Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
22 Misafir (8 Mobil) - 14 Masaüstü8 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.711
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22632264226522662267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar hocamlar, 23 yaş beyaz tenli biri için, hem iş hem arkadaş ortamına uygun yaz sonu/sonbaharlık bir parfüm önerinizi alırım. Meyveli vs. olabilir hafif odunsu olsa güzel olur kesinlikle çok odunsu veya keskin narenciye olmamalı hafif portakal vs. olabilir. Yazlık kokuları çok seviyorum onların hafif sonbahara çekilmiş halini istiyorum aslında. Tutaste üzerinden alacağım herhangi bir kampanya yok şuan sanırsam 1 adet alsam yeterli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Chuck -- 14 Ağustos 2019; 2:1:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evil Chuck kullanıcısına yanıt
    Bence tiziana terenzi gumin ideal olur anlatiminiza gore. Ayrica performansi da cok iyi tutaste versiyonunun. Ananas portakal mandalina notalari hissediliyor arka planda da hafif bir odunsuluk ve tatlılık mevcut.

• Solo - Loewe nasıl arkadaşlar yorumlayabilir misiniz, bilen var mıdır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ero158

Solo - Loewe nasıl arkadaşlar yorumlayabilir misiniz, bilen var mıdır?
    testerı gelmişti ben pek beğenmedim.sıradan bir koku
  • Evil Chuck kullanıcısına yanıt
    Gucci Pour Homme II

• ZARA VİBRANT LEATHER İLE TUTASTE NİRVANA YI KOKU AÇISINDAN KARŞILAŞTIRABİLECEK OLAN?

• emre4498 E kullanıcısına yanıt
    Vibrant leatherı nirvanayla karşilastirmak bile yanlış.Vibrant leather bi kere kokmuyo.Nirvana ise kokladigim en dogal aventus klonu

• Şu galibalar olmasa çok daha güzel muhabbet ortamı olacak burada. Nasıl vardın hocam bu kanıya :)
  • Versace Eros'u orjinaliyle kıyaslayacak bi kardeşimiz abimiz var mıdır?
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Kokular,notalar aynı yayılış şekilleri farklı gibi geliyor bana orjinal parfümlerde koku yayılırken notalar ayrı ayrı alınabiliyor açık parfümlerde bütün notalar iç içe girmesede aynı anda geliyor gibi.Koku işi kişiden kişiye değiştiği için anlatması da zor,bir yazıdan farklı kişiler farklı şeyler anlayabiliyor vs. o yüzden net konuşmak zor.Belirsiz yorumlar yapmakta kafalarda soru işareti,tartışma yaratıyor olabilir kusra bakmayın dikkat ederim.
  • Orjinalinde ayırılabiliyorsa açıktada ayılabiliyor olur. Örneğin Lancome poeme, bir sürü notaya sahip ama 1 tanesini bile ayıramıyorum. Aventus, ne orjinalinde ne de bizim hiç bir üründe gourmand bir ananas kokusu alamıyorum. Ayırabildiğim sadece turunçvari açılış ve geriye kalan odunsu notalar. Bu kadar severim ama içerisinde hala alamadığım onca notası mevcut. Gucci envy men, 1 kişi çıksın da ayırsın notalarını.

Paco rabanne l'excess hiç alakası ve benzer bir şey barındırmamasına karşın bazen ananas kokuyor bazen çilek. Rappa onur ananas kokuyor bu diyene kadar ananasa da benzetmemiştim. O söyleyince onu da almaya başladım. Ancak içinde bulunan notalara bakınca farklı bir şey kokluyorum sanıyorsun. Yani Açık ve orjinal aynı kokuya bakınca bu tezin pek doğru çıkmıyor.

Bir çok iris içeren parfüm var. Çoğunda iris notasını hiç alamıyorum. Ama içerisine o irisi koymadığında o koku o koku gibi olmuyor

Bir ekleme de yapayım: Durumunuz varsa orjinal ürünleri satın alın. Ben hiç bir zaman bir hermes'ten, creed'den daha kaliteli koku yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 14 Ağustos 2019; 18:55:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Orjinalinde ayırılabiliyorsa açıktada ayılabiliyor olur. Örneğin Lancome poeme, bir sürü notaya sahip ama 1 tanesini bile ayıramıyorum. Aventus, ne orjinalinde ne de bizim hiç bir üründe gourmand bir ananas kokusu alamıyorum. Ayırabildiğim sadece turunçvari açılış ve geriye kalan odunsu notalar. Bu kadar severim ama içerisinde hala alamadığım onca notası mevcut. Gucci envy men, 1 kişi çıksın da ayırsın notalarını.

Paco rabanne l'excess hiç alakası ve benzer bir şey barındırmamasına karşın bazen ananas kokuyor bazen çilek. Rappa onur ananas kokuyor bu diyene kadar ananasa da benzetmemiştim. O söyleyince onu da almaya başladım. Ancak içinde bulunan notalara bakınca farklı bir şey kokluyorum sanıyorsun. Yani Açık ve orjinal aynı kokuya bakınca bu tezin pek doğru çıkmıyor.

Bir çok iris içeren parfüm var. Çoğunda iris notasını hiç alamıyorum. Ama içerisine o irisi koymadığında o koku o koku gibi olmuyor

Bir ekleme de yapayım: Durumunuz varsa orjinal ürünleri satın alın. Ben hiç bir zaman bir hermes'ten, creed'den daha kaliteli koku yapamam.
    Kastettiğim şey içeriğinde bulunan tüm notaların net bir şekilde alınabilmesi değil.Her nefeste,harekette farklı notaların farklı tonların alınması.İlk sıkıldığında üst notalar biraz süre geçtiğinde orta notalar uzun süre geçtiğinde alt notalar alınabiliyor o konuda sıkıntı yok ama biraz süre geçtiğinde alt notalar net alınmıyor bir nefeste alt bir harekette orta,üst notalar ayrı ayrı gelmiyor her nefeste aynı katmanın kokusu geliyor. Burnum beni yanıltıyorda olabilir yada aklımdakileri yazıya aktaramıyorum.

Açık parfüm kullanmama engel olacak bir durum değil Kullandığım parfümlerin kalitesinden memnunum sadece bana farklı gelen nokta buydu forumdada pek konuşulmayan bir konu düşündüğüm şeyi belirtim bu konuda diğer kişilerin yorumunuda merak ediyordum o yüzden yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odin87 -- 14 Ağustos 2019; 19:20:26 >
  • Ne güzel :) Alt üst nota farkını geçtik bunlar kaldı. Buna da şükür diyelim :)
  • KRAMER25 kullanıcısına yanıt
    sıradan bir koku hocam berberlerde sıkılan parfümlere benzettim
  • bu haftanın testeri nedir acaba? siparişi verdim yarın çıkacak galiba kargolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Ne güzel :) Alt üst nota farkını geçtik bunlar kaldı. Buna da şükür diyelim :)
    İnce bir detaydan bahsetmiştim yorumu yaptığıma pişman oldum.Siz değil biz şükredelim Hermes,Creed gibi parfüm yapamam diyorsunuz ama eleştirecek birşey bulamadımki ince bir detaydan bahsetmişim bu kalitede ürünler varken orjinal kullanmak zaten mantıklı değil.

• Bugün doğumgünüm:) Dolayısıyla Günün Parfümü:Versace Dylan Blue (Eşimin doğumgünü hediyesi)

• ES02 Deneyen var mı önerir misiniz?
  • arkadaşlar herkese merhaba fazla ağır olmayan hafif kalıcılığı biraz fazla olan bir marka önerebilirmisiniz ilk defa bu siteden sipariş vereceğim birde bu gönderilen ürünler 50 ml galiba değilmi sitede açıklamalarında ben göremedim şimdiden teşekkürler
  • Benim favorim, bence listenin en güzel parfümü, notalarını anlatmak zor, ama kalıcılığı ve farkedilirliği üst düzeyde, inişallah listeden hemen kalkmaz, kalkacak gibiyse haberimiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonyali61 -- 15 Ağustos 2019; 12:58:23 >
  • 
Sayfa: önceki 22632264226522662267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.