Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.628
Cevap
21
Favori
427.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Acer 6935g bilgisayarım var. Ekran gelmiyordu bende bilgisayarcıya götürdüm. Sorunun ekran kartında olduğunu söyledi. Eve gelip içini açtığımda ekran kartını sert bir şekilde bastırınca görüntü geliyor. Soketten kıvılcım çıkıyor. Bu soketi değiştirebilir miyim? Yenisini bulabilir miyim acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum. Cevaplarınızı bekliyorum.
  • Öncelikle ölü konuyu uyandırdım pardon... Bendede aynı laptop var. Ekrankartımıdeiştirmedim nvidiageforce 9600M GT. işletim sistemi cdsini kullanmadan usb ile format attım. Şimdi ise nvidia ekran kartımı görmüyor ve genel PnP olmayan monitörle pc yi çalıştırabiliyorum. BİOS ayarlarım default. Hiçbir oyunu çalıştıramıyorum. Çok acil yardım edin googlede araştırdım ama hiç kimse çözememiş...

• Driverları yüklemen lazım.
    http://www.nvidia.com.tr/drivers
    Buradan kendine uygun olan modeli ve işletim sistemi ni seçip driverı indirmelisin. Sanırım 9M olacak. Eğer bilmiyorsan otomatik belirleme var. Java yükleyerek onuda kullanabilirsin.
  • merhabalar,

Laptopuma nazar değdi, durduk yere, boşta çalışırken bozuldu.

Sorun Anakartta, sıkıntısız acer 6935g anakartı arıyorum. Sıfırları veya sıfır ayarında anakartlara 140 lira isteniyor, buna göre fiyat teklifinizi veriniz. Alabilirim.

Ayrıca hayrına bozuk anakartı da kabul ederim, belki kendiminkiyle birleiştirir, voltran yaparım
  • Bende 2008 -2009 lu yıllarda vardı hala duruyo ama cidden çok hoşuma gidiyor şu anda başka biri kullanıyor ama yakında İNŞALLAH yanıma geri gelecek onla oyun oynadığım yılları özlüyorum ;)

• arkadaşlar bennde bu laptopdan ikinci el aldım ama ekran parlaklığı artmıyor bu sorunla hiç karşılaşan oldumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet26

arkadaşlar bennde bu laptopdan ikinci el aldım ama ekran parlaklığı artmıyor bu sorunla hiç karşılaşan oldumu

Ekran kartı driveri yüklü değilse parlaklık en son ayardadır.

Aksi taktirde donanımsal sıkıntı da olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet26

arkadaşlar bennde bu laptopdan ikinci el aldım ama ekran parlaklığı artmıyor bu sorunla hiç karşılaşan oldumu

Windows 8.1 de değişmiyor win 7 ve win 10 sorunsuz

• arkadaşlar ben bu laptopa bir türlü dolby kuramadım kurabilen varsa bi yardımcı olabilirmi
  • Zamanımda ilk çıktığinda almistim. Şimdi ekrana goruntu hic gelmiyor bios dahi gelmiyor en ufak bir ışık vs yok ama bilgisayar normal olarak calisiyor. İcini actim soktum temizledim yine olmadi. Hdmi, vga ile baska monitorlere taktim yine gelmedi. Ama sorunun ekrandan olmadigindan eminim. Ya ekran kartina bişey oldu yada anakart. Yardimci olabilecek biri varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fati14

Zamanımda ilk çıktığinda almistim. Şimdi ekrana goruntu hic gelmiyor bios dahi gelmiyor en ufak bir ışık vs yok ama bilgisayar normal olarak calisiyor. İcini actim soktum temizledim yine olmadi. Hdmi, vga ile baska monitorlere taktim yine gelmedi. Ama sorunun ekrandan olmadigindan eminim. Ya ekran kartina bişey oldu yada anakart. Yardimci olabilecek biri varmi?

Kargo masraflarınızı karşılarsanız arıza tespitinizi yaparım yaklaşık olarak

Anakartı bozuk

Ekran Kartı bozuk

Bios uçmuş

Gibi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

quote:

Zamanımda ilk çıktığinda almistim. Şimdi ekrana goruntu hic gelmiyor bios dahi gelmiyor en ufak bir ışık vs yok ama bilgisayar normal olarak calisiyor. İcini actim soktum temizledim yine olmadi. Hdmi, vga ile baska monitorlere taktim yine gelmedi. Ama sorunun ekrandan olmadigindan eminim. Ya ekran kartina bişey oldu yada anakart. Yardimci olabilecek biri varmi?

Anakartı bozuk

Ekran Kartı bozuk

Bios uçmuş

Gibi gibi

sağolunda uğraşmaya değer bulmuyorum şimdilik
  • quote:

quote:

quote:

Anakartı bozuk

Ekran Kartı bozuk

Bios uçmuş

Gibi gibi

Yardımcı olabilecek var mı? Diyorsunuz, şimdi de hayır diyorsunuz.

Arıza tespitine para istemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anakartı bozuk

Ekran Kartı bozuk

Bios uçmuş

Gibi gibi

İnternet ortaminda taninadigim birine nasil gönderebilirim? Siz olsaniz gönderirmisiniz?

• Hdd bozuk diye 2 senedir kenarda yatıyordu. Yeni hdd aldim bi takayim dedim. Neyse taktım falan.. açtım pc yi ve acer yazisinda takılı kalıyor. Bios a da girmiyor. Öylece logoda bekliyor. 2 sene bosta bekleyince Anakart mi gitmiş ne olmuş anlamadım.

Fikri olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kristaldeniz -- 14 Şubat 2017; 19:43:55 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anakartı bozuk

Ekran Kartı bozuk

Bios uçmuş

Gibi gibi

İnternet ortaminda taninadigim birine nasil gönderebilirim? Siz olsaniz gönderirmisiniz?

Teklifimi geri çekiyorum, istediğiniz kişiye yaptırın internet ortamında tanışmadığınız.

Bu arada, referanslarım

https://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=213702

Bunun yarısı kadar da sahibinden.com var

• quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Hdd bozuk diye 2 senedir kenarda yatıyordu. Yeni hdd aldim bi takayim dedim. Neyse taktım falan.. açtım pc yi ve acer yazisinda takılı kalıyor. Bios a da girmiyor. Öylece logoda bekliyor. 2 sene bosta bekleyince Anakart mi gitmiş ne olmuş anlamadım.

Fikri olan var mı acaba?

Hdd'siz deneyin.

Yine açılmazsa biosu yeniden yazmanız fayda edebilir.

• ironblood19 kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam hdd yokken de aynı şekilde kaldı ekran. Bios a da girmedi.

Bios u yeniden yazmak derken nasıl yapabilirim acaba?

• Bios var sanırım. Fn+esc tusu bu ekrani gosteriyor. Ama açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kristaldeniz -- 14 Şubat 2017; 20:42:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kristaldeniz

Bios var sanırım. Fn+esc tusu bu ekrani gosteriyor. Ama açılmıyor.

Bir şeyden dolayı boot edemiyor.

Kuzey köprüsü,

Güney Köprüsü

Ram

Hdd (eledik)

Bios yazılımı

Bunların hepsinden olabileceğini düşünüyorum.

Biosunu usb den yeniden yazabileceğiniz bir yöntem olması lazımdı.

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.