Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
23
Favori
35.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyatı öğrenebilirseniz haber verebilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zapiekankarz kullanıcısına yanıt

fiyat için bilgisayarımı kargo ile yetkili servise göndermem gerekiyor. Onlar inceleyip fiyat verecekler diye söylediler. Bana mantıksız geldi. o yüzden servis yerine kendim yapmaya karar verdim. bağlantı parçası olan flex kablo 10 dolar civarında değişiyor. ssd yi ise 3m ile yapıştırmayı düşünüyorum ama açıp bakmak lazım içine. 25 dolar civarına tüm paket(flex kablo, hdd yuvası, bağlantı vidaları ve silikon uçlar) şeklinde gördüm. ama 314-41g için hdd yuvasına uyumsuz diye yorumlar var. acer community de verilen kodlar parça kodları ile uyuşuyor ama parça başlığı 314-54 ve 314-56 için uyumlu diyor. alıp elimde kalması durumu da olduğu için cesaret edemiyorum.

• emk7 kullanıcısına yanıt
    Bu daha riskli görünüyor bence. Servisinki de ayrı tantana, kendimiz görürsek belki bu iş için servise verebilirim ama fiyat için önden bilgi vermeleri gerek. Yoksa RAM eklemeyi bile kendi imkanlarımla evde yaptım

• emk7 kullanıcısına yanıt

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaXiLoPeZ -- 3 Kasım 2020; 13:8:29 >
  • Merhaba tekrardan,

Açıkçası daha önceki sayfalarda söylendiği üzere gündelik işler yapıyorsanız 4 + 8 GB RAM işinizi görecektir. Ancak ben yazılım geliştiricisiyim. Bazen sanal makineye ihtiyaç duyduğum oluyor. O sebeple bir daha da uğraşmamak için 16 GB taktırdım. Bu şekilde nasipse uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.

RAM i dışarıda tanıdığımız bir özel servise taktırdım. Acer servisinin önceki sayfalarda verdiği mesajlardan ötürü oraya vermek istemedim.

Eliniz yatkınsa kendiniz takmanız en güzeli. Ben böyle konularda sakar olduğum için kesin o tırnakları kırarım dedim risk almadım.

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu
    Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitrovic -- 22 Ekim 2020; 10:45:11 >

• Mitrovic kullanıcısına yanıt

Ram takma konusunun en uğraştırıcı kısmı ince bir şeyle kasa ve alt kapak arasına girip ilk tırnağı attırmak. Bunun için spudger (tükçe ismini göremedim) isimli ucu ince ve sert çubuk şeklinde bir alet lazım. O yoksa kredi kartı gibi daha kalın bir şeyle yapmak isterseniz biraz güç uygulayıp kasayı esnetip araya girmeniz gerekiyor bu da çok sağlıklı değil, ben böyle yaptım.

Benimki Ryzen 3 olunca makinenin işlem gücü belli, 8 yeter deyip 4 ekledim, ryzen 5 ve yüklenecek olanlar artırabilirler ancak günlük kullanımda 8 yeterli.

• Youtube'da video izlerken takılıyor donuyor falan değişik bir sorun var ryzen 5 işlemcilide. Web tarayıcılardaki donanım hızlandırmayı kapatınca bu sorun düzeliyor ancak bu sefer de Google haritalarda falan kasma başlıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim, donanım hızlandırmayı kapatmadan

• Akbell kullanıcısına yanıt
    Chrome kullanıyorsanız başka tarayıcı kullanın bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: Zapiekankarz

Chrome kullanıyorsanız başka tarayıcı kullanın bence..

Chrome Opera Edge vb tarayıcıları denedim. Hepsinde de sıkıntı var. Sadece donanım hızlandırmayı kapatınca düzeliyor. Bunu kapatınca da google haritalarda dolaşırken vb tarayıcı kasıyor.

41G olan mode bendeki ve Brave kullanıyorum. Bir de onu deneyin. Donanım hızlandırmayı sanırım kullanmadım tarayıcılarda bilemiyorum ama sırf engellenen reklamlardan vs bile Brave'de verim sağlarsınız diye düşünüyorum.

• SchzophreniC kullanıcısına yanıt
    Bu dahil bir çok tarayıcı denedim ama Youtube'daki takılma sorunu sadece tarayıcıların donanım hızlandırma özelliğini kapatınca düzeliyor
  • Zapiekankarz kullanıcısına yanıt
    Donanım hızlandırma varsayılan olarak aktif şekilde geliyor. Kapatınca bu sorun düzeliyor
  • Son güncellemelerle çözülmüşe benziyor. Umarım tekrar etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tarayıcı güncellemesi ile mi Windows güncellemeleri ile mi düzeldi?
  • ultiMance kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Windows güncellemesi ile çünlü tarayıcıya özel bir sorun değildi
  • laptop'ta bulunan boş hdd yuvasına ssd takmak istiyorum. Bunun için gereken bağlantı elemanlarının satış linklerini ekleyebilirseniz bakıp sipariş vereceğim. Birde bu laptopa uygun tornavida linki yazarsanız sevinirim.

• F1 tuşları direk kısayol olarak çalışıyor. Nasıl kapatacağız?

• kozmoslu kullanıcısına yanıt
    BIOS’da seçeneği var...
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultiMance -- 11 Haziran 2021; 21:1:54 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.