Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (660. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    selamlar hocam.Bu gece Annanem geldi internette işimiz vardı açtım nine dedim bu kaç senelik tahmin et.😀 dedim bu tam 13 senelik.Maşallahı var dedim.Oda sen temiz kullanıyorsun ,kalında iyisi heralde dedi😁

gerçekten bozulsa Allah korusun diyeyim.Yerine böyle sevebileceğim ne alırım bilmiyorum.Arkadaki ışıklı acee logosu yeter aletin.

Yalnız yaklaşık 1 aydır canımı sıkan bir durum var muhtemelen yazılımsaldır diye umuyorum, bazen pc açtığımda 2 dk kadar sonra ekran kararıyor tuşlar ışıklar tepki vermiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Yarama tuz bastın benim o Acer kısmının ışığı gitti bir de sağ taraftaki USB'ler ama onda hata bende kontak yapmasına sebep oldum.

Şu 4'lü PCMCİA USB portu düzgün çalışsa dert etmeyeceğim ama istediğim gibi çıkmadı.

• Merhaba, ekran kartı artık sonuna geldi. Üstündeki 4640nin ikinci elini bulabilir miyiz? Veya mevcutta bulabileceğimiz uyan modal tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun sorun nedir?

bendede mavi ekran hatası veriyordu aniden internette falan gezerken bende ekran kartından şüpelenmiştim ama ram in biri bozulmuş ondan yapıyormuş ram i değilyirdim düzeldi
  • Video failure dlr hatası. Ekran kartında arıza var. 6 ay kadar önce fırınladım düzeldi. Bugün yine yapmaya başladı.

Ruhuna Fatiha hocam, herşey böyle başlıyor ben sonrasında bütün lehimlerini yenilettim bı 6 ayda öyle gidiyor. Sonra mecbur ikinci el kart aradım buldum. Hatta aspire serisi başka bir makineden söktüm.
  • survivor_simal kullanıcısına yanıt
    Tamam bende ekran kartı arıyorum zaten aynı ekran kartından veya uyumlu olanlardan tavsiyeye ihtiyacım var. Biraz baktım genelde masaüstü için ekran kartları satışta. Bu şekilde ekran kartı bulabileceğimiz bir yer tanıdık kişi vs var mı?
    Hocam MXM-II tipinde kartlara bakacaksınız ama maalesef her bu tipteki kartta bios uyumsuzlugu sebebiyle çalışmıyor. Piyasada tamir görmemiş bir kart bulmak çok zor. AliExpress üzerinden bulabilirsiniz NVidia 8600 9300 M serileri çalışır ama açıklama kısmında 6930 uyumludur diye belirtenlere bakın. Tr deki kart olarak ayrı satilanlari çoğu işlem görmüş şunu yapabilirsiniz bazen anakarti arizali ekranı kırık diye letgo da satılıyor ucuz fiyata onlardan alıp ekran kartını kullanabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Bu laptopa ssd ne önerirsiniz? M2 ssd desteklemiyor sanırım. Sata2 sata3 ne alalım. Alıpta destelemezse geri vermek zorunda kalırım. Veya sata 3 alıp hızı yavaş olacaksa sata 2 mi alalım?

• D-Assault kullanıcısına yanıt
    840 Evo var Samsung bende sata herhangi bir sıkıntısı yok.
    anakart sata 2 destekli hocam 250 mb civarı hızlar veriyor.Piyasa da sadece sata 2 ssd olmadığı için.Ucuzlarından alın gitsin.Favori markalarım longline ve hi level 3 yıl garanti verdikleri ve firmaları yerli olduğu için.En azından muhatap var.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

anakart sata 2 destekli hocam 250 mb civarı hızlar veriyor.Piyasa da sadece sata 2 ssd olmadığı için.Ucuzlarından alın gitsin.Favori markalarım longline ve hi level 3 yıl garanti verdikleri ve firmaları yerli olduğu için.En azından muhatap var.

Teşekkür ederim. Bi bakalım, eğer değşime değerse almayı düşünüyorum.

fazlasıyla değer.Hele Windows 10 kullanacaksanız çağ atlatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

fazlasıyla değer.Hele Windows 10 kullanacaksanız çağ atlatır.

Windows 10 32 bit mi kurulabilir yoksa 64 bit destekliyor mu?

ram 4 ise 64 yok ram 3 falansa 32kur
    10 yıldan fazla süredir sektörde olan biri olarak nedense eski işlemcilerde 32 bit sistemler daha stabil böyle akıcı geliyordu bana ama google Chrome ve diğer programların aşırı ram tüketimesinden dolayı artık 64 bit e mecburuz.

• bizim bilgisayardan aynı anda hem hdmi hem vga çıkıştan görüntü alınabilir mi arkadaşlar?

edit bu cihazın üstündeki ekranı tamir için harcadığım paraya lanet olsun, kesinlikle uğraştığıma değmezmiş, hem vgadan hem hdmi'dan aynı anda görüntü alınabiliyor, 4K kavisli bir ekran alacağım masama sığan bbbir model şu pandemi bittiğinde şimdilik FHD Samsung işimi görüyor diğer cihazlarla geçiş yaparak 2 televizyon 2 laptop 2 monitör olan evde tek kişi yaşıyorum yine de sığamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_ihsan21 -- 10 Şubat 2021; 17:27:42 >
  • meeb kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar bende de aynı sıkıntı var bazı kişiler ekran kartı demiş ama sorun ekran kartından değil Sistem sorunsuz WİNDOWS 8.1 vb ile çalışırken windows 7 64 bit yüklediğimde (32 denemedim) bir süre sonra ekran kararıyor ve tepki vermiyor.

HDD üzerinde bad sector hatasından şüphelendim ancak zaman bulup bakamadım.Sürücülerin yada biosun uyuşmazlığından da kaynaklanıyor olabilir bir kaç sistem daha deneyip size burdan yazacağım 8.1'i 1-2 saat kullandım ve hata almamıştım ama windows 7'de 5 dk sonra kapatıyor kendini..Birde ben pcde şunu fark ettim TUBA diye tabir ettiğimiz subwoofer'dan ses gelmiyor ürün sağlam patlak vs değil bu sorunu bir kaç forumda gördüm yazılık sorunu olduğu söyleniyor ancak ne yaptımsa o sesi bir türlü alamadım ayarlardan subwoofer ayarıda açık sorunu yaşayan varsa yanıt verirse sevinirim..

• Öncelikle Herkese Merhabalar;

--Kendi paramı kazanarak aldığım ilk elektronik cihazımı gül gibi saklıyorum hala ne bir çizik ne bir vuruk kutu fatura hepsi mevcut :)

--Ancak cihazımda şöyle bir sorun var Tuba diye tabir edilen Subwoofer kısmından ses alamıyorum yazılımsal hata olduğu kesin çünkü ürün sağlam patlak vb yok açıp kontrol ettim bu sorunu daha önce yaşayan yada çözen var ise yardımcı olursa sevinirim.

--Yukarda bir arkadaş ekranın aniden kararıp kapanmasını söylemiş evet o bende de yapıyor ama sebebi ekran kartı bence değil çünkü vista ve 8.1'de bu arıza vermiyor Windows 7 64 bit'de bu hatayı bende alıyorum Ekran kartı sağlam olduğuna eminim Birde Hdd bad sector hatasından şüpheleniyorum.Konuyla ilgili fikri olan yada sorunu yaşayıp çözen varsa bizlerle paylaşırsa sevinirim.

--İLK GÖZ BEBEĞİMİ kaybetmek ve satmak istemiyorum :)

• 
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.