Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (659. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 657658659660661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her ikisini de ayarlıyor laptopumu tamir edersem indirdiğim driverın linkini atarım bazıları sistemi cökertiyor güvenli moddan indirdiğim driverı siliyorum öyle düzeliyor
  • datemibro D kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bekliyoruz hocam.sound boster i kurdum arttı gibi sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Öyle artıyor evet ama arada bir düşüyor ses realtek kurdum kendi driverlarını yükledi dolby'nin yarın hddyi takıcam slota muhtemelen yarın atarım.
    Windows 10 mu var hocam? Bekliyorum hocam.

• Arkadaşlar cidden win10 veya ona yakın sürüm çalıştırma çabanızı anlıyorum ama kabul edin ki 12 senelik bir cihaz bu, bence deveye hendek atlatmaya çalııyorsunuz. Kendinizi yoracağınıza benim gibi keyfini sürün bakın 2008'den beri format dahi atmadım inanmayana yüklü uygulamalar listesinden 2008'de yüklenmiş uygulama tarihini gösterebilirim.

SSD'yi takın eski diski yedek disk olarak kullanın, UC browser kurun youtube canlı yayınları ve birçok online video vs açılıyor ama Mega linkleri açılmıyor keyfini sürün cihazın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam size çok katılamıyorum. Neredeyse çıktığı günden beridir Windows 10 kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım bilgisayarımda her şey de çalışıyor. Diyebilirsiniz ki siz upgrade yapmışsınız, benim makinenin upgrade olmamış (sadece ssd takılmış) haline de kurdum Windows 10 o da sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: survivor_simal

Hocam size çok katılamıyorum. Neredeyse çıktığı günden beridir Windows 10 kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım bilgisayarımda her şey de çalışıyor. Diyebilirsiniz ki siz upgrade yapmışsınız, benim makinenin upgrade olmamış (sadece ssd takılmış) haline de kurdum Windows 10 o da sorunsuz çalışıyor.

İlginç aslında elimde yedek bir ultrabook var denesem mi beni de gıcıklandırdın şimdi ama ne kazancım olacak bilemiyorum çünkü onca şey kurulu ki bunca zamandır bilemiyorum.

edit win 10 kuurlumunda sonra fan hızında bir artış oldu mu daha çok performans talep edeceğinden cihazı koşturmasın, gürültülü çalışması beni çileden çıkarır. Keşke Android'teki Titanium gibi kuurlu uyuglamqayı ayarlarıyla taşıyan bir sistem olsa.

Ben win 10'a yine de direneceğim ama önümüzdeki günlerde Android desteği geleceği söyleniyor eğer gelirse ona karşı duramam, Android'te windows'da olmayan çok güzel uygulamalar var Moonreader gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 18 Aralık 2020; 20:56:22 >
    Valla hocam ben güncel olanı seviyorum açıkçası çok anstabil değilse kurarım güncel ne ise. Windows 10 baya farklı bir sistem kullanarak anlayabilirsiniz hocam bu farkı. Sizin Ultrabook hayli hayli kaldırır burada kritik olan şey SSD. SSD niz yoksa Windows 10 zulüm gibi gelir.
  • quote:

Valla hocam ben güncel olanı seviyorum açıkçası çok anstabil değilse kurarım güncel ne ise. Windows 10 baya farklı bir sistem kullanarak anlayabilirsiniz hocam bu farkı. Sizin Ultrabook hayli hayli kaldırır burada kritik olan şey SSD. SSD niz yoksa Windows 10 zulüm gibi gelir.

Ultrabook'da Win10 var zaten işlemcisi i5, dediğim gibi Android desteği gelirse hemen kurarım Acer'e de çünkü çok seviyorum bu laptopu. Ben emulatör ile Android kurmuştu öyle çok yoruyor sistemi ama stock olarak gelecekmiş.

SSD iki yıldır var Acer'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 18 Aralık 2020; 21:0:0 >
  • quote:

Peki tüm özellikler çalışıyor mu win10 kurulumu sonrasında? Yani ses açma kapama tuşu ve wireless dışında kullandığımda tuş da yok aslında ama kameranın, ses veya görüntü sürücülerini bulmada sıkıntı yaşadınız mı?

Synaptic driveri (su touchpadde scroll yapmaya yarayan kısım) hariç hepsi çalışıyor hocam bütün tuslar wireless Bluetooth kamera ses görüntü aklınıza ne geliyorsa. Çoğu Windows da gömülü olarak var. Ekstra isterseniz atıyorum realtek in sitesinden HD codec driveri indirip de kurabilirsiniz. Grafik driverini da ATI veya NVidia nin sitesinden indirebilirsiniz ekstra uygulamalarını isterseniz.
  • quote:

Synaptic driveri (su touchpadde scroll yapmaya yarayan kısım) hariç hepsi çalışıyor hocam bütün tuslar wireless Bluetooth kamera ses görüntü aklınıza ne geliyorsa. Çoğu Windows da gömülü olarak var. Ekstra isterseniz atıyorum realtek in sitesinden HD codec driveri indirip de kurabilirsiniz. Grafik driverini da ATI veya NVidia nin sitesinden indirebilirsiniz ekstra uygulamalarını isterseniz.

Scroll yapmaya yarayan yazılımı Snaptics diye aratarak bulabilirsin benim aldığım ultrabookda yoktu sonradan yükledim, onun donanım/sürücü ile falan alakası yok apayrı bir yazılım. Eğer kastettiğin parmak izi okuyucu ise çünkü o da scroll yapabiliyor onun sürücüye ihtiyacı olabilir ben kenardaki çentikli kısım için söylemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 18 Aralık 2020; 21:42:46 >
    Bir kaç driver indirdim denedim, önceden Windows 8.1 varken bulmuştum Windows 10 da calismayinca çok da zorlamadim zaten kullanmıyorum.
  • quote:

Bir kaç driver indirdim denedim, önceden Windows 8.1 varken bulmuştum Windows 10 da calismayinca çok da zorlamadim zaten kullanmıyorum.

siz güncelleme yaptım dediniz, ben işlemci ram değiştirene denk geldim fakat ekran kartı yükseltilebiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 18 Aralık 2020; 21:47:17 >
    Hocam buradaki yazıda detaylı olarak anlattım neler değiştirdiğimi inceleyebilirsiniz.
    Hocam çok geciktim kusura bakmayın telefon bozuldu... Ben buldum linki atıyorum. Buradan kendi bilgisayarınıza uygun sürücüyü indirebilirsiniz.Evet Windows 10 kullanıyorum.
    https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/pc-audio-codecs-high-definition-audio-codecs-software

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datemibro -- 22 Aralık 2020; 0:44:31 >
    teşekkürler hocam şuan 7 kurulu yine olur değil mi?

Olur hocam windows 7 yazanı kurun

teşekkürler hocam iyigünler dilerim.

• 6930G konusunu açalı seneler oldu. Cihaz zamanında çok iyi iş gördü fakat 2 yıl önce ekran kartı sorunu nedeniyle bir köşeye kaldırmak zorunda kaldım. Geriye baktığımda yıllar geçmiş, herşey insanlar için.

Tüm eski dostlara ve yeni kullanıcı kardeşlerimize selam olsun.

Sadece bir merhaba demek istedim, kalın sağlıcakla.

tcebeci

• 
Sayfa: önceki 657658659660661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.