Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.628
Cevap
21
Favori
427.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bynoun

Arkadaşlar bilgisayarı elden çıkaracak gibiyim, şarj 5 dk gidiyor artı ne recovery ne başla bir cd si var, 3 gb ram 9600 gt olan modelden

acaba fiyat olarak ne eder sahibinden de 750-1100 aralığı var bana biraz abartı geldi...

Ben eder olarak 500-600 civarı istemeyi düşünüyorum sizin düşünceleriniz nedir acaba arkadaşlar??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuncay-TT

quote:

Orijinalden alıntı: keskin712

arkadaşlar geçen geçen hafta laptopu açtım ama ekran açılmadı. sonra kayseride bi servise götürdüm. ordaki eleman denedi açıldı. ama bu sorunu tekrar yapar dedi. sanırım ekran kartının chipsetini değişmesi ve laptopun içini temiletmem gerekiyomuş. ben de orda açılınca tamir ettirmedim ve istanbula geldm. şimdi tekrar açılmadı ekran. bunu kendim düzeltebilir miyim? acer in servisine götüreyim dedim ama acer servisini kimse tavsiye etmiyor. napayım sizce. acil yardım lütfen

arama motorunda genelde arama yapınca servisler çıkıyor 1 günde arıza tespiti 2 gün içinde onarım yapan servisler var onlarla bir görüş derim...

arama motorunda arama derken anlamadım. nası yapcam detaylı anlatırsan sevinirim

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar geçen geçen hafta laptopu açtım ama ekran açılmadı. sonra kayseride bi servise götürdüm. ordaki eleman denedi açıldı. ama bu sorunu tekrar yapar dedi. sanırım ekran kartının chipsetini değişmesi ve laptopun içini temiletmem gerekiyomuş. ben de orda açılınca tamir ettirmedim ve istanbula geldm. şimdi tekrar açılmadı ekran. bunu kendim düzeltebilir miyim? acer in servisine götüreyim dedim ama acer servisini kimse tavsiye etmiyor. napayım sizce. acil yardım lütfen

arama motorunda genelde arama yapınca servisler çıkıyor 1 günde arıza tespiti 2 gün içinde onarım yapan servisler var onlarla bir görüş derim...

arama motorunda arama derken anlamadım. nası yapcam detaylı anlatırsan sevinirim

http://www.acerservis.org/ burası ile görüş derim eğer benim makinam tamirden p tesi gelmezse verdiğim yerden alıp buraya yollicam ...

• ankarada eprom arızası yüzünden birkaç yere gitmiştim çoğu yok ekran kartı, anakart, değişcek demişlerdi bende bu ikisindede sorun olmadığını bildiğimden iyice araştırdım uygun fiyata bimar bilgisayar var orada tekrar programlatmıştım.Orayı tavsiye edebilirim.
  • Bilgisayara ssd takan var mı ?
  • http://parcaport.com adlı satış sitesine dikkat arkadaşlar sakın inanmayın güvenmeyin 2 haftadır ürünü kargoya verdik geliyor bahanesiyle oyalayıp duruyorlar ürünüm onarım için gitti fakat ne zaman arasam hazır bu akşam yolluyoruz deyip oyaladılar şimdi ise telefonlara cevap vermeyi bırakın direk kapıyorlar. Forumda bir konu daha var çıkma parça yollandı diye inş ürünüm orjinal parçaları ile döner...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isamil

quote:

Orijinalden alıntı: disasterx

quote:

Orijinalden alıntı: murc-i

Merhabalar, 6935g cihazım aşırı ısınıyor masaüstü kullanımda da aynı film izlenmiyor o derece...araştırmaya fırsatım olmadı servis 250 tl ye ekran kartını degiştirmeyi uygun gördü sizce makul mu bu çözüm ?

Açıp bi fanını temizlesene hocam, b,rde rmclock kurmayı dene

yaşıyon mu sen

cevaplar için teşekkür ederim uzun bi süre giremedim...

fan macun temizleme olayına daha önce baktırmıştım fan değişme hakkında şimdi bilgim oldu...

ayrıca ekran kartınıda değiştirmiş oldum bu arada şimdilik sorun yok oyun film olarak test edildi...İnşallah randımanlı çalısır bakalım kolay gelsin herkese...

• Merhaba arkadaşlar... bende acer 6935g marka laptopa sahibim.. Alalı 3 yıl oldu garantisi bitti. Ve son birkaç aydır laptop aşırı ısınıyor çok yavaşladı, w7 yüklü halbuki çok yüklenmiyorum ama çabuk ısınmaya başladı.. Oyun oynarken bir 15 dakika sonra felan kendiliginden lap diye kapanıyor.. Ayrıca bu olayla bir kez karşılaştıktan sonra laptop altına soğutucuda aldım o şekilde kullanıyorum ama pek fayda yok :D Ne yapmam gerek? Laptopu nasıl açıp temizleyebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolkanDrkn -- 13 Mart 2012; 21:07:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolkanDrkn

Merhaba arkadaşlar... bende acer 6935g marka laptopa sahibim.. Alalı 3 yıl oldu garantisi bitti. Ve son birkaç aydır laptop aşırı ısınıyor çok yavaşladı, w7 yüklü halbuki çok yüklenmiyorum ama çabuk ısınmaya başladı.. Oyun oynarken bir 15 dakika sonra felan kendiliginden lap diye kapanıyor.. Ayrıca bu olayla bir kez karşılaştıktan sonra laptop altına soğutucuda aldım o şekilde kullanıyorum ama pek fayda yok :D Ne yapmam gerek? Laptopu nasıl açıp temizleyebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum..

Hocam pcnin altını aç fan göreceksin fanı çıkart,

orada bir ızgara göreceksin ızgara hiç temizlenmemişse aşırı derecede toz bağlamıştır

ben sorunumu bu şekilde çözdüm büyük oranda senin sorunun da çözülecektir.

• evet hocam aldıgım günden beri 3 yıldır temizlenmedi :D ilk yıl bi garantiye gitmişti laptop o zaman harddisk değişmişti temizlenmişse görevliler orada temizlemiştir çünkü ben ne açtım ne temizledim daha laptop altında bu kagıdı sökerseniz garanti devre dısı kalır yazısı duruyor yani :D Deneyeceğim fanı çıkartmayı teşekkürler..

edit: 1 saatlik uğraş sonucunda laptopu ilk defa açtım arkasını ve zorda olsa fanı çıkarttım ama çok pis bunalıma girdim çıkarırken ya takamazsam diye :D o ızgarayı bi görünce agladım resmen ızgaradan dısarısı gozukmuyodu o derece toz tutmuş.. once peçete ile aldım tozları zaten donup kalmış gibiydi sonra şarjlı süpürge tuttum biraz temizledim orayı fanıda iyice temizledim zorda olsa fanı geri yerine soktum.. Umarım düzelir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolkanDrkn -- 14 Mart 2012; 15:25:11 >
  • quote:

evet hocam aldıgım günden beri 3 yıldır temizlenmedi :D ilk yıl bi garantiye gitmişti laptop o zaman harddisk değişmişti temizlenmişse görevliler orada temizlemiştir çünkü ben ne açtım ne temizledim daha laptop altında bu kagıdı sökerseniz garanti devre dısı kalır yazısı duruyor yani :D Deneyeceğim fanı çıkartmayı teşekkürler..

edit: 1 saatlik uğraş sonucunda laptopu ilk defa açtım arkasını ve zorda olsa fanı çıkarttım ama çok pis bunalıma girdim çıkarırken ya takamazsam diye :D o ızgarayı bi görünce agladım resmen ızgaradan dısarısı gozukmuyodu o derece toz tutmuş.. once peçete ile aldım tozları zaten donup kalmış gibiydi sonra şarjlı süpürge tuttum biraz temizledim orayı fanıda iyice temizledim zorda olsa fanı geri yerine soktum.. Umarım düzelir..

Kardeş ben 3 ada bir temizliyorum laptopu ,zamanında 2.5 yıl önce ikinci el almıştım gözüm gibi bakıyorum hala.4-5 saat pes 2012,call of MW3 oynuyorum banamısın demiyor soğutucu kullanmıyorum,Aşırı ısınmıyor.Eğer o fanı 3 ayda bir temizlemessen laptop 30 dk oyun oyna eline koyamasssın pc ye o derece ısınıyor

• abi şaka maka aralıksız 2 saat oyunumu oynadım ve pc bi 4-5 saattir açık banamısın demedi ısınma yok cillop gibi bundan sonra hep temiz tutacagıma söz veriyorum :D önceden cidden elimi koyamazdım şimdi oh mis.. laptopu satmayı planlıyordum neredeyse..
  • quote:

abi şaka maka aralıksız 2 saat oyunumu oynadım ve pc bi 4-5 saattir açık banamısın demedi ısınma yok cillop gibi bundan sonra hep temiz tutacagıma söz veriyorum :D önceden cidden elimi koyamazdım şimdi oh mis.. laptopu satmayı planlıyordum neredeyse..

Sorununun çözüldüğünde sevindim iyi oyunlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

quote:

abi şaka maka aralıksız 2 saat oyunumu oynadım ve pc bi 4-5 saattir açık banamısın demedi ısınma yok cillop gibi bundan sonra hep temiz tutacagıma söz veriyorum :D önceden cidden elimi koyamazdım şimdi oh mis.. laptopu satmayı planlıyordum neredeyse..

Sorununun çözüldüğünde sevindim iyi oyunlar...

Teşekkürler hocam yardımınız için..
  • Merhaba arkadaşlar, dün geceden beri 10 larca realtek driver denedim, şu subwoofer i bir türlü aktif edemedim.
    5+1 testinde subwoofer ne çalışmıyor sadece..

Windows 7 32 bit kullanıyorum, bilen gören duyan bi tüyo versin, nerdeyse tüm realtekleri denedim, sadece subwooferi çalıştırmıyor
  • Arakadaşlar Satılık Parçalar aspire 6935g parçaları mevcut "ekran haric" işlemci-ram-ekrankartı-fan vs vs ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jkomando

Merhaba arkadaşlar, dün geceden beri 10 larca realtek driver denedim, şu subwoofer i bir türlü aktif edemedim.

Windows 7 32 bit kullanıyorum, bilen gören duyan bi tüyo versin, nerdeyse tüm realtekleri denedim, sadece subwooferi çalıştırmıyor

Arkadaşım İlk Baş Empowering Sekmesinden eaudio yu seçiyoruz ondan sonra 5+1 diyoruz orayı kapatıyoruz daha sonra denetim masasından acer hd audio manager'ı açıyoruz Ana Ekranda isteğe bağlı hoparlör,tam aralıklı hoparlör ve swap merkezi bas yönetimi etkinleştir varve bunların yanlarındaki kutuları işaretle bu hoparlör yapılandırmasıydı.Daha Sonra 2. Kısım ses efektine geçelim çevre olan kısma oda (veya isteğine göre bir şeçim ) yapabilirsin ekolayzer ayarıda sana kalmış ben pop kullanıyorum ve istersen gürültü dengeleme kutucuğunuda işaretleyebilir ses farkına göre kullanabilirsin burasıda tamam.Şimdi Oda Doğrulamasına Geçelim alta oda doğrulamasını etkinleştir kutucuğunu işaretleyelim hoparlörleri ayarlayalım bende 15'10 hepsi bukadar sonra inlet ortalığı :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jkomando

Merhaba arkadaşlar, dün geceden beri 10 larca realtek driver denedim, şu subwoofer i bir türlü aktif edemedim.

Arkadaşım İlk Baş Empowering Sekmesinden eaudio yu seçiyoruz ondan sonra 5+1 diyoruz orayı kapatıyoruz daha sonra denetim masasından acer hd audio manager'ı açıyoruz Ana Ekranda isteğe bağlı hoparlör,tam aralıklı hoparlör ve swap merkezi bas yönetimi etkinleştir varve bunların yanlarındaki kutuları işaretle bu hoparlör yapılandırmasıydı.Daha Sonra 2. Kısım ses efektine geçelim çevre olan kısma oda (veya isteğine göre bir şeçim ) yapabilirsin ekolayzer ayarıda sana kalmış ben pop kullanıyorum ve istersen gürültü dengeleme kutucuğunuda işaretleyebilir ses farkına göre kullanabilirsin burasıda tamam.Şimdi Oda Doğrulamasına Geçelim alta oda doğrulamasını etkinleştir kutucuğunu işaretleyelim hoparlörleri ayarlayalım bende 15'10 hepsi bukadar sonra inlet ortalığı :D

Çok teşekkür ederim, bu ayarlarla seste bariz bir artış oldu

Kafama takılan tek şu, testte işaretlediğim subwofera tıklayınca ses gelmiyor diğer kolonlara tıklayınca ses geliyor, bu normal mi acaba ?

Birde hoperlör ayarlarında Internal Subwofer diye bi ayar var, bu aktif yani düzeyle oynayınca etkisi hemen anlaşılıyor.

Ama Subwofer yazan kısımsa pasif 0 da olsa 100 de olsa hiç etkisi yok, kafama takılan tek şey bu şuan, yani olması gereken bu mu aslında

Bahsettiğim ayar ekranıda bu:

Taş gibi bilgisayar geç tanıştım ama, görüntüsü olsun tuşları olsun media konsolu ekranı sesi müthiş bir bilgisayar. Şimdiki bilgisayarlar hep tipten kaybediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 28 Mart 2012; 1:04:57 >

• Benimde ufak bi katkım olsun, arkadaşlar oyunlarda vs kasıntı istemiyorsanız ekran kartını bu sürümle güncelleyin:
    Windows 7 / Vista 32 Bit:http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/42607
    Windows 7 / Vista 64 Bit:http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/42625

Güncelleme yapmadan önce eski ekran kartı sürücüsünü komple kaldırın, daha sonra kapatıp açtıktan sonra pcyi bunu kurun.

Windows 7 Grafik puanım tavan yaptı bü güncellemeden sonra ve oyunlarda kasıntı sıfır :)

• dostum iyi günler,bende 6935g var,t9600 işlemcili 2,80 ghz hızı var ve oyun ve işlem performansı mükemmel..ne ısınma ne yavaşlama oluyor ama bataryası bitik..parçaları olduğunu yazmışsın batarya vardır inşallah bilgi verebilir misin mümkünse saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.