Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
21
Favori
427.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba benim laptobumun markası 6935g laptobumun kalvyesi bozuldu yenisini nerden alabilirim oturduğum ilçede acer servisi yok en yakın yer istanbul oda 3 saat uzaklıkta yardımcı olursanız çok sevinirim nerden bulabilirim ve nasıl takabilirim..
  • merhaba benim laptobumun markası 6935g laptobumun kalvyesi bozuldu yenisini nerden alabilirim oturduğum ilçede acer servisi yok en yakın yer istanbul oda 3 saat uzaklıkta yardımcı olursanız çok sevinirim nerden bulabilirim ve nasıl takabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Açıp fanızgaralarını temizleyin sorununuz çözülecektir.Ekran kartı ile alakalı bir durum değildir.

Bende yeni ramimi ve işlemcimi aldım Çarşamba günü elimde olacak bakalım nasıl bir performans sergileyecek.

işlemci ne aldınız nekadar ve nereden :)
  • Teknoankara diye bir mağaza sahibindendede satış yapıyor P8700 işlemci.Ramde 4GB 1066mhz samsung 1gbliği çıkarıp onu takacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 6 Şubat 2012; 15:59:09 >
  • Benim ki de çok ısınıyor altını üstünü içini dışını heryerini temizledim, hatta artık altı açık kullanıyorum banamısın demiyor, Kirpi hocam ızgara dediğin yer şu sol üstteki yer mi??

Ekleme: Ayrıca eskiden zorlanınca ses çıkaran fan artık her daim sesli çalışıyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynoun -- 6 Şubat 2012; 17:36:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Benim ki de çok ısınıyor altını üstünü içini dışını heryerini temizledim, hatta artık altı açık kullanıyorum banamısın demiyor, Kirpi hocam ızgara dediğin yer şu sol üstteki yer mi??

Ekleme: Ayrıca eskiden zorlanınca ses çıkaran fan artık her daim sesli çalışıyor gibi...

Evet sol üsteki yer fan hava çıkışı. Fan ömrünü doldurmuş olabilir http://www.fancimiz.com/urundetay.php?durum=1&urunkodu=1312043892 bağlantıda cihaza uygun fan mevcut

• quote:

Benim ki de çok ısınıyor altını üstünü içini dışını heryerini temizledim, hatta artık altı açık kullanıyorum banamısın demiyor, Kirpi hocam ızgara dediğin yer şu sol üstteki yer mi??

yenilemediyseniz termal macunu yenilemenizi tavsiye ediyorum. işlemci ve ekran kartı için
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdorado

quote:

yenilemediyseniz termal macunu yenilemenizi tavsiye ediyorum. işlemci ve ekran kartı için

3 sene oldu bilgisayarı alalı hiç yenilemedim bununla ilgili biraz araştırma yapayım hocam teşekkür ederim...
  • bunların yenilenmesinde önerilen 3-4 ayda bir. ancak bazı durumlarda 6 ay gibi süreler de normal sayılır ama 3 yıl çok uzun bir süre. kesinlikle yenilemenizin öneriyorum. marka olarak da "arctic cooling MX-3" gibi bir modeli öneririm.

günümüzde halen çok piyasada bunlardan bahsedilmemesini anlamıyorum aslında ben reklam eksikliği bunları önemsiz gibi gösteriyor gerçekten ama hayat kurtarıcı soğutma gereçlerinden bunlar. kafana takılan birşey olursa sorabilirsin de.
  • quote:

bunların yenilenmesinde önerilen 3-4 ayda bir. ancak bazı durumlarda 6 ay gibi süreler de normal sayılır ama 3 yıl çok uzun bir süre. kesinlikle yenilemenizin öneriyorum. marka olarak da "arctic cooling MX-3" gibi bir modeli öneririm.

günümüzde halen çok piyasada bunlardan bahsedilmemesini anlamıyorum aslında ben reklam eksikliği bunları önemsiz gibi gösteriyor gerçekten ama hayat kurtarıcı soğutma gereçlerinden bunlar. kafana takılan birşey olursa sorabilirsin de.

Şimdi hocam sen dedikten sonra açtım makinanın altını ben sadece fanı görüyormuşum internette biraz baktıktan sonra ızgaranın fanın altında olduğunu gördüm ve ızgarayı temizledim... yalnız işlemci ve ekran kartından çıkan boruları ve ızgarayı yerinden zor çıkardım, sanıyorum ki ekran kartıydı üstünde beyaz kurumuş birşey vardı galiba macundur elimi sürdüğümde açık gri bir tonu vardı sen bunu yenilememi istiyorsun doğru anladım değil mi hocam..

ayrıca ızgarayı temizlemeden önce sistem boştayken sıcaklık fotosnu aldım

Buda temizledikten sonraki hali, yalnız anakart ve ekran kartının hala sıcak oldğunu düşünüyorum siz ne dersini???

Ekleme yada şöyle tek resim halinde koyayım...

• bende hemen bakayım bi sistemime everest yükleyeyim 3 ayda bir temizlik yaparım ama macunlarım daha hiç yenilenmedi 3 yıldan beri işlemciyi takarken yenilicem onlarıda.

Değerler çok yakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 6 Şubat 2012; 21:40:58 >
  • quote:

quote:

bunların yenilenmesinde önerilen 3-4 ayda bir. ancak bazı durumlarda 6 ay gibi süreler de normal sayılır ama 3 yıl çok uzun bir süre. kesinlikle yenilemenizin öneriyorum. marka olarak da "arctic cooling MX-3" gibi bir modeli öneririm.

Şimdi hocam sen dedikten sonra açtım makinanın altını ben sadece fanı görüyormuşum internette biraz baktıktan sonra ızgaranın fanın altında olduğunu gördüm ve ızgarayı temizledim... yalnız işlemci ve ekran kartından çıkan boruları ve ızgarayı yerinden zor çıkardım, sanıyorum ki ekran kartıydı üstünde beyaz kurumuş birşey vardı galiba macundur elimi sürdüğümde açık gri bir tonu vardı sen bunu yenilememi istiyorsun doğru anladım değil mi hocam..

ayrıca ızgarayı temizlemeden önce sistem boştayken sıcaklık fotosnu aldım

Buda temizledikten sonraki hali, yalnız anakart ve ekran kartının hala sıcak oldğunu düşünüyorum siz ne dersini???

Ekleme yada şöyle tek resim halinde koyayım...

evet o kurumuş diye söylediğiniz şey termal macundur. hem işlemcinin çekirdek kısmı üzerinde hem de ekran kartının çekirdek kısmı üzerine sıkılır. normalde biraz sıvıdır ve öyle kalması isteniy onun kuruması hoş deildir yani. kaliteli olanları elektrik iletkenliğini sıfıra indirir ve ısı taşıma katsayıları yüksek olduğu için de CPU/GPU çekirdeklerindeki yüksek ısıyı bakır soğutma borularına geçişi kolaylaştırır. o sebeple sadece ekran kartından çıktı diyorsanız bir tane edinip hem ekran kartı hem işlemci üzerine uygulamalısınız. internette nasıl uygulanacağı ile ilgili bir sürü video vardır. yine de sorun olursa ben de anlatır veya video bulurum. bir ufak bilgi; bunların temizlenmesi için yani kurumuş olanı temizlemek için aseton kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: disasterx

quote:

Orijinalden alıntı: murc-i

Merhabalar, 6935g cihazım aşırı ısınıyor masaüstü kullanımda da aynı film izlenmiyor o derece...araştırmaya fırsatım olmadı servis 250 tl ye ekran kartını degiştirmeyi uygun gördü sizce makul mu bu çözüm ?

Açıp bi fanını temizlesene hocam, b,rde rmclock kurmayı dene

yaşıyon mu sen

• Ram'im geldi 6gb olarak kullanıyorum şuan,Değiştirdikten sonra bilgisayarın açılısı baya hızlandı.İşlemcim ne zaman gelecek bakalım.
  • İşlemciminde gelmesiyle birlikte termal macunlarımı yeniledim montajları yaptım sıcaklık olarak pek değişim olmadı cihazda.Ama performans olarak gayet tatmin edici hale geldi.Birde RmClockun içeriği biraz değişti voltaj aralığı arttı doğal olarak yeni ayarları nasıl yapacağımı bilmiyorum yine en düşük voltaj ayarınamı getireceğim,En düşük voltaj değeri öncekinden daha düşük olması kafamı karıştırıyor.

Önce:

Sonra

Buda sıcaklık

Önce
    Sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 8 Şubat 2012; 15:27:47 >

• Arkadaşlar bilgisayarı elden çıkaracak gibiyim, şarj 5 dk gidiyor artı ne recovery ne başla bir cd si var, 3 gb ram 9600 gt olan modelden

acaba fiyat olarak ne eder sahibinden de 750-1100 aralığı var bana biraz abartı geldi...
  • quote:

Arkadaşlar bilgisayarı elden çıkaracak gibiyim, şarj 5 dk gidiyor artı ne recovery ne başla bir cd si var, 3 gb ram 9600 gt olan modelden

acaba fiyat olarak ne eder sahibinden de 750-1100 aralığı var bana biraz abartı geldi...

bu fiyatlara imkansız satılmaz bu makina 1000-1400 tl arası süper makinalar var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuncay-TT

quote:

Arkadaşlar bilgisayarı elden çıkaracak gibiyim, şarj 5 dk gidiyor artı ne recovery ne başla bir cd si var, 3 gb ram 9600 gt olan modelden

bu fiyatlara imkansız satılmaz bu makina 1000-1400 tl arası süper makinalar var...

bende öyle düşündüm, peki benim makinanın ederi nedir kimseye fazladan veya ucuza satmak istemem ona göre elden çıkarmayı düşünüyorum da...
  • arkadaşlar geçen geçen hafta laptopu açtım ama ekran açılmadı. sonra kayseride bi servise götürdüm. ordaki eleman denedi açıldı. ama bu sorunu tekrar yapar dedi. sanırım ekran kartının chipsetini değişmesi ve laptopun içini temiletmem gerekiyomuş. ben de orda açılınca tamir ettirmedim ve istanbula geldm. şimdi tekrar açılmadı ekran. bunu kendim düzeltebilir miyim? acer in servisine götüreyim dedim ama acer servisini kimse tavsiye etmiyor. napayım sizce. acil yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskin712

arkadaşlar geçen geçen hafta laptopu açtım ama ekran açılmadı. sonra kayseride bi servise götürdüm. ordaki eleman denedi açıldı. ama bu sorunu tekrar yapar dedi. sanırım ekran kartının chipsetini değişmesi ve laptopun içini temiletmem gerekiyomuş. ben de orda açılınca tamir ettirmedim ve istanbula geldm. şimdi tekrar açılmadı ekran. bunu kendim düzeltebilir miyim? acer in servisine götüreyim dedim ama acer servisini kimse tavsiye etmiyor. napayım sizce. acil yardım lütfen

arama motorunda genelde arama yapınca servisler çıkıyor 1 günde arıza tespiti 2 gün içinde onarım yapan servisler var onlarla bir görüş derim...
  • 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.