Şimdi Ara

ACER NITRO 5 AŞIRI FAN SESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
8.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçenlerde aldığım laptop bugun elime ulaştı ve oyuna girerken ve oyun içinde aşırı yüksek fan sesi var rahatsız edici şekilde cidden ilk defa karşılaşıyorum böyle bir olayla,internette dolaşırken bile ara ara fan yükseliyor ve ses çıkıyor.Önceden laptop kullandım ilk defa karşılaşıyorum böyle bir sorunla daha bugün açtım bilgisayarı bi kaç ss atıcam hangisinin doğru olup olmadığını bilmiyorum yardım edin lütfen.

Aldığım laptop bu
    https://www.vatanbilgisayar.com/acer-an515-core-i5-8300h-2-3ghz-8gb-1tb-128gb-ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

ACER NITRO 5 AŞIRI FAN SESİACER NITRO 5 AŞIRI FAN SESİACER NITRO 5 AŞIRI FAN SESİ

• >> Dizüstü bilgisayarınızın güç ayarlarını aşağıdaki adımlarla kontrol edebilirsiniz.
    Başlat menüsünden "Denetim Masası" nı seçin ve "Donanım ve Ses" i tıklayın ve ardından "Güç Seçenekleri." Yeni bir pencere açılır.
    “Plan Ayarlarını Değiştir” e ve ardından “Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir” e tıklayın. “Güç Seçenekleri” iletişim kutusu açılır.
    “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini seçin. Bir seçenekler alt menüsünü açmak için “İşlemci Güç Yönetimi” ile ilişkili artı sembolünü tıklayın.
    Alt menüden “Sistem Soğutma Politikası” nı seçin. Bir açılır menüyü görüntülemek için “Sistem Soğutma Politikası” altındaki aşağı oku tıklayın.
    CPU'nuzun soğutma fanının hızını artırmak için açılır menüden “Aktif” seçeneğini İŞARETLİ İSE KALDIRIN. “Uygula” ve ardından “Tamam” ı tıklayın

• BIRDE nıtro sense yı sıstemden kaldırın yanlıs bır ayar yapmıs olabılırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhuku

BIRDE nıtro sense yı sıstemden kaldırın yanlıs bır ayar yapmıs olabılırsınız
    Hocam teşekkürler öncelikle dediklerin için dediğini yaptım ama yine aşırı fan sesi geliyor nitro sens üstünde hiç oynama yapmadım sadece coolboost açtım devam ediyor sorunum
  • quote:

BIRDE nıtro sense yı sıstemden kaldırın yanlıs bır ayar yapmıs olabılırsınız
    Mesela deneme olarak lol'de antreman moduna girdim öylesine duymak için ve nitro senseden değerlere bakmak için bu şekilde ACER NITRO 5 AŞIRI FAN SESİ
  • pokerface869 P kullanıcısına yanıt
    degerleriniz sıcaklıga gore fan hızlarınız normal

bu resmı ınceleyebilirsiniz https://us.v-cdn.net/6029997/uploads/editor/7r/hjf0171t1utf.png

sizin yapmanız gereken güc seceneklerınden performansta çalısırken cpu enerjı sevıyesını yuzde 75 e çekin sonra yuzde 80 yuzde 85 ses cıkana yada tersı ıslem yaparak fan sesı kesılene kadar....fan senı her zaman olacaktır rahatsız olmayana kadar
    ACER NITRO 5 AŞIRI FAN SESİ
  • quote:

Anladım ben sabah denim fan sesi sinirimi bozdu kapattım denedikten sonra tekrar rahatsız edim seni hocam sağolasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sınırızı bozdu ise iade edin ısınma ve fan konusunda epey bir problemlı bır cıhaz
  • quote:

sınırızı bozdu ise iade edin ısınma ve fan konusunda epey bir problemlı bır cıhaz
    Eğer dediğiniz şekilde sorunum çözülmez ise iade edicem daha bugun geldi zaten cihaz böyle olduğunu bilmiyordum.

• bizde aynısı var ama ryzen 5li ve rx560x'li gram ses yapmıyor.
    Nitrosense programını indirin deneyin fan modlarını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 28 Kasım 2019; 17:31:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Turbo fan'lar, gaming laptoplar genel olarak böyle. Fan hızı arttıkça ses çıkması normal. Aynı laptop'tan aldım. Güçlü fan, iyi soğutma beraberinde yüksek ses dezavantajını getiriyor maalesef. Kardeşimde Monster Abra A5 serisinden var. O da aynı şekilde çalışıyor.
  • anthuan kullanıcısına yanıt
    normal bir durum değil oyun oynarken çok yüklenirken laptopa fazla ses çıkarması doğal ama internette takılırken sıfır'a yakın ses yapması lazım aynı laptop bende var rx560x,ryzen 5 versiyonu ve gram ses yapmıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar laptopu iade ettim ve aynısından yeni aldım gözle görülür fark vardı teşekkürler güzel yorumlarınız için.

• Haklısınız hocam, internette takılırken ses yok. Fanlar hızlı çalışmıyor o zaman zaten. Zaten arkadaşın laptop sorunluymuş sanırım.
  • bende acer nitro an515an54 var daha dün aldım ve ayno sorun bendede vardı nitro sense sildiğim an problem çözüldü

• Hocam merhabalar aynı model laptobu kullanıyorum şu anda. (nitro 5 an515-43) Fakat çok fena bir fan sesi var alçak devirde. Ürünün garantisi var acaba garantiye göndersem sorunu çözerler mi? Ses gerçekten rahatsız edici. Ayrıca işlemcim sürekli boşta dahil 75-80 derecede çalışıyor. Yeni format atmama rağmen sıcaklıklar çok yüksek aynı şekilde ekran kartı da yüksek sıcaklıklara çıkıyor sizde de durumlar bu şekilde mi acaba hocam. Serviste bu sorunları düzeltip termal macun yenilemesi yaparlar mı hocam? Çok soru sordum kusura bakmayın. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• all.ıs.well kullanıcısına yanıt
    Toz aldırt macun yenile normal değil fazla fan sesi olması alçak devirde.
    Çözülmezse servise yollanabilir.
    Çok ses yaptığı zamanlar sadece oyun oynarken oluyor bende ki zaten bilerek fan'ı maxa alıyorum fazla ısınmasın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 21 Mart 2022; 22:41:12 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.