Şimdi Ara

Acer V3-571G-736B8G50MAII NOTEBOOK İNCELEME (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
42.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gx2delete

Merhaba arkadaşlar. yaklaşık 3 saat önce ben de aldım bu bilgisayardan. Kutu içerisinden driver DVD'si çıkmadı. Siz ne yaptınız kendi bilgisayarınızda? Backup DVDleri mi oluşturdunuz? Yardımınız için teşekkürler.

Arama yerine recovery yazınca acer recovery manager çıkıyor. Orda fabrika görüntüsü alma var ama DVD ye değil 16 gb ve üstü flash belleğe alınabiliyor. Diğer türlü kurtarma DVD si için backup manager yüklü ordan alabilirsiniz.
  • İnceleme için çok teşekkürler. Oldukça faydalı bir konu olmuş.

Ben de 7 aralıktan itibaren kullanmaya başladım bu cihazı. Şimdilik gayet memnunum.
  • diskin dönüş hızı kaç rpm acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

diskin dönüş hızı kaç rpm acaba ?

5400 rpm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genckutahyali

quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

diskin dönüş hızı kaç rpm acaba ?

5400 rpm

performans diske bağlı oldugundan 7200rpm olanlara bakın derim
  • Selamlar, nakit ihtiyacımdan dolayı şu anda kullandığım Dell 5110 bilgisayarımı satmak zorundayım. Yerine alacağım makinaya bakarken Acer'ın bu modelini gördüm. EXA'nın sayfasında çift harddisk olduğu yazıyor, birçok yerde inceledim böyle birşey göremedim. Var mıdır bunun aslı?

Acer V3-571G-736B8G50MAII NOTEBOOK İNCELEME
  • Yok mu arkadaşlar çift HDD hakkında bilgisi olan?
  • İşlemci haricinde oldukça iyi bir cihaz. i7 işlemciye sahip olsaydı müthiş olurdu ama bu fiyata satılamazdı tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cortés

Yok mu arkadaşlar çift HDD hakkında bilgisi olan?

Orda genel olarak v3 serisini tanıtmış. Maalesef 571g serisinde tek harddisk var. 771 serisinde çift harddisk slotu bulunmakta. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3-771G-Notebook.74597.0.html

• quote:

http://www.electroworld.com.tr/p/acer-v3-571g-736b8g50maii-notebook-intel-core-i7-3630-8gb-500gb-2gb-nvidia-gt-630-windows8/

Linkteki ürünü aldım.

Önce ürünü tanıtalım

Teknik Özellikler

İşlemci : İntel i7-3630QM 2,4 > 3,4 ghz / 6 mb. Notebookcheck sitesinde 17. sırada. İşlemci bilgisi için TIKLA

Ram : 4 x 2 = 8 gb ddr 3 1600 mhz A-DATA

Ekran Kartı :

İntel hd 4000

2 gb Nvidia Geforce 640M. Notebookcheck 83. sırada. İnceleme için TIKLA

Sabit disk : 500 gb 5400 rpm 8 mb sataII Western Digital

Ekran : 15,6" 1366 x 768 çözünürlüklü led ekran

Kablosuz Ağ, Ethernet Ağ:
    Qualcomm Atheros AR5BWB222 Kablosuz ağ bağdaştırıcı
    Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet

Windows 8 64 bit işletim sistemi
    Bluetooth 4.0
    Kart okuyucu
    6 hücreli pil
    2x usb 2.0 1x usb 3.0
    DVD writer

Ürünü aldım eve geldim. Şimdi adım adım ekliyorum.
    1) Ürünün kutusu : Electroworldde yetkili getirirken herhalde yanlış getiriyor dedim diğer kullandığım notebooklara göre oldukça küçük bi kutuyla geldi

2) Kutu üzerinde yazan özellikler:

3) Kutu içeriği:

4) Kutudan çıkanlar:

5) Önden görünüm: Ciklet klavye var. Biraz yumuşak gibi geldi tuşlar ama alışınca sıkıntı olmuyor. Touchpad konumu biraz sıkıntılı gibi yazı yazarken bazen el dokunmasıyla başka yerlere tıklamalar yapabiliyor. Hp dv6 notebookta böyle bir sıkıntım yoktu. Touch pad birazda hareketleri yavaş gibi geldi. Vasat diyebilirim

6) Özellikler:

7) Yandan Görünüm : Adaptör girişi, havalandırma, vga girişi, hdmi, sanırım usb 3.0, mikrofon girişi, hat çıkışı konumlandırılmış durumda.

8) Yandan Görünüm dvd okuyucu ve 2 tane usb 2.0 konumlandırılmış.

9) Önden Görünüm : Kart okuyucu ve bildirim ışıkları var.

10) Alttan Görünüm : Batarya çıkarmak için tornavida yada benzeri bir alet kullanmak lazım sarı görünen yerdeki tırnağı içe doğru itip açılıyor. Harddisk, ram, wireless kart değiştirmek istenirse tek kapağı açmak yeterli 2 tane vida ile tutuluyor gördüğüm kadarıyla.

11) Ekran çerçevesi : Biraz kalın gibi dursa da sağlam bir yapıya sahip. Dv 6 laptopumda esnemeler oluyor bunda olmuyor.

12) Kutu ve notebook: Kutunun büyüklüğü hakkında bilgi vermesi amaçlı

Pil süresi : Dengeli modda 4-4.30 saat arası görünüyor. İnternette gezinme ile 3.15 dakika civarı gitti. %10 kalmıştı sarja bağladım tekrar.

Şimdi gelelim laptopun artılarına ve eksilerine.

Artıları:
    - İşlemci, Ekran Kartı, Ram yani donanım olarak iyi seviyede.
    - Fiyat / Performans ürünü.
    - Fan sesi masaüstü kullanımda sessiz sayılabilecek bir düzeyde.
    - Renk tasarımı iyi geldi bana.
    - Kasa kalitesi olarak fiyatına göre iyi. Vasatın biraz üstü. Hp dv6 kasası bundan daha sağlam duruyordu.

Eksileri:
    -Touchpad hassas olmuş ufak bir el çarpması ile yazdıklarınız boşa gidebiliyor. Hareket etmeside biraz yavaş.
    -Bilgisayar yük altındayken 1-2 saati geçince asd tuşlarında ısı bariz şekilde hissediliyor. Fan seside biraz yükseliyor.
    -Harddisk veya fan mı tam çözemedim ama bir yere sürtüyor gibi ses geliyor arada.
    -Ses kalitesi pek hoşuma gitmedi. Bastan ziyade tiz ağırlıklı gibi geldi. Ama kulaklık taktığımda dv6 ya göre daha belirgin daha güzel ses alıyorum.
    -Capslock ve Numlock tuşlarının açık olup olmadığının gösteren herhangi bir ışık veya bildirim olmaması.

Windows Derecelendirme:

Değişik forumlarda topladığım resimler:

Assassin's Creed III
    İşlemci boşta 45-50 derece arası. Oyun high ayarlarda 37 fps ye kadar düştü ama genel olarak 45-55 arasında akıcı bi şekilde oynanıyor. İşlemci maksimum 75 dereceyi gördü.

Call Of Duty Black Ops 2
    İşlemci 70-75 arası sıcaklık. 8x AA, FXAA açık 20 fpsye kadar düştü ama ortalama 25-30 fps arası oynanabiliyor.

FABRİKA YEDEĞİ ALMAK

Acer recovery manager ile orijinal fabrika görüntüsü almak mümkün ama DVD ye kayıt yapmıyor. Yedek için 16 gb veya yukarısı usb belleğe ihtiyaç var. Fabrika varsayılan yedeklemesi oluştur seçeneği ile alınabiliyor. İsterseniz fabrikasyon driver yedeklerini dvdye alabiliyoruz.

Acer backup manager programı ise harddiskin son halinin yedeği DVD ye alınabiliyor. Bu seçeneği kullanmadığım için kaç DVD gerekli bilmiyorum. Deneyen arkadaşlar yazarlarsa buraya eklerim.

Usta hayırlı olsun. 2 sorum var.?
    Pc aldığınızda kutudan windows 8 kurulum dvd'si çıktımı.
    Ses nasıl 2 hoparlör ve stereo özelliğimi varmı .?
    Daha önce acer aspire 5742G kullandım sıkıntı yoktu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 25 Şubat 2013; 20:04:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vegabond81

Windows 8 DVD si çıkmıyor. İsterseniz kendiniz DVD ye veya usb belleğe kurulum yedeğini alabiliyorsunuz.
    Stereo derken tam ne demek istediniz anlamadım ama DOLBY HOME THEATER , Professionally Tuned yazıyor. 2 hoparlör mevcut sanırım stereodur.
  • quote:

quote:

Windows 8 DVD si çıkmıyor. İsterseniz kendiniz DVD ye veya usb belleğe kurulum yedeğini alabiliyorsunuz.
    Stereo derken tam ne demek istediniz anlamadım ama DOLBY HOME THEATER , Professionally Tuned yazıyor. 2 hoparlör mevcut sanırım stereodur.

Sağ ve Solda hoparlör varsa zaten stereo özelliği vardır.
    Bende senin attığın likten sipariş vermek istiyorum karar vermek çok zor oluyor bilgi almak iyidir..
    Sağolsın..

• quote:

quote:

quote:

Bende senin attığın likten sipariş vermek istiyorum karar vermek çok zor oluyor bilgi almak iyidir..
    Sağolsın..

http://www.hizlial.com/u30.001.1177.0572/acer-v3-nx-rzpey-002-i7-3630qm-24ghz-8gb-500gb-2gb-gt640m-156-windo

Hızlıal da indirimde ona da bakabilirsiniz. 100 lira daha düşük ve taksit imkanları daha fazla.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sağolsın..

http://www.hizlial.com/u30.001.1177.0572/acer-v3-nx-rzpey-002-i7-3630qm-24ghz-8gb-500gb-2gb-gt640m-156-windo

Hızlıal da indirimde ona da bakabilirsiniz. 100 lira daha düşük ve taksit imkanları daha fazla.

Oyun ve yüklü programlarda işim olmadığı için bunu almayı düşünüyorum. Senin aldığının bir altı oluyor..

www.electroworld.com.tr/p/acer-nx.rzley.009-intel-core-i5-3210m-windows-8-8gb-ram-notebook/

• Elektroword da ürün tükendiği icin hepsiburada.com dan sipariş verdim hafta sonu olduğu için elime henüz ulaşmadı yarın bekliyorum burdan yazarım..
  • arkadaşlar 2 modelden birini almayı düşünüyorum
    Autocad programı kullanıyorum hangisi sizce daha uygun olur? ikiside aynı fiyat sayılır

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/acer-v3-571g-5323121tmaii-v3-571g-core-i5-3230m-26ghz-12gb-1tb-4gb-gt730m-gddr5-156-dvdrw-cam-bt-win8/productdetails.aspx?I_ID=64849

http://www.darty.com.tr/e_commerce/NOTEBOOK/ACER/V3-571G-736B8G50MAII-p-87890-c-24.htm

biri daha yüksek ram'e ve az bir farkla daha iyi bir ekran kartına sahip ama diğeri i7 işlemciye sahip sizce hangisini seçmeliyim?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.