Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: milliyan
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
69.709
Cevap
2.051
Favori
8.321.644
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22652266226722682269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eser Beyin sattığı bu parfümleri orjinallerine yakınlık açısından yorumlayabilir misiniz? Kalıcılık ve farkedilirlikten öte ne kadar orjinale yakın olduklarını merak etmekteyim.

armani black code
    armani - acqua di gio profumo
    bvlgari - aqva pour homme atlantiqve
    creed -aventus
    chanel - bleu de chanel
    chanel allure homme sport
    dior homme intense
    dior sauvage
    jean paul gaultier - le male
    paco rabanne one million
    parfums de marly herod beymen
    tom ford - tuscan leather
  • 2 Yıl önce 4'lü paket olarak almıştım. Hepsi bitti tekrar aldım bugün. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • listedeki solo loewe deneme şansı olan yorumlayabilirmi ?

aşağıdaki yazdığım yazlıklardan hangisinin performansı en yüksek ve yayılımı fazla
    tutatseye göre yorumlarsanız sevinirim
    aqva marine
    davidoff coolwater
    solo loewe
    millisime imperial
  • quote:

Orijinalden alıntı: odin87

Islak mendil kokusu,traş kolonyası kokusu...Bir zamanlar efsane olmasına rağmen birçok yerde taklit edilip sömürüldüğünden artık tercih edilmiyor.Creed GİT'e benzeyen bir koku GİT'in yeşil teması üzerine süslemeler yapılmış denilebilir.Ben GİT öneririm daha kaliteli bir kokusu var.CoolWater severek kullanan biriyseniz Tutaste versiyonunuda kullanabilirsiniz.
    Creed GİT dediğiniz Green Irish Tweed mi hocam?
  • Jakkoba kullanıcısına yanıt
    Evet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son 10 sayfayı okuyarak en çok yorumlanan beğenilenleri listeledim. Bunları zaman için de sipariş edeceğim. Sizce kör alıma uygunmudur?

Kilian - Straight to Heaven)
    Tom Ford - Tuscan Leather
    Paco Rabanne - Black Xs L'Esces
    issey Miyake l'eau d'issey
    Givenchy - insense Ultramarine
    Paco Rabanne - Invictus
    Tom Ford - Ombre Leather
    Creed - Aventus [CRD]
    (BIRCH) (Dumansı Aventus)
    Nirvana (50ml) 100 TL (Aventus)
    SERGE LUTENS CHERGUI
    Davidoff - Cool Water [COOL]
    Hermes - Un Jardin Sur Le NiL UNiSEX [NiL]
    Creed Virgin Island Water
    Creed - Green Irish Tweed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jakkoba -- 17 Ağustos 2019; 10:1:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakkoba

Son 10 sayfayı okuyarak en çok yorumlanan beğenilenleri listeledim. Bunları zaman için de sipariş edeceğim. Sizce kör alıma uygunmudur?

Paco Rabanne - Invictus
    Tom Ford - Ombre Leather
    Creed - Aventus [CRD]
    SERGE LUTENS CHERGUI
    kör alıma uygun olmayanlar:
    1,2,8,12. gerisi kör alıma uygun ama aventus'un her versiyonunu almanızı tavsiye etmem. herhangi bir versiyonu olabilir ama nirvanayı tavsiye ederim gerçekten güzel bir iş olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakkoba

Son 10 sayfayı okuyarak en çok yorumlanan beğenilenleri listeledim. Bunları zaman için de sipariş edeceğim. Sizce kör alıma uygunmudur?

Paco Rabanne - Invictus
    Tom Ford - Ombre Leather
    Creed - Aventus [CRD]
    SERGE LUTENS CHERGUI
    Eline sağlık. Aslinda konunun ilk sayfasına böyle bir şey olsa en çok alinan veya en begenilenler tarzında bir liste koyulsa çok güzel olur. Hiç fikri olmayan kişiler için en azından deneme amaclı aklında bir fikir oluşur. Eser bey böyle birşey yapabilirse seviniriz :).

• quote:

Orijinalden alıntı: By..Emre

Eline sağlık. Aslinda konunun ilk sayfasına böyle bir şey olsa en çok alinan veya en begenilenler tarzında bir liste koyulsa çok güzel olur. Hiç fikri olmayan kişiler için en azından deneme amaclı aklında bir fikir oluşur. Eser bey böyle birşey yapabilirse seviniriz :).

Alıntıları Göster
    200'den fazla çeşit var herkesin zevkleri farklı böyle bir liste olsa yeni gelen herkes aynı ürünleri satın alır diğer ürünler rafta kalır.Kişiler isteklerini beklentilerini söyleyerek öneri istediğinde forumda yardımcı olmaya çalışılıyor.Bence bu daha sağlıklı bir yöntem.Forumda en çok adı geçenleri satın almakta bana kalırsa hata kişinin yaşı tarzı ile uyuşmayabilir ve mevsime göre de forumdaki konuşulan parfümler değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odin87 -- 16 Ağustos 2019; 20:36:7 >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Parfum işi tamamen zevk işi bence. Sizin vasat dediğiniz parfüm bir başkası için çok iyi ya da mükemmel dediğiniz parfüm bir başkası için çöp olabiliyor. Ne koktuğu notalar açılış kapanış falan bunlar bence 25 liralık bir parfüm için ayrıntı. Sentetikte olsa koku hoş geliyorsa hoştur bence fazla takılmamak gerek.

• Bykclk kullanıcısına yanıt
    Zaten yapılan yorumlar yalnızca kişiyi bağlar.İncelemesini yaptığım hiç bir parfüm için kefil olmam mümkün değil.Bunlar da benim görüşlerim.Siz benim berbat bulduğum bir parfümü tabii ki seve seve kullanabilirsiniz.Bunun aksini iddaa eden yok zaten.Siz boş bulsanız da notaları önemseyen ciddi kalabalıkta bir topluluk var bu forumda.Zaten bu kadar detaylı incelemeler de onlar için.Siz takılmamaya devam edebilirsiniz tabii ki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 16 Ağustos 2019; 21:18:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jakkoba kullanıcısına yanıt
    Savauge, blue the channel, givenchy insense ultramarine, invictus ile bi başla

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefbll -- 17 Ağustos 2019; 0:20:24 >
  • gustawa G kullanıcısına yanıt
    Solo loewe tarz olarak bleu the chanel tarzinda bir parfüm.
    O deodorantimsi sentetik hava hakim.
    En belirgin notasi bence guava adlı meyve, bu meyve koku olarak yesil elma kokusunu andiriyor. Bununla birlikte narenciye kokusu baskın.Bunlarin biraz gerisinde olan lavanta kokusu bence kokuya oldukca maskulen bir yapi sagliyor. Kokusunda pek bir degisim olmuyor duz cizgide ilerliyor diyebilirim.Zaman gectikce tarçın ve odunsuluk biraz daha belirginlesiyor o kadar. Burdaki tarcin tatli bayici degil kuru bir yapida bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 17 Ağustos 2019; 0:23:13 >
  • Rappapompom kullanıcısına yanıt
    90’lı yılları hatırlatan bir havası var.Orta notalarda kimyon baya hissettiriyor kendini.Ben beğendim ama şişesini almam.Çünkü yerim kalmıyor artık.Seçici olmam lazım.Daha Killian’lar,Amouage ‘lar gelecek :))

• Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    :) Benimde gözüm daha yukseklerde ama biraz daha genel begeniye acik kokularda dolananlar için en azindan denenebilecek bir secenek. Bu arada yazmamışım yukarida ama biber hep kendini hissettiriyor parfumde.

• Rappapompom kullanıcısına yanıt
    Aynı fikirdeyim.Listedeki kalbur üstü designerlardan.

• XERJOFF - Mefisto
    Prada - L'Homme
    Kilian - Moonlight in Heaven
    Hermes - Un Jardin Sur Le NiL

Bu 4 parfümü satın aldım. İssey Miyake almadığıma biraz pişmanım aslında. Bu 4 parfümden ona benzeyen var mı?
  • Cryphoenix C kullanıcısına yanıt
    Hiçbiri benzemiyor Issey Miyake ‘ye belki Un Jardin biraz.Ama iyi seçimler olmuş.Pişmanlık yaşamanıza hiç gerek yok:)

• Çoğu hediye 8 adet parfüm siparisimi verdim bende.
    Chanel - Bleu de Chanel [CHN]
    Yves Saint Laurent - La Nuit de L'homme [YSL]
    Kilian - Straight to Heaven [STH]
    Creed - Aventus [CRD]
    Bvlgari - AQVA [AQV]

Bayan
    Chloe Love [CHL]
    Chanel - Coco Mademoiselle [Coco]
    Chanel Chance [ŞNS]

• 
Sayfa: önceki 22652266226722682269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.