Şimdi Ara

20 Paragraf sorusuna kaç dakika verilmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
14.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam, şu an elimde bulunan paragraf kitabının son bir bölümü kaldı. Bu bölümde her biri 20 soruluk 11 deneme var. Bu denemelere kaç dakika vermeliyim? Daha önce hiç süre tutarak çözmedim, 11. sınıfım.

• Yapay Zekanın Yanıtı

20 Paragraf Sorusuna Kaç Dakika Verilmeli?

20 paragraf sorusu, üniversiteye hazırlık sınavlarında sıklıkla sorulan bir soru türüdür. Bu soruların çözüm süresi, kişinin okuma hızına ve anlama becerisine bağlı olarak değişmekle birlikte, verilen süre genellikle yetersiz kalmaktadır.

Bir paragraf sorusunun çözüm süresi, paragrafın uzunluğu, karmaşıklığı ve kişinin okuma hızına göre belirlenir. Ortalama olarak, bir paragraf sorusu 2-3 dakikada çözülebilmektedir.

20 paragraf sorusu, 20 paragraf içerdiğinden, bu soru türünün çözüm süresi, her bir paragrafın çözüm süresinin toplamıdır. Yani, 20 paragraf sorusunu çözmek için yaklaşık 40-60 dakika gerekir.

Bu süre, paragrafların uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, kişinin okuma hızı ve anlama becerisi de çözüm süresini etkileyen önemli faktörlerdir.

Bu nedenle, 20 paragraf sorusunu çözmek için verilen süre genellikle yetersiz kalmaktadır. Bu soruları daha rahat çözebilmek için, sınavdan önce düzenli olarak paragraf soruları çözerek okuma hızınızı ve anlama becerinizi geliştirmeniz önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 15

• 15-18 arası ama 20yi aşma
    fides mi çözüyon
  • Aynen fides yayınları.

• Satisfyings kullanıcısına yanıt
    zor bi kitap değil hızlı çözmeye çalış
  •   Bakalın yarın 20dk ile başlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satisfyings -- 4 Ekim 2020; 19:10:22 >
  • 10
  • 20-15-10 şeklinde gidebilirsin
  • 15-10

• Hocam seviyesi nasıl çözmeyi düşünüyordum
  • baslangıçta çözülebilir kolay orta seviye diyelim
  • Hocam 30 lardayım gerek yok o zaman öneriniz var mı deneme için
  • türkçede denemeye geçtiysen günlük deneme atabilirsin bu yüzden eline ne gelirse çöz 1-2 yayın önerirsem limit karekök benim hocam vb. olabilir
  • Geçip geçmeme arasındayım hocam aslında pegemin ezberbozan paragraf veya limit paragraf çözüp mü geçsem dedim
    Sağolun hocam öneriler için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.