Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Atsız_74, fotomen, ero158, wejaduke, CanerArslann, Bonobo643 Daha Az
6 Kayıtlı Üye, 27 Misafir Kullanıcı, 28 Masaüstü Kullanıcı, 5 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz 3 iOS 1 Android )
48.766
Cevap
1.675
Favori
4.649.433
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    0 Mesaj
    Arkadaslar merhaba birkaç gündür clive no1 deniyorum koku gerçekten kalite kokuyor benim pek notabilgim yok ama kaliteyi iyi bilirim gerçi eserin parfumlerinin hepsi kaliteli ama bazıları biraz üstlere tırmanırya buda öyle no1kendini belli eden farkedilir kalıcı saf özel olduğunu hissettiren cinste bir parfüm bu iş görecelidir ben sevdim deneyin hoşunuza giderse alın bende numunesi var ankarada olupta denemek isteyen beni bulabilir müsait bi zamanda sağlıcakla kalın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kolay gelsin.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: dermanbey06

Arkadaslar merhaba birkaç gündür clive no1 deniyorum koku gerçekten kalite kokuyor benim pek notabilgim yok ama kaliteyi iyi bilirim gerçi eserin parfumlerinin hepsi kaliteli ama bazıları biraz üstlere tırmanırya buda öyle no1kendini belli eden farkedilir kalıcı saf özel olduğunu hissettiren cinste bir parfüm bu iş görecelidir ben sevdim deneyin hoşunuza giderse alın bende numunesi var ankarada olupta denemek isteyen beni bulabilir müsait bi zamanda sağlıcakla kalın

Güle güle kullan abi. 1 aya kadar geliyor insallah. :)

-----

xXxCooLxXx

Fatih hocam döndüm mesajınıza.
    |
    |
    Bahsedilenler: xXxCooLxXx
    Herkese merhaba,

Onceki siparişimde sağolsun Eser bey in yolladığı Avant garde i ben beğendim. Çok adı geçmiyor ama güzel bir koku. İlk denediğimde güzel ama bir gariplik var demiştim. Ama aradan bir süre geçtikten sonra denediğimde daha bi oturmuş buldum kokuyu. Su an gayet güzel geliyor bana. Sonraki siparişimde yer vermeyi düşünüyorum. Nedense kokular bekledikçe daha iyi oluyor gibi. Ya da bana öyle geliyor kokuya alışma süreci geçiriyor olabilirim.

|
    |

www.mngkargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımla,
    Eser

MU470652 31.01.2017 MEHMET Y
    MU471081 31.01.2017 UĞUR A
    MU476247 31.01.2017 SERCAN O A
    MU476674 31.01.2017 EMRE T
    MU477676 31.01.2017 TAHSİN D Ö
    MU478000 31.01.2017 YUSUF D
    MU478359 31.01.2017 KADİR D
    MU479322 31.01.2017 BAŞAK D
    MU479834 31.01.2017 ALİ F A
    MU480023 31.01.2017 HASAN B
    MU480571 31.01.2017 VOLKAN H
    MU480962 31.01.2017 KEMAL C
    MU483206 31.01.2017 MEHMET K
    MU483423 31.01.2017 SALİH G
    MU484008 31.01.2017 TARIK A
    MU484349 31.01.2017 ÜMİT İ
    MU489401 31.01.2017 ONUR Y
    MU489912 31.01.2017 FATİH G
    MU490223 31.01.2017 MUSTAFA T
    MU491217 31.01.2017 SONER A D
    MU491610 31.01.2017 AHMET E K
    MU491884 31.01.2017 LOKMAN P
    MU492246 31.01.2017 OPAN T
    MU486018 31/01/2017 SERDAR B
    MU486499 31/01/2017 MUHAMMED H
    |
    |

• Teğmen
    170 Mesaj
    Merhaba 23 yaşındayım ve genelde spor giyinirim, şu listede o yaşa, tarza uymaz dediğiniz var mı ve Lacoste Red ve moonlight arasında hangisi daha uygun olur?
    Diesel - Only The Brave - ( Yumruk )
    Hugo Boss - Boss (Vanilyalı)
    Paco Rabanne - iNViCTUS
    Kilian - Moonlight in Heaven veya Lacost Red

Bende 20 yaşındayım, Lacoste Red kullanmadım ancak Moonlight elimde mevcut. Gerçekten hoş bir kokusu var size de tavsiye ederim.
    |
    |
    Pesimist94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim.
    |
    |
    berkan0zmen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Pesimist94

Merhaba 23 yaşındayım ve genelde spor giyinirim, şu listede o yaşa, tarza uymaz dediğiniz var mı ve Lacoste Red ve moonlight arasında hangisi daha uygun olur?
    Diesel - Only The Brave - ( Yumruk )
    Hugo Boss - Boss (Vanilyalı)
    Paco Rabanne - iNViCTUS
    Kilian - Moonlight in Heaven veya Lacost Red

lacoste red
    |
    |

Selamlar. Parfümler konusundaki bilgim ve deneyimim sınırlı. Alkol içerikli parfümlere ilgim henüz bir kaç sene kadar oldu.
    Alkollü parfüm kullandım ama çok meraklı değildim. İlgi duymama vesile ise sevdiğim esansları,notaları kullanarak parfüm yapabilir miyim, düşüncesi oldu.
    Kendi parfümünü yapma bilgi isteyen ve kaliteli hammede bulması biraz zahmetli bir iş. Denatüralize edilmiş alkol bulmak bile, çevresi olmayan için zor.
    Ancak birkaç tane karışım esans yapabildim, çok başarılı da olmadı. İyi kalite esans da epey masraflı.
    Sonra öd ağaçı notasını sevdiğimden içeriğinde öd (oud) notası olan, açık parfümleri araştırmaya başladım. Eser Bey'e ile de öyle rastlaştık. Eser Bey'de o zaman Oud Wood' vardı.
    Sanırım sonuncuyu aldım.Yanında birkaç parfüm daha alayım derken diğer parfümleri denemeye başladım. Başka açık parfüm mağazalarından da denemelerim oldu.

Ez cümle; gelmek istediğim yer şurası. Başlarda parfüm seçerken, esans olarak sevdiğim kokular içerisinde olan parfümleri denemek oldu.
    Mesela oud, amber, misk, gül, yasemin gibi..

Bu nekadar doğruydu? Oud içerikli parfüm oud esansı mı kokardı? Veya diğer notalar için de notası baskın olan parfüm o baskın notalı parfüm gibi mi kokardı?

Bunu uzun yoldan deneye deneye, ve deneyimli yazarlarıda okuyarak; altta yazılarını beğendiğim birini paylaşacağım, kanaate vardım ki, cevap hayır.

Günümüzde doğal esans içerikli parfümleri az olması, sağlık yönünden koyulmuş olan kısıtlamalar bir yana; artık bunun iki nedeni daha olduğunu düşünüyorum.

Birincisi özellikle belli notalarda parfümlerin içeriği olan sentetik, kimyasal molekülün esans ile aynı şekilde kokmaması, belli ölçülerde benzemesi.

Esans olanları deneyimlemiştim. Sentetik olanlarıda toptancısından rastgelip deneme şansım oldu. İyi(?) kalitede olduğunu söylüyordu.
    Sentetik beyaz gül,amber , gül kokusunu, amberi andırırken, misk ve oud özellikle oud epey farklı çizgide idi.

Hele oud esans olan ile nerdeyse adı benzeyen çok farklı renkte bugün parfümlerin içerisinde olan sentetik-medikal oud denen kokuydu ki; bu gerçek oud esansı kokusu değil.

Tabiki kimyasl esansların da kalite farkları var. Ama birinci neden esans kokusu ile parfüm notasının günümüz parfümlerinde aynı değil benzer olması diye düşünüyorum.
    Çok kaliteli parfümleri hariç tutarak.

İkinci bir neden ise; başlarda çok dikkatimi çekmemiş olan, notaların daha üstünde yer alan, parfümlerin yer aldığı gruplar. Oryantal, Odunsu baharatlı, Çiçeksi Misk vb.. gibi.

Notaları müzikteki enstrümanlar olarak düşünürsek; gurupları müzik türü olarak düşünebiliriz.
    Örneğin keman; günümüzde hem popüler müzikte hem de elektronik müzikte ve dahi diğer müzik türlerinde kullanılıyor.
    Benzer şekilde oud kokusuda farklı guruplar içerisinde kullanılıyor.

Parfüm yorumlarında okuyordum sentetik oud kullanılmış, medikal oud kullanılmış. Bu oud esansına benzemiyor. Ama neden? Sanırım bunun nedeni yukarıda bahsettiğim guruplar.
    Parfüm evlerinin ürün gamlarına dikkat ederseniz 20 ürünü olan parfüm evinin, her gurubun içerisinde yer alacak en az bir parfüm üretmiş olması.
    Yani hedef, falan notayı kullanmaktan ziyade belli bir gurupta içinde yer alan ürün üretmek. Oud batı dünyasında son 10 yıldır artan şekilde kullanılıyor.
    Neredeyse sıfırdan başlamış, kullanmayan parfüm evi kalmayacak şekilde, yüzlerce parfümün içeriği olmuş. Doğal olarak elektronik müzik yapmak isteyen
    nasıl kemanı elektronik altyapı ile farklı bir tınıda sese çeviriyorsa, doğal sesini değiştiriyorsa.
    Parfüm evleride oud kokusunu istedikleri tarza göre uyarlar olmuşlar. Batı parfüm severlerin genel beğenisine de uydurarak, sentetik-medikal oud oluvermiş.

Peki biz istediğimiz parfümü nasıl bulacağız? Şunları yapmak yardımcı olabilir, en azından deneme-beğenme yüzdenizi artırabilirsiniz.

Öncelikle tahammül edemediğiniz notaları tespit etmeye çalışın. Bu arada ilginç bir şeyden bahsetmek istiyorum bazı notalar geçiçi duyum kaybına neden oluyor.
    Bir süre koku alma duyunuz geriliyor. Sanırım bir savunma mekanızması var. Bazılarıda baş ağrısı yapabilir.
    Bu beğenmediğiniz notaları da yine guruplara dikkat ederek süzgeçlemeniz ve malum sitelerden (faragantica vb..) en çok koklandığı yönünde oy almış
    3-4 nota içerindeyse daha bir dikkate almanız, yarımcı olabilir.
    Mesela en sevdiğim parfümlerden birinin içinde tahamüle zorlandığım bir nota var, bu nota koku alınma oylamasında daha altlarda,
    yine de parfümün içeriğinde bir şekilde var, rahatsız etmiyor, güzelce harmanlanmış.

Diğeri beğendiğiniz notaları takip etmek. Bu da kokuda ne kadar baskın, ne kadar hissediliyor. Ve yahut o nota sizin daha önceki parfümde denediğiniz rengin de midir, önemli.

Kısa yol ise beğeni gurubunuzu bulmak. Bu çok fark ettiriyor. Beğendiğiniz gurupta uzak durduğunuz notaların ahengi size güzel gelebiliyor. Ancak iki kritik nokta var.
    Birincisi farklı gruplar içerisinde de size hitap eden, beğeneceğiniz parfümler olabilecektir.
    Belli bir tür müzik dinleyecisinin farklı türlerdeki bazı şarkılarıda beğenmesi gibi.
    İkinci nokta, o guruptaki tüm parfümleri beğeneceğinizi söylemekte çok iddalı olur.

Son olarak oud özelinde , yukardaki düşünceler kafamda şekillenmiş iken ve oud esansına benzer içerikli parfüm arayışım hala sürerken.
    İlk zamanlar bazı makalelerine denk gelmiş olduğum alttaki yazarın da görüşlerine göre.
    Onlarca yüzlerce batı dünyası parfümlerinden sadece bir-ikisinde oud esansına yakın oud kokusu alabiliyorsunuz.
    http://www.basenotes.net/features/3243-the-top-ten-niche-fragrances-every-beginner-should-sample/view/7

Eser Bey'e bize bu imkanları sağladığı. Bütçemizi çok aşan bir alanda, bize benzer kokuları deneyimlememiz imkanı sağladığı için teşekkür ederim.
    Özelliklede yeni kokulara açık olduğu için.

Çok fazla uzattım, sürçü lisan ettiysek affola, herkese sevgiler.

!Edit:Yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoktaFoton -- 1 Şubat 2017; 1:18:8 >

• Yüzbaşı
    447 Mesaj

Parfüm notaları renklere benziyor değişik notalar birleşince farklı kokular ortaya çıkıyor.Kırmızı ve mavi karışımından mor renk oluşması gibi.Yani her zaman her nota parfumde hissedilmez haliyle.Mesela aventusta vanilya notası var, vanilya gibi baskın bir kokuyu bu parfumde hissedebilien oldu mu?Haliyle böyle olunca nota uzerınden parfumler arasında seçim yapmak bi ölçüde başarılı olsada yine ucu denemekten yana geçiyor :)

Denemekten kastım tabiki parfumcude ayakustu 5 6 koku deneyip ust notalarıyla karar verme yanılgısı değil.Mümkünse tester dekant edinmek en az bir kaç gun kullanmak gerekiyor.

Parfumler sonucta kimyasal, illaki sentetiklik hissi var rahatsız edici boyutta olmadıktan veya az mıktarda olduktan sonra çok dert etmemek gerekir bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 1 Şubat 2017; 2:51:23 >
    |
    |
    NoktaFoton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cuma günü (3 Şubat) gece 23:59 a kadar gelecek olan Tutaste ile çekilmiş fotoğraflar arasında en çok beğeni alan arkadaşımıza 1 adet 50 ml PriveNo1 veya PriveNo2 hediye.(Dilediğinizi seçebilirsiniz) Kargosu da bizden.

* Mesajların altında bulunan like tuşu ( )sayısına göre kazanan belirlenecek.

* Fotoğraflar Tutaste parfüm, prive parfüm, oda kokusu, kolonya herhangi biri veya hepsi ile de olabilir. Size kalmış. Photoshop vs dilediğinizi kullanabilirsiniz. (Biz her şeklini beğeneceğiz:)

* Ayrıca kazanan kaç adet LiKE aldıysa, paket alışverişinde kullanmak üzere o adet kadar TL de hediyemiz.

* Beğenme sayısı eşit olursa fotoğrafı ilk gönderen kazacaktır.

* Bu mesaj itibarı ile başlar :)

Sevgilerimizle,
    Tutaste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 1 Şubat 2017; 4:55:6 >

• Yüzbaşı
    794 Mesaj

İlk katkı benden olsun

#TeşekkürlerTutaste
    #TeşekkürlerEserKozmetik
    #İşgünü
    #TutasteHeryerde
    #Misgibi

|
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ikinci fotolar benden olsun Eser Hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_white_1903 -- 1 Şubat 2017; 9:21:4 >
    Bahsedilenler: EserKozmetik

• Er
    0 Mesaj

Buda benden olsun EserTowers

Bu da yenilerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adipiscivelit -- 1 Şubat 2017; 12:32:20 >
    |
    |

• Firma Yetkilisi
    1351 Mesaj
    Bir üniversitelinin objektifinden: Doğa ve Tutaste'nin uyumu.

*Beğeni ve destek için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan0zmen -- 1 Şubat 2017; 11:24:59 >
    |
    |
    Hocam sadece merakimdan soruyorum bu Tom Ford tobacco vanille tom ford un en iyi parfumu olarak aniliyor. Private blend olmayan black orchid in delux olup, tobacco vanille nin olmamasi sasirtti beni.bilgim yok gercektn merakimdan soruyorum bi sebebi var midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Atm den eft yaparken kaç para kesiliyor bilgisi olan var mı?

seo paketleri
Mobilya Takımları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
4,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.