parfüm sayısı sınırlı.Mutlaka aklıma gelen vardır ama ben parfümleri yazlık/kışlık olarak kullanmayı seven biriyim.Bunun sebebi de ne performans ne de çevreyi rahatsız etmeme kaygısı.Psikolojik olarak kışın sıcak,yazın ferah parfümleri tercih ediyorum.Bleu de Chanel ve Savauge her ne kadar dört mevsim kullanılabilecek olsa da ferah/yarı ferah yapıda parfümler.Kış aylarında ferah kokmak istemediğimden,elim pek gitmiyor onlara kışın.Anca işte kapalı ortam içinde tercih ediyorum ara ara.Yani hiçbir zaman bir kış parfümü gibi kışa yakismayacaklardır.Eğer saydıklarım elinizde mevcutsa bence o kotayı bir yaz ve bir kış parfümü olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Günün Parfümü:Tauer Parfumes L’Air du Desert Marocain (LDDM)

• merhaba, the one alacağım ama ofiste uygun olur mu 3-4 sene orjinalini kullandım hoşuma gidiyor. the one etrafımda herkesin dorduğu etrafa güzel yayılan parfümdü, buradaki de aynı mıdır?
    bir de ona yakın ne alaınabilir paket yapmak için teşekkürler. 2 tane the one 2 tane de başka bişey almak isteği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daia07 -- 11 Aralık 2019; 14:4:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Valla hocam saydıklarım dışında 4 mevsimlik parfüm sayısı sınırlı.Mutlaka aklıma gelen vardır ama ben parfümleri yazlık/kışlık olarak kullanmayı seven biriyim.Bunun sebebi de ne performans ne de çevreyi rahatsız etmeme kaygısı.Psikolojik olarak kışın sıcak,yazın ferah parfümleri tercih ediyorum.Bleu de Chanel ve Savauge her ne kadar dört mevsim kullanılabilecek olsa da ferah/yarı ferah yapıda parfümler.Kış aylarında ferah kokmak istemediğimden,elim pek gitmiyor onlara kışın.Anca işte kapalı ortam içinde tercih ediyorum ara ara.Yani hiçbir zaman bir kış parfümü gibi kışa yakismayacaklardır.Eğer saydıklarım elinizde mevcutsa bence o kotayı bir yaz ve bir kış parfümü olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum
    Listemin son hali budur.Hayırlı olsun.

Maison Margiela - FirePlace [Fire]
    Guerlain - iDeal [iDol]
    Thierry Mugler - Pure Malt [Malt]
    Parfums De Marly - HEROD [PDM]
    Tiziana Terenzi - Gumin UNiSEX [GUM]
    Creed - Erolfa [Erol]
    By Redo - Bal D'Afrique [Redo]

Vakit ayırdığınız ve sabrınız için tekrar çok teşekkürler.
  • Siparişim bugün elime ulaştı.

-Dior homme intense
    -212
    -Bvlgari aqva
    Bir de minik şişede numune göndermişler sağolsunlar, ama hacı yağı gibi bişeydi adına bile bakmadan attım bi köşeye.

Alışveriş kısmı sorunsuzdu bunun için mağaza sahibine teşekkür ederim.

Fakat sanırım forumdaki yorumların etkisiyle ben beklentiyi çok yüksek tutmuşum. Umduğumu bulamadım bu açıdan.

Asıl ve tek hedefim orjinalini deneyip aşık olduğum dior homme intense idi. Diğer iki parfümü siparişim 100 lirayı doldursun diye öylesine aldım zaten.
    3 ayrı kişi 3 parfümü denedik sonuçlar üçümüzü de tatmin etmedi...
    Benzerlik ve kalıcılık yönünden oldukça zayıf buldum.
    İstanbulda sıradan açık parfümcülerde bulunmayacak ürünler değil.

Hatta bu siparişim yoldayken geçen akşam fatih fevzipaşa caddesinde yürürken rastgele bir açık parfümcüye girip yine homme intense denedim. Mağazanın adı emissa parfüm diye bi yer.
    Benzerlik ve kalıcılık yönünden ikisini puanlamam gerekse Emissa parfümde denediğim homme intense'e rahatlıkla yüz üzerinden 80 veririm, Eser beyden aldığım homme intense'e 40 puan verirsem büyük kıyak geçmiş olurum..

Yine de emek var nihayetinde saygı duyarım, hayırlı işler dilerim...

• Arkadaşlar çalışma arkadaşıma hiç koklamadığım ama şu meşhur olan invictusu aldım. Parfüm geldi gayet güzel kokuyor. Hayli beğendim. Sorum şu ki; parfüm orjinaline ne kadar benziyor? Bunu sormamda ki amaç; şirkette 2 bayandan biri çok benziyor diğeri ise alakası yok dedi :) bu yüzden orjinalini kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bırak Zaman Aksın

Hocam 15 ml ürünler sınırlı galiba değil mi? Oud wood ve fireplace sipariş edeceğim ama fireplace i kör alım yapmak istemiyorum da :/
    Tamamdır 25 lira imiş zaten, kusura bakmayın :)

• CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Emissada 50 ml parfüm fiyatı nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar forumda takılırken gördüm burayı zaaten parfüm değiştiresim vardı. Fiyatlar da uygun olunca başladım rastgele denemeye, ne marka bilirim ne de diğer jargonları. denediklerim ve hislerim hakkında kısaca yazayım. Benim gibi parfümeri cahili arkadaşların belki işine yarar.

ilk aldığım parfümler

Davidoff cool water- standart bir parfümeri kokusu hafif traş losyonları andıran
    Tom ford men exttreme- ağır ancak kullanılabilir giderek lezzetlenen bir koku (Tom ford serisi genel olarak çok ağır zaten)
    bulgari aqua- kaliteli parfüm, iş toplantılarında falan yakışıklı kalıyor.
    armani black code- güzel ve bilinen bir koku, kesinlikle deneyin

ikinci seri aldıklarım

wonderwood- çok doğal böyle orman kokusu gibi, kesinlikle deneyin
    212 vıp- bu kokuda fena değil ama ailem çok ağır buldu, fazla kimyasal bir koku, yani doğallığı yok
    tom ford black orchid- bundan uzak durun iş yerinde sadece bir kişi sevdi ona hediye ettim direk. (ilk sıkmamda nefes alamıyorum)
    burberry classic- burberry serisi genel olarak çekici kokular rastgele seçimlerde korkmadan sipariş edin
    burberry london- burberry serisi genel olarak çekici kokular rastgele seçimlerde korkmadan sipariş edin

üçüncü seri aldıklarım

L home ideal- Kadın parfümü galiba bakmadan sipariş ediyorum genelde, kardeşime hediye ettim, ilk sıktığında ağır ama durdukça güzelleşiyor.
    Bulgari aqua-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herasis -- 11 Aralık 2019; 16:31:20 >
  • hugo__mboy kullanıcısına yanıt
    İnvictusu denemedim ama benzememe ihtimali yok.Her yer invictus kopyasi kayniyor hepsi asagi yukari ayni koku.O kadar basit tek düze bir kokuyu benzetememek çok zor.Benzemiyor diyen arkadaş orjinalini bir daha koklasin bence

• Daia07 D kullanıcısına yanıt
    The One bu mevsimde ofiste olabilir.Spreyi abartmamak kaydıyla:)

• Bu şişelerin üstlerin yazan 'Sn' üretim tarihleri mi 09122019 vs. yazıyor.
  • Herasis H kullanıcısına yanıt
    Burberry londonu listede göremedim. Buradan mı aldınız?

• Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana şöyle güzel odunsu parfüm tavsiye eder misiniz zevklerinize güveniyorum tatlıl ve çiçeksi seviyesi cok düşük, odunsu ve temizlik koku notaları yüksek olan tavsiyeniz var mıdır:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takdag90 -- 11 Aralık 2019; 18:27:28 >
  • herkese kolay gelsin şu iki parfüm arasından hangisini seçmeliyim performans kalıcılık için.
    Armani- Acqua Di Gio [GiO]
    Armani- Acqua Di Gio Profumo [PRF]
  • Takaslık;

Creed - Virgin Island Water %70
    Carolina Herrera - 212 Vip Men %95
    Creed - Original Santal %75
    Tom Ford - Noir %80

Arananlar;

Dior - Sauvage Edt
    Bvlgari - Pour Homme , Aqva
    Chanel - Bleu de Chanel
    Hermes - Un Jardin Sur le nil
    Mont Blanc - Legend
    Tiziana Terenzi - Kirke
    Azzaro - Chrome
    T.Mugler - Pure Malt

• takdag90 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok fazla kriter sıralamışsınız:)3 kritere uysa birine uymuyor:)Biraz daha daraltırsanız daha kolay yardımcı olurum

• Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Sadece Odunsu diye sınıflandırayım o zaman hocam :)

• 
Sayfa: önceki 24372438243924402441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.