Şimdi Ara

Acer laptobunuz kaç yıldır çalışıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acer dizüstü bilgisayarların ortalama kaç yıl ömrü var merak ettiğim için konuyu açtım

1- Acer dizüstü bilgisayarınızı kaç yılında aldınız?
    2- Donanım sorunu yaşadınız mı?

2012 yılında aldım. Sorun çıkarmazsa gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum :)

• 2010 yılının sonu gibiydi yanlış hatırlamıyorsam ve bugün gitti.Normal bi şekilde Youutube'dan müzik dinliyordum ve ses takıldı ardından mavi ekran.Kapandı bilgisayar ve açılmaya çalışıp açılmıyor gibi bi durumda şuan.Güç düğmesine basıyorum.Dvd yi kontrol ettikten sonra kapanıyor ekrana hiç görüntü gelmiyor ayrıca.İlk bilgisayarımdı şuan ne yapıcam ne edicem bilmiyorum üzgünüm biraz sadece.Neyse donanım sorunu olarak 5742G kullanıyordum 2 kere falan dc jacki değiştirdim ışıkların sürekli yanıp sönmesinden kaynaklı.Alt, Üst kasalar zaten Allaha emanet gibi bişeydi.Götürdü gittiği yere kadar helal olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5920g var,, yeni hoparlor takımını değiştirdim, yıllardır çalışır, bu aralar ram upgrade i istiyor galiba :) 2007 yılında alındı.

- ekran kartı sıkıntısı mevcut, cok ısınıp hızlı soğuğunda açılmıyor, söküp fırınlayarak tamir ediyordum.
    alt kasanın arka ayak köşelerinde çatlaklar olmuştu hor kullanmaktan, epoxy yapıştırıcı ile boşlukları doldurarak o sıkıntıyı da çözdüm,
    10 yıl sonra doğal olarak ekran menteşelerinde boşluk oluştu ama fark edilmiyor :)

evde ders çalışma youtube dan muzik dinleme bilgisayarı olarak hala kendine ait bir köşesi var..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.