Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
21
Favori
427.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: armutcan

quote:

Orijinalden alıntı: okanakintr

Arkadaşlar merhaba

Evdeki bıcırık laptopu oynarken nasıl olduğunu daha anlayamadığım bir şekilde aşağıdaki kırmızı daire içerisine aldığım metal parçayı kırmış.

Yedek parça kataloğununda bu parçayı bulamadım. Bu parçanın adının ve varsa parça kodunu bilen varmı?

Yardımcı olursanız sevinirim.

"metal parça kırılmış" kısmını tam anlayamadım, resimde gösterdiğin metal parça kasanın vidayla tutunmasını sağlayan bir parça ayrıca menteşeye de bağlı sanırım, gösterdiğin parça sallanıyor mu? sabit ise sıkıntı yok siyah bi elektrik bandı ile kapatabilirsin . silindir kapak da kırıldıysa elemanın biri satıyor burda
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-acer-aspire-6935g-power-kapak-124835806/detay

Yok silindir kapak değil. Alt tarafta bulunan ve lcd nin açılıp kapanmasını sağlayan metal braket. Resimde kırmızı halka içerisine aldım. Zaten o bölgede metal başka herhangi bir parça yok.

• laptopun açılıp kapanmasını sağlayan parça "menteşe" dir. resimde gözüken metal şey kasayı vidayla tutturmaya yarayan bir parça gibi birşey, metal parçadan çok plastik kasa kırılmış gibi duruyor resime bu açıdan bakılınca
  • ABİ BENİDE EKLERMİSİNİZ BİDE BİR SORUM OLACAK BENİM VİSTA PUANIM 7,3 ???????
    VE PC ASIRI HIZLI YANİ BATTLEFİELD GİBİ OYUNLARI HİC KASMIYOR SANSLIMIYIM NEDEN BOYLE?????
  • Bende bişe sorcaktım ... Acer Aspire 6935 modelini kullanıyorum.Windows Deneyimi Dizini puanım normallerdeyken güncelleme yaptıktan sonra bi düşme oldu ama baya farkediyo çok takmalımıyım gıcık etdide.. ?? İşlemciyi modifiye edip 2.00 GHz den yeni işlemci alıp 2.80 GHz ye yükseltdimdi ve Hard Disk i deiştirdimdi ondan sonra puanlama baya bi artdıydı !!!

• İşlemci : 6.4
    • Bellek (RAM) : 6.4
    • Grafikler : 6.5
    • Oyun Grafikleri : 6.5
    • Birincil Sabit Disk : 5.9

Modifiye etdikten sonraki puanlama ... öncesinde tabi daha düşüktü işlemci,ram ve sabit disk...

''Şu an ise güncelleme yaptıktan sonraki puanlamam.''

• İşlemci : 4.1
    • Bellek (RAM) : 4.2
    • Grafikler : 6.4
    • Oyun Grafikleri : 6.4
    • Birincil Sabit Disk : 5.9

• Arkadaslar acil ekran ve fan lazim elinde olanlar pm atabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-)Arkadaşlar bizim bilgisayarlara en uygun windows sistemi ve sürümü hangisi?
    2-)oc yapanız varmı yapan varsa bende yapmak istiyorum artış oluyormu?
  • ekranını satmayı düşünen var mı arkadaşlar?
  • Arkadaşlar bizim laptop en fazla kaç gb ram destekliyor? 4+2 takan var ama 4+4 olarak çalıştırabilen yok mu?
  • Arkadaşlar RMCLOCK programını kullanan ve iyi verim aldığını düşünen arkadaşlar program ayarlarını paylaşabilr mi acaba ?
  • elinde t9600 yada benzer işlemcisi olan varmı arkadaşlar? işlemciyide upgrade etmek niyetindeyim.. makul bir fiyata

ram yükseltme ve ram kapasitesi hakkında pek bilgi göremedim aşağıdaki sitede şu bilgileri buldum 4 gb ram alıp deneyeceğim bakalım tüm işleri gören ama artık ram olarak yetersiz gelmeye başlayan laptop ram takviyesi istiyor

http://www.memory-up.com/memory/AcerAspireNotebooks9870.html

Acer Aspire 6935G Specification
    Memory Type: DDR3 SODIMM 204pin
    Memory Speed: DDR3-1066
    Chipset: Intel PM45
    Standard Memory: 512MB Removable
    Memory Slot(s): 2
    Max. Memory Per System: 8192MB (8GB)
    Max. Memory Per Slot: 4096MB (4GB)
    Install Memory in Pairs: Not Required

• 1333mhz ram kullanan varmı? varsa kaç gb akadar kullanıyor?
  • TiRaNTx kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben 1666 kullanıyorum 8gb taktım tanıdı ve çok hızlı şuan bide bilgisayarcıya götürdüm i 7 destekliyo dedi bu cihaz.. bide bios 1.20 ye güncelleyip 1.13 alıp tekrar 1.20 ye güncelledim puanım 7.3 oldu şimdi alinware mx 17 ile kapıştırıyorum yukarıda bir resmivar PATLAYANA KACAR 6935G!!!!
  • WİNDOWS 8.1 KURDUM ANCAK DRİVERLER YOK MALASEF AMA acer in türkiye adresine email gönderdim driverleri yükleyecekmis en kısa zamanda...
  • İkinci elleri ne kadara gidiyor şimdi bu cihazların... Yeni laptop aldım da bendekini elimden çıkartmayı düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albemus -- 12 Kasım 2013; 9:21:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiatClub

İkinci elleri ne kadara gidiyor şimdi bu cihazların... Yeni laptop aldım da bendekini elimden çıkartmayı düşünüyorum...

cihazınızın durumu nasıl? temiz bir 6935g 9600m gt modeliyse 500 civarı gider
  • Aynen öyle, 6935g 9600m gt... İlk sahibiyim, iki yıl önce falan pili garantiden değişti sadece hiç bir sıkıntısı yok... 500-600 civarı mantıklı olur sanırım...
  • aslında elinizden çıkarmasanız bence daha iyi olur. film izlemek, müzik dinlemek ve torrent için kullanabilirsiniz. ben de asus n56vz kullanıyorum şuanda ama acer'ın paneli bozulmasaydı enterteinment amaçlı kullanmaya devam edecektim, şuanda da çıkma panel arıyorum kesinlikle kullanmaya devam edeceğim. zaten asusa göre daha az güç tüketiyor.
  • Ben de N550jv serisine terfi ettim zaten :) Açıkcası o paralara vermek çok da içime sinmiyor ama bakıcaz artık. Dediğini gibi evde başka şekilde de değerlendiririm ya da bi eşe dosta bağışlarım belki...
  • ARKADAŞLAR ARTIK OYUN OYNARKEN BU DONANIMLARIN YETERSİZ OLDUĞU GERÇEĞİNİ EN SONUNDA KABULLENDİM RAM YÜKSELTEN CPU DEĞİŞTİREN YA DA CİHAZIN PERFORMANSINI YÜKSELTEN ARKADAŞLAR NELER YAPTILAR HANGİ PARÇALARI ALDILAR YARDIMCI OLABİLİRLER Mİ ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfuygulama

ARKADAŞLAR ARTIK OYUN OYNARKEN BU DONANIMLARIN YETERSİZ OLDUĞU GERÇEĞİNİ EN SONUNDA KABULLENDİM RAM YÜKSELTEN CPU DEĞİŞTİREN YA DA CİHAZIN PERFORMANSINI YÜKSELTEN ARKADAŞLAR NELER YAPTILAR HANGİ PARÇALARI ALDILAR YARDIMCI OLABİLİRLER Mİ ?

bu laptopa,

ekran kartı: mxm II tipi ekran kartı takılabildiği ve bu tipte en iyi ekran kartı 9600m gt olduğu için daha iyisini takma şansın yok ne yazıkkı.
    işlemci: t9400-t9600-t9800 işlemcilerinden birini 200tl den aşağı bulabilirsen takabilirsin fakat oyunlarda 3-5 fps den fazla etki etmeyeceği için pek tavsiye etmiyorum.
    ram: sanırım 6gb ram'den fazlasını görmüyor. 4gb gayet yeterli bu bilgisayara.
    harddisk: en az 120gb lık bir ssd takmanız oyun performansına etki etmeyecek olsa da bilgisayarı şahlandıran bir upgrade'dir. tavsiye ederim.

değerlendirme:

güzel bir soğutucu alıp, termal macunları yenileyip, işlemciyi t9600 veya t9800 den birisi ile değiştirip ekran kartına %30 overclock yaparsanız 30 fps civarı oynadığınız oyunları 35-40 fps ye kadar artırabilirsiniz. zaten güncel oyunları low ayarlarda bile oynatamıyor artık. (bf3 768p çözünürlük low da akıcı değil).

tavsiye:
    yeni bir bilgisayar almanın zamanı gelmiş.
    bilgisayarınız normal ve stabil şekilde çalışıyor ise satmayın entertainment amaçlı kullanın (film izlemek, müzik dinlemek, torrent vs download, tvye bağlayıp fifa pes gibi oyunlar oynamak)

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.