Şimdi Ara

acer Aspire V 15 Nitro kullananlar kulübü (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
8
Favori
12.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Acer ile konuştum. Ram ve ssd takabilirsiniz bir zarar vermediğiniz sürece garantiden çıkmazsınız dedi. Ebrar'a ram ve ssd takıp gönderebilir misiniz diye sordum onlar da bu model için yapamayacaklarını belirttiler. Ekran kartının ddr3 olması beni biraz düşündürdü açıkcası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten bu modelin bence en büyük sıkıntısı, söküp takmak tecrübesiz biri için zahmetli. Yoksa youtube videosu izleyerek kendim hallettim SSD takmayı, ram takmak biraz daha zor ama o da halledilir. SSD takmak için kasa ve klavyeyi kaldırmak gerekiyor, ram takmak içinse anakartı da sökmek lazım. Ama gözünüz korkmasın, biraz bu işlerden anlıyorsanız yapabilirsiniz. Ya da bilen bir yerde yaptırın.

Ekran kartı konusunda da içiniz rahat olsun. Orta üst düzey bir kart ve performansı da full HD için oldukça yeterli. Belki en üst düzeyde grafiklerle oyun oynanmaz ama zaten o iş için de 1000 TL değerinde ekran kartına sahip masa üstü bilgisayar kullanmak lazım.

• Singlecore kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ram ve hdd takmak kolay, ama acer servis mesela sadece kendi ramlarini takıyorlar, ona da yanlış hatırlamıyorsam 180 tl istemişlerdi, dışarda 100tl aynı ram. Elin yatkınsa kendin çok rahat takarsın ya da bir bilgisayarcıya verebilirsin başında durup taktırırsın, 15 dk bile süren bir işlem değil. Hdd için kasanın altındaki vidaları sökmek yeterli ama ram için komple board'u kaldırmak gerekiyor. Gerçi board'ı tutan 2 vida var.

Servis içini açtığınızı anladığı zaman her türlü garanti dışı bırakma yetkisine sahip oluyor.

Kasa çok ilginç bir malzeme, kolay kolay birşey olcak gibi durmuyor. Daha yeni bilgisayar olduğu için şu an anlamayız bu durumu gerçi ama benim fikrim herhangi bir yıpranma çok olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mirohingi

Üzerinde gelen hdd kötü, SSD şart bence. Onun dışında imkanınız varsa 4gb daha ram taktırın. Kendiniz monte etmek isterseniz youtube'da vn7 videolarına bakın, ama aldığınız yere yaptırmanız daha iyi olur. Bence fiyatı, işlemcisi,ekran kartı ve tasarımı ile çok iyi bir cihaz. Bir kereye mahsus ssd ve ram masrafı ile, uzun yıllar kullanılır. Acer servise bir kez işim düştü, onda da işlerini iyi yaptılar.

sipariş ettik bakalım hocam. freedos olacakmış windows7 kurmak zor değildir inşallah. birde ssd ne önerirsiniz 256 300 gb gibi kapasiteli.
  • Orichi kullanıcısına yanıt
    Ben samsung 850 evo kullanıyorum 250 gb kapasiteli. GTA V dahil 6 oyun, 2 tane çizim programı ( Autocad ve Solidworks) ve ofis gibi diğer her şey yüklü olmasına rağmen 50 gb boş alan var. Size de tavsiye ederim, yalnız ssdlerde %20 kadar boş alan kalması, ssd ömrü açısından iyi diyorlar ona dikkat edin.

Win 7 kurmak kolay ama 10 gün içinde windows 10 çıkacak, bence biraz bekleyip windows 10 kurun, ya da windows 8 kurup sonra güncellersiniz. Windows 7 artık eskidi, ayrıca windows 8.1 oldukça iyi. Windows 10 ile harika olacaktır. Yine de siz bilirsiniz. ( korsan kurarsınız tahmin ediyorum :) ) Uefi kurulum yaparsanız daha iyi olur. Burada anlatım var:

1)http://www.enpedi.com/2012/12/uefi-nedir-windows-7-ve-windows-8-uefi.html
    2)http://8.enpedi.com/2012/12/windows-8-uefi-kurulum-icin.html
    3)http://8.enpedi.com/2012/12/windows-8-uefi-modunda-temiz-kurulum.html

Sırayla okursanız uefi kurulumu çok rahat yaparsınız. Uefi kurulumdan sonra son 1 işlem kalıyor. O da bu:

şu 2 işlemi yaparsanzı sorununuz geçecektir diye düşünüyorum.

BIOSa girin:

1- securityden supervisor şifresi belirleyin
    2 - boot sekmesinden secure boot u disabled yapıp kaydet diyip çıkın.

Başka sorunuz olursa sorun, yardımcı olmaya çalışırım.

• Bu markanin servisi nasil?
    Ayrica normal diski driverin yerine ,
    Normal diskin yerinede ssd takilirmi.? Ssdyi
    Siz nereye takiyorsunuz?

• jubeii kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni aldım bu pc yi. Henüz servislik bir işim olmadı o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Alır almaz samsung 850evo 250gb ssd taktım hdd yerine. Çıkan hdd ye harici bir kutu alıp kullanacağım. Eğer siz dilerseniz dvd yerine takabilirsiniz hdd yi. Bir sorun olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Singlecore

Ben de yeni aldım bu pc yi. Henüz servislik bir işim olmadı o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Alır almaz samsung 850evo 250gb ssd taktım hdd yerine. Çıkan hdd ye harici bir kutu alıp kullanacağım. Eğer siz dilerseniz dvd yerine takabilirsiniz hdd yi. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

Merhaba,
    O zamanda kasanın dışında açıklık kalıcak oraya kompozit kapak olması lazım ve onuda acer turkiyenin dusundugunu zannetmem.
  • jubeii kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Çıkan DVD nin ön kapağını çıkartıp hdd-Dvd dönüştürücü aparatın önüne takacaksınız.http://youtu.be/jZAPfBzx4I8 Bu linkte 6. Dakikadan itibaren seyrederseniz anlayacaksınız ne demek istediğimi. ASUS bilgisayarda yapıyor işlemi, acer için de çok farklı olmayacaktır. Bazı modeller için biraz daha uğraştırıcı olabiliyor işlem. YouTube üzerinden yine benzer videoları seyrederseniz daha rahat ederseniz. Garanti olması açısından pc yi aldıktan sonra denersiniz DVD nin ön kapağını sökmeyi ona göre gerekli aparatları alırsınız.

• Merhaba Arkadaşlar
    Fiyat / Performans olarak rakipsiz Model.
    Bu kasa, donanım, Ekran gerçekten çok iyi. Güle güle kullanın

4 Aydır Kullanıyorum çokda memnunum, Tavsiye ederim...
    Size Önerim - İ5 H işlemci - GTX 860 TERCİH edin..?

Neden mi ; GTX 960 ile 860 arasında sadece %10 Performans farkı var ve GTX 950 %25 düşük Performansda...
    İ7 işlemci de İ5 de 3.50ghz hızlara sahip. Gta 5 i high ayarlarda rahat oynuyorum. 17.3 FulHD sadece Ultra da kasmaya başlıyor.

Tüm Test ve ayar Videolarımı Yayınladım.

https://www.youtube.com/channel/UCa_OQlj_vnBglRdVmPJCWVQ/videos

SSD RAM Yükseltme Kasa Açılımı detaylı VİDEO hazırladım yayınladım
    Isı Düşürme Videosundan İşlemci ayarını mutlaka yapın.
    Linkler yorumun hemen altında
    Saygılar

acer Aspire V 15 Nitro kullananlar kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.ugurdo -- 12 Eylül 2015; 14:38:22 >

• snnmtlu kullanıcısına yanıt
    SSD M.2 SATA Pc ye can veriyor.
    Açılış 8 Saniye XD
    Montaj Nasıl yapılır...
    https://www.youtube.com/watch?v=bQKgDKoCGzk

Windows 10 kURULUM Yükseltme Kurtarma USB Flash nasıl hazırlanır Videosu
    https://www.youtube.com/watch?v=-7oFSMLLwZo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.ugurdo -- 13 Eylül 2015; 10:33:10 >
  • wireless kartını görmüyor. win 10 yüklü bir anda böyle bir sorunla karşılaştım. çözümü bilen arkadaş var mı
  • alibyzt A kullanıcısına yanıt
    merhaba,

win 10 direk tanıması lazım aslında. acer.com'dan win10 driverlarını deneyin bence. ona rağmen tanımıyorsa donanımsal bir sorun akla geliyor.
  • snnmtlu kullanıcısına yanıt
    gecen haftaya kadar sorunsuz çalışıyordu :( format atıcam win 10 kaynaklı diye düşünüyorum... win7den yükseltmiştim. sürekli açılışta hata veriyor mavi ekran geliyor.. inşallah formatla düzelir
    temiz bir windows 8.1 de deneyebilirsiniz
    donanımsal olmadığı sürece her türlü bir çaresi bulunur sıkıntı etmeyin.
    sonucu bizimle de paylaşırsanız sonra seviniriz
  • teşekkür ederim. elimde win 7 var kurabilirsem onu kurucam şimdi. son aşama da takılı kalıyor

• win 8.1 yükledim yine olmadi. ag bagdastiricisini yuklerken bilgisayar hata ile karsilasiyor ve kapaniyor

o zaman bir an önce aldığın yere götürüp yenisi ile değişimini talep et.
    Benim de ilk aldığımda touchpad bozuk çıktı, çok uğraştım çalıştıramadım, gittim yenisini verdiler sağolsunlar.
    Aldığın yerde test edip al bence hatta imkan olursa
  • internetten aldım, duzeltemezsek bayramdan sonra gondericem garantiye.. ilgin icin teşekkürler

• bios ayarlarinin fotosunu cekip atabilirmisin karsilastirsam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.