Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.628
Cevap
21
Favori
427.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eywallah fakat 8gb ram ve x9100 ile i7 performansına yakın bir performansa sahip olmaktaymış deneyenler biliyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfuygulama

eywallah fakat 8gb ram ve x9100 ile i7 performansına yakın bir performansa sahip olmaktaymış deneyenler biliyor gibi

x9100 masaüstü işlemcisi diye biliyorum ama chipset desteklediği için 6935g ye uyumlu. böyle bir işlemcinin oyundan aldığınız fps yi 3-5 den fazla etkilemeyecektir. bir de bu işlemci için 400tl verir misiniz (laptopun 2. el ederi kadar) bilemem.

nacizhane görüşüm 8gb veya pahalı işlemci yükseltmek ölü yatırım olur bu bilgisayar için.

edit: şuanki işlemciniz 35watt tdp değeri ile 50-65 arası çalışırken 44watt tdp x9100 80-90 derecelerde çalışacaktır, ayrıca orjinal adaptör 90W olduğu için bilgisayar yük altındayken sistemi yeteri kadar besleyemeyecektir. bunları da göz ardı etmeyin. en az 120W laptop adaptörü + kaliteli soğutucu stand da almanız gerekiyor ki ufak tefek performans kazanımları için bu kadar masrafa girmek bence ölü yatırımdan başka birşey değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutcan -- 18 Kasım 2013; 21:21:43 >

• Selamünaleykum arkadaşlar. Aspire 6935G laptopu yaklaşık 3 yıl önce arkadaşımda incelemiştim. Şimdi laptop almayı düşünüyorum ama benim aklım halen bu laptopta. Özellikle klavyenin yanında bulunan görsellik ve hometeather özelliği beni çok etkilemişti. Özel üretim laptop oldugu için piyasada pek bulunmuyorda. Görünümü bunun gibi işlevsdelliği buna yakın bşir laptop önerirmisiniz. Yada temiz 6935G satan birisi varmıdır.
  • Arkadaşlar t9600 işlemci ve bizim cihaza uygun 2 ve daha ustu ram satan varsa pm den fiyat verebilirmi.makul olması durumunda acil satın alacağım.
  • evde duran 6935G'yi biraz canlandırmak istiyorum SSD ile. Bizim loptop sataI mi sata II mi ona göre yatırım yapacağım. Sata I ise mantıksız geliyor biraz açıkçası.. Erişim siresi iyi ama f/p pek olmuyor. Sata II ise süper olacak.

Şimdi bu loptop Sata I mi Sata II mi ?
  • sata 2
  • Bu laptoptan satmak isteyen varsa mesaj atabilir bana. Ankara içi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba beyler bende bu acer 6935 kullanıcısıyım sizden ricam bu laptopu en yüksek performansda nasıl kullanabilirz ben şu anda rami 6 gb a yükselttim ve windows 8 kullanıyorum bu laptopun için en mantıklı işletimn sistemi nedir ve en yüksek performans için ne yapabiliriz. şimdiden teşekkürler
  • Windows 8 driverları yayınladı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutcan

quote:

Orijinalden alıntı: ysfuygulama

eywallah fakat 8gb ram ve x9100 ile i7 performansına yakın bir performansa sahip olmaktaymış deneyenler biliyor gibi

x9100 masaüstü işlemcisi diye biliyorum ama chipset desteklediği için 6935g ye uyumlu. böyle bir işlemcinin oyundan aldığınız fps yi 3-5 den fazla etkilemeyecektir. bir de bu işlemci için 400tl verir misiniz (laptopun 2. el ederi kadar) bilemem.

nacizhane görüşüm 8gb veya pahalı işlemci yükseltmek ölü yatırım olur bu bilgisayar için.

edit: şuanki işlemciniz 35watt tdp değeri ile 50-65 arası çalışırken 44watt tdp x9100 80-90 derecelerde çalışacaktır, ayrıca orjinal adaptör 90W olduğu için bilgisayar yük altındayken sistemi yeteri kadar besleyemeyecektir. bunları da göz ardı etmeyin. en az 120W laptop adaptörü + kaliteli soğutucu stand da almanız gerekiyor ki ufak tefek performans kazanımları için bu kadar masrafa girmek bence ölü yatırımdan başka birşey değildir.

x9100 mobil işlemcidir core 2 extreme diye geçer bahsettiğiniz kadar sıcak çalışmaz makine 10w fazlalık için 30 derece artacağını sanmam tabi 400 tl vermek mantıksız ben br ara 100 tl ye bulmuştum ama alamadık başkası aldı yurt dışı sitelerde ucuza giden t9900 ler var açık artırmayla 70 dolara satıldı geçende bu gibi işler olabilir yurt içindede açıkçası 150 tl den fazlasını vermek bence mantıksız olur.. ölü yatırım olur.. ekran kartı olarak uyumlu modellerden 9800gt m takılabiliyormuş

• Acer Aspire 6935G modeline SSD takmak istiyorum.Fakat en iyi performansı gösterecek SSD modeline karar veremedim. Her SSD sata2 'de aynı performansı göstermiyormuş sanırım. Tavsiyeleriniz nelerdir?
  • fiyatı en uygun 240-256 gb ssd alın ;)undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutcan -- 1 Ocak 2014; 13:53:27 >
  • armutcan A kullanıcısına yanıt
    Kapasitesi 120 veya 128 gb olanlardan düşünüyorum. Amacım okuma ve yazma hızlarındaki performans..Dediğiniz kapasitedeki SSD'ler de 500 TL civarında..o kadar bütçe ayırmak istemiyorum..Benchmark sitelerinde testler var ama kullanıcı yorumları daha sağlıklı bence..
  • paradox67 kullanıcısına yanıt
    kampanyaları takip ederseniz 300tl nin altına ssd bulabilirsiniz ;) şuanda dolar kuru yüksek olduğundan fiyatlar uçmuş durumda tabiki. 1 2 ay bekleyin derim
  • armutcan A kullanıcısına yanıt
    300 ün altında 240 gb'lık SSD bulabilirsem gözüm kapalı alırım:) Denk gelirsen eğer sevinirim;)
  • paradox67 kullanıcısına yanıt
    geçmişten bir örnek;http://forum.donanimhaber.com/m_84557782/tm.htm

yukarıda belirttiğim gibi kampanya beklemeniz lazım piyasayı sık sık takip edin mutlaka bulursun.
  • Merak ettigim bir sey var; bende 6935 kullaniyirum daha dogrusu kulaniyirdum ) artik acmiyorum pek.
    Klavye tuslarindan iki harf eksik.sarj giris yerinde sorun var acer servisine gore 85 liraya yapilirmis 6 yil kadar once aldim donanim eklenmedim.ve buna ragmen klasik isleri yapabiliyorum.
    Simdi ben bu acer 6935 i satmak istesem kac olur ? 300-400 lira ?? )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Merak ettigim bir sey var; bende 6935 kullaniyirum daha dogrusu kulaniyirdum ) artik acmiyorum pek.
    Klavye tuslarindan iki harf eksik.sarj giris yerinde sorun var acer servisine gore 85 liraya yapilirmis 6 yil kadar once aldim donanim eklenmedim.ve buna ragmen klasik isleri yapabiliyorum.
    Simdi ben bu acer 6935 i satmak istesem kac olur ? 300-400 lira ?? )

evet toplu halde satarsanız o kadar ediyor. parca parca satayım derseniz kaba bir hesap ile;

ekran paneli 250-300tl (çiziksiz ve ölü pixelsiz ise)
    ekran kartı 100tl
    işlemci 50tl
    işlemci ve ram birlikte 50tl
    anakart 100tl

wifi, 2.1 speakers, kasa ve menteşeler herbiri ortalama 30-40tl

şeklinde satabilirsiniz ama ne kadar sürede tamamını satarsınız parcaların bilemem :)

bu arada eli düzgün güvenilir bi elektrikçiye dc jack girişini 20 liraya yaptırabilirsin.

ama nacizhane tavsiyem satma bilgisayarı, bilgisayarı olmayan yakınına hediye edebilirsin multimedia amaçlı kullanabilirsin. az güç tükettiği için download makinası yapabilirsin. vs...

• zaten düşünmüyorum da .ama hani boş boş duruyor . Kullanamıyorum da pek çünkü şarj giriş yeri gevşedi mutlaka bir şey ile desteklemek gerekiyor aylardır öyle kullandım o da fayda etmiyor artık ama elektrikci seçeneğini hiç düşünmemiştim.O zaman teknik servis boşa para.
  • parça olayına girmenzi pek tavsiye etmem güç giriş yerini açın ufak bir tornavidayla büyük ihtimal kablolardan biri kopmuştur temassızlık oluyorsa eğer onuda o bölgeyi söküp ufak bir lehim yaparak yapabilirsiniz.. basit bir iş donanım olarak sağlam malzeme bu yüzden donanımdan kaynaklanan büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. en iyi teşhisi açıp bakarak koyabilirsiniz.
    ben işlemci takviyesi yaptım p8700 taktım canavar gibi çalışıyor yakın zamanda ram takviyesi ile 3 yıl daha götürür..
    parça olarak satarsanız pek satılacağını sanmıyorum genel olarak bir bütün halinde satmak sizin için daha kolay olur.. diğer yandan laptop hala performansı yerinde bir çok i3 e taş çıkartır bence.
    @eyoruk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiRaNTx -- 20 Ocak 2014; 11:30:26 >
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.