Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-42 Kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
7
Favori
6.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Resmi web sitesi:https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NX.HULEY.001

Acer Swift 3 SF314-42 (Ryzen 7 4700U) incelemesi:https://www.notebookcheck.net/Acer-Swift-3-SF314-42-Laptop-Review-Fast-slim-and-with-good-battery-life-The-Ryzen-subnotebook-is-almost-completely-convincing.469302.0.html

İç yapısı:

Acer Swift 3 SF314-42 (Ryzen 7 4700U) sıcaklık değerleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YETISEN -- 15 Eylül 2020; 14:46:10 >

• Hocam ben de fotoğrafları bırakayım buraya.

• cihaz elime dün ulaştı. metal gövde ve mor rengi ile çok şık ve kaliteli duruyor. lakin cihazın mevcut m2 ssdsini değişebiliyor muyuz? ek olarak takabileceğimiz 2.m2 ssd yuvası var mıdır? 2.5" sata yuvası var mı?
  • @m3lijh
    eline sağlık güzel fotoğraflar

@sexreter
    cihazda muhtemelen ek yuva yok. ince ve hafif kasalarda taşınabilirliliği önlememek için ek yuva barındırmıyorlar.
    fakat Türkiye'deki cihazın şuan iç kısmını açan olmadıgı için net bilgilere sahip değiliz.
  • Paylaşım grubu için teşekkürler. Ben öncelikle renk konusunu belirtmek isterim. Mor dediğimiz bu renk gerçekten güzel. Mor da değil, gül kurusu desem değil, "kuruyemiş bordosu" diye bir renk uydurayım da, artık öyle isimlendirelim :)

Ben cihaz için bir dock arıyorum şu anda. Mouse, klavye (hatta hdmi) vb. çıkışları barındıran, fiyat performans açısından uygun bir dock bulursam iyi olacak. Mekanik klavye, oyuncu mouse ve bir de 27" monitör bağlamak istiyorum pratik bir şekilde. Uygun fiyatlı gören duyan varsa haber verirse sevinirim.
  • Acer Swift 3 SF314-42 Kullanıcıları

Benım de aldıgım gün cektigim fotoğraflar renk için alırken baya tereddüt etmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: ray2

Paylaşım grubu için teşekkürler. Ben öncelikle renk konusunu belirtmek isterim. Mor dediğimiz bu renk gerçekten güzel. Mor da değil, gül kurusu desem değil, "kuruyemiş bordosu" diye bir renk uydurayım da, artık öyle isimlendirelim :)

Ben cihaz için bir dock arıyorum şu anda. Mouse, klavye (hatta hdmi) vb. çıkışları barındıran, fiyat performans açısından uygun bir dock bulursam iyi olacak. Mekanik klavye, oyuncu mouse ve bir de 27" monitör bağlamak istiyorum pratik bir şekilde. Uygun fiyatlı gören duyan varsa haber verirse sevinirim.
    usb dock tarzı bir aparat işinizi görmez mi cihaz da zaten hdmi mevcut?
  • YETISEN kullanıcısına yanıt
    Evet görecektir ama iyi ve fiyat performansı yüksek birşey bakmıştım.

Bir de bu alet type-c'den şarj edilebiliyor. Ama sanırım yüksek volt istiyor. Benim cep telefonunun şarjını kullanmak sorun oluşturur mu ? Yoksa yeni ve güçlü bir şarj adaptörü mü almalıyım ?
  • ray2 R kullanıcısına yanıt
    Kac watt adaptör? Bir arkadaş sanki teknoloji olarakta adaptörün veya powebankin destekliyor olmasından bahsetmişti.
  • Orjinal adaptörü 65W. Output olarak 19.0V ve 3.42A diyor.

Tel adaptörüm ise 5V - 3.0A diyor ki bunu beslemeyecek. Şimdilik cep şarjı ile laptop şarj etmek, teoride mümkün ama pek pratik görünmüyor. Zaten normalde cep şarjları 18W filan. Baseus'un 60W civarı olanlara baktım da onlar da zaten 200-300 TL bandında geziyor. Öte yandan 65W adaptörü sadece type c için almak da çok anlamlı değil.

Ben USB power bank'lerin de bu yüksek gücü verebileceğini düşünmüyorum. Anca çok yavaş, santim santim şarj durumu olabilir ki, onun da piller üzerindeki etkisini bilmiyoruz henüz.

Şimdilik Type C şarkı konusu "netleşmeye muhtaç". Sadece Acer özelinde değil, mevcut şartlarda tüm cihazlar için bu böyle.

• ram yükseltmesi yapılabiliyor mu sorusunun cevabını net bir şekilde öğrenebilen olursa bizide bilgilendirebilir mi?
  • sexreter S kullanıcısına yanıt
    Acer global mail yoluyla yükseltme yapılamadıgını belirtti.
  • Cihazı hepsiburada tam zamanında stoklara sürmüş anlaşılan. Dolar kuru uçtu. Stoklar sıkıntılı. Yeni ürünlerin Türkiye piyasasına girmesi hayal oldu.
  • Eski fiyattan (4519 TL) stoklara tekrar gelir mi diye kontrol ediyorum her gün ama nafile. Bekliyorum bakalım stoğa girmesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YETISEN

cihazın 4300u işlemcili modelini teknorya satıyor. bilginize.https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-sf314-42-amd-ryzen-3-4300u-8gb-256gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hseey-003-p-HBV00000XFYML?magaza=Teknorya&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.61.1
    Hocam bu cihazı almayı düşünüyorumda siz kullanıyor musunuz?
    Huaweii matebook d 14 mü ? Yoksa bu cihaz mı?
    Benim için fan sesi çok önemli. İnternette gezerken, wordde yazı yazarken film izlerken kesinlikle fan açmamalı, oyunlarda da sessiz çalışsa iyi olur bu özellikler mevcut mu? Huaweii yi test etme imkanın oldu bahsettiğim şekilde ısı 75 dereceye çıktığında dahi fan sesi duymadım cihazdan. Bunda nasıl acaba?

• Hoparlörler den cızırtı sesi geliyor, başına gelen oldu mu?
  • Ben de Acer Swift 3 SF314-42 AMD Ryzen 3 4300U modelini aldım hb den win 10 kurdum ama kablosuz aygıtı görmüyor bir türlü. Driver yüklüyorum değişen bir şey yok. Farklı win 10 sürümleri denedim yine aynı. 3 Hafta önce ryzen 5 olan modelini aldım arkadaşıma ve hiç bir sorun yaşamamıştım. Başına böyle bir şey gelen var mı?

Düzeltme: İntelin kendi sitesinden sürücüyü bulup indirince düzeldi:https://downloadcenter.intel.com/download/29850/Intel-PROSet-Wireless-Software-and-Drivers-for-IT-Admins?product=189347

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xhasanx -- 30 Eylül 2020; 23:58:59 >

• mcsergeant kullanıcısına yanıt
    hepsiburada da bir kaç yorum var bu konu ile alakalı baktınız mı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.