Şimdi Ara

Açık lise yurtdışında lisans eğitimi almaya engel mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
2
Favori
3.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar ilgili foruma başlık açtım ama malum hiç aktif değil ve buraya yazmak zorunda kaldım affınıza sığınarak.

3 yıl FL de eğitim görüp son sene birçok arkadaş gibi açık liseye geçip mezun oldum. Yurtdışındaki üniversitelere başvuru yapmaya hazırlanıyorum yalnız bazı danışmanlık sitelerinde açık lise mezunları başvuru yapamaz diye yazıyordu. Telefonla görüştüğüm bazı danışmanlık şirketleri sorun olmayacağını 1 tanesi ise TU klasmanındaki yani en iyi teknik üniversitelerinin kabul etmediğini söyledi. Ben de tek çare biraz daha araştırmaya çalıştım ve Almanya’da endüstri müh. Okuyan bir YouTuber bulup instagramdan dm attım şu şekilde yanıt verdi:

Açık lise yurtdışında lisans eğitimi almaya engel mi?

Ve bununla kalmayıp bir aile dostumuzun arkadaşının Almanya’da mimarlık okuduğunu öğrendim ona ulaşıp sorumu ilettim ve “lise diplomasına bakmıyorlar üniversiteye yerleşmene vs. Bakıyorlar” şeklinde dönüş aldım. Yani kesin olarak bir sonuca varamadım internette birçok sitede başvuru olamayacağını birçok sitede ise olabileceğini söylüyor. Herhangi bir bilginiz veya fikriniz varsa lütfen paylaşır mısınız buna göre ek tercihlerle bir yere yerleşip başvuracağım obp kırılması söz konusu. Şimdiden teşekkürler :)

• Up
  • Yurtdışında açık liselere zihinsel sorunları olan / problemli kişilerin gittiği düşünülüyor ABD gibi ülkelerde gerçekten de öyle çünkü. Olumsuz imaj oluşturabilir. Paran varsa gidersin ama tabi.
  • Thomas Silverstein T kullanıcısına yanıt
    Hocam doğrudur ama bu durumdan sıyrılmak transkript ile vs. Mümkün değil mi Bilgi kirliliği cidden can sıkıyor böyle durumlarda
  • Pilotless kullanıcısına yanıt
    aynı durumdayım bu forumdada görmek güzel oldu 1 aydır bunun araştırmasını yaptım cevabı ise kişisel bence salih kutundan bütün videolarını izledim bu araştırma sürecinde insta vs verirsen konuşabiliriz istersen eğer istemiyorsanda burdan sormak istediğin şeyleri sor cevaplayayım belki bilmediğim şeyler öğrenirim bende
  • healyyt H kullanıcısına yanıt
    Salihin studienkolleg videosunu izledim şimdi hocam. Bana kalırsa danışmanlık şirketlerinden çok orda okuyan görenleri dinlemek daha mantıklı Salih’in anlatımından anlaşıldığı üzere Almanca kaynakları da takip ediyor. Açıkçası orda okuyanlara güvenmeye başladım bu konuda. İnstayı pm atıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.