Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimden geleni yapacağım
  • tcebeci teşekkür ederim. Önerini deneyeceğim.

Xp için birkaç sorum olacak;
    1- ahci/ide tercihini ne yapayım. Değiştirmeye gerek varmı ibos'tan
    2- Hdd'nin recovery kısmını sileyimmi? silmeden xp kurabilirmiyim.

Bu arada benide eklermisin derneğe

Teşekkürler,
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkanka

Xp için birkaç sorum olacak;
    1- ahci/ide tercihini ne yapayım. Değiştirmeye gerek varmı ibos'tan
    2- Hdd'nin recovery kısmını sileyimmi? silmeden xp kurabilirmiyim.

Bu arada benide eklermisin derneğe

Teşekkürler,

1- SATA entegreli özel XP CD'in olmadığını farzedersek, IDE seçeneğini seçmen gerekiyor. Yoksa kurulumda mavi ekran hatası alırsın.
    2- Recovery yi kesinlikle silme, dursun şimdilik. XP kurulumu yaparken C:/ nin üzerine yaparsan recovery ye birşey olmaz. Birde "Dosya sistemini olduğu gibi bırak" seçeneğiyle yüklersen aşağıdaki sorunla karşılaşmayabilirsin belki!

ÖNEMLİ NOT: XP kurduktan sonra recovery kullanıp (Alt+F10) tekrar vistayı yüklemek istersek, bilgisayarda bazı işlemler yapmamız gerekiyor, yoksa (Alt+F10) aynı anda bastığımızda recoverey yi başlatmıyor.

"c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis arkadaslara hitaben.

Ilk hamle olarak bios a giriyoruz ve d2d recovery enable yi disable yapiyoruz kapatiyoruz.

Partition magic, gpedit gibi parttition programlariyla gizli partition olan pqservice isimli partitionu gorunur yapiyoruz ki buda partition numarasini 07 yaparak oluyor. Icinden mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin isimli dosyalari bulup bunlari c: nin icine kopyaliyoruz. (eger bu islemi yapamazsaniz ki biraz karisik .)

Ve bu islem bittikten sonra yapacaklarimiz cok basit.

Baslattan + calistir+ ve cmd yazdiktan sonra entere bas sebebi win98 deki gibi dos komut sayfasinin gelmesi.

Ilk basta (C:) olmadigi icin (C:) olana kadar (cd..) yaparak entere basiniz. (C:) oldugunda yazacaginiz sey sudur.

mbrwrwin install rtmbr.bin yani C:\>mbrwrwin install rtmbr.bin evet bu komuttan sonra entere basiyorsunuz.

Evet islem tamam bilgisayarini yaniden baslatiyorsunuz biosa girip disable yaptigimiz d2d recoveri yi enable yapiyoruz ve Alt + F10 recoveri komutumuz yani kurtarma konsolumuz geri geldi güle güle kullanin arkadaslar.
    "
    ALINTIDIR.

Hayırlı uğurlu olsun. Ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 28 Kasım 2008; 15:48:16 >
  • Arkadaşlar acer 5930g mi yoksa 6930g mi daha iyi? aşağıdaki 2 cihaza bakarmısınız

6930g http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1002&uid=101678
    5930g http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34997
  • Yarın büyük bir teknoloji mağazasında Acer 6930G'de 700 YTL civarı bir indirim olacak. Bilginize.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkanka

tcebeci update linkine ulaşamadım. Acer-euro serverinde bir sorun var herhalde.
    Upadate'den sonra farkettiğin bişeyler varmı + ?

Bu arada benim ekran kartı sorunu devam ediyor, Direct x9 ile ilgili olan. Bir çok farklı driver ve ayar denedin. Her seferinde sorun farklı bir bir şekilde gelip ekranı donduruyor. Bazen açılır açılmaz, bazende 20dk sonra. İçinden çıkan driver ile windows'un strançı Titanın bile donduğunu gördüm. Kontröllü deneme de yapamıyorum. Daha fazlasını denerim ama bir servise göndereyim diyorum. Umarım Acer servisi kabiliyetlidir. Yoksa bunda bişey yok diyecekler geri gelecek.

arkadaşım öncelikle directx sorununa cvp olayım. aynısını bende yaşadım eski directx yüklemişsin ve oda directx i bozuyo bu açıklanan bi haber ayrıca senin yapacağın şey formatı atacaksın ve sadece şu an microsoftun sitesindeki kasım güncellemesi olan direct x i yükeleyeceksin. tek çare...

2. olarak abi kurcalamayın pc yi okadar bios update , yok xp kurmalar:) kullanın vistayı biosuda ellemeyin ekran kartı driverınıda :) sonra sorun sorun sorun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravedead -- 28 Kasım 2008; 23:01:48 >
  • -----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Talha86 -- 12 Aralık 2008; 20:38:31 >
  • Arkadaşlar bu ikinci HDD'nin kapak sorunu beni baya uğraştırdı. Acer'den parça almama konusunda inat ettim, tornavida ısıtarak plastik parçayı deldim.Aldığım HDD 320 GB Samsung.

Bir arkadaş sadece zımparalayarak seagate'i yerleştirdim diyor fakat nasıl yaptı anlayabilmiş değilim. HDD marka farkından dolayı bu kadar nasıl fark eder bilmiyorum ama ben diski yerleştirdikten sonra arada 4 mm kadar fark kaldı ( o uzun tırnakları dahi kestikten sonra ). Aman neyse öyle veya böyle bitti ama 4 saat 2 kişiyi uğraştırdı haberiniz olsun.
  • bu seride bimeks kampanya yapmışhttp://www.bimeks.com.tr/
    ancak burdaki seride bazı farklılıklar var.ekran kartı 9600m gs işlemcisi p8600 ram 4gb ve blutooth var gözüküyor.
    1859 ytl bi de yanında 97 ytl lik hediye alma şansın var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 29 Kasım 2008; 12:34:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

quote:

Orjinalden alıntı: sulo61gun

bu seride bimeks kampanya yapmışhttp://www.bimeks.com.tr/
    ancak burdaki seride bazı farklılıklar var.ekran kartı 9600m gs işlemcisi p8600 ram 4gb ve blutooth var gözüküyor.

9600 gs hiç iyi değil bence, Vatandakilere baksanız,

abartmayalım o kadar.9600 gs de 3500-3700 puan alıyor.çok kötü sayılmaz.ayrıca işlmecisi ram ve blutooth artıları da var vatandakine göre.gerçi benim aklım vatandaki 5930 g de:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 29 Kasım 2008; 17:48:34 >
  • quote:

quote:

quote:

abartmayalım o kadar.9600 gs de 3500-3700 puan alıyor.çok kötü sayılmaz.ayrıca işlmecisi ram ve blutooth artıları da var vatandakine göre.gerçi benim aklım vatandaki 5930 g de:)

3500
    5000

Bu ülkede çok gencin boynu bükük kaldı ekran kartları yüzünden. Özellikle İntel GMA denen saçmalıklardan çok kişinin parası çöpe gitti. Onca para verilipte LOW ayarlarda bile oyun oynamadığı oldu.9600 GS, 9600 GT ye göre berbat. 9600 GT de 9800 GT ye göre berbat. Onca para veriyoruz amerikalılara ve çinlilere karşılığını alamıyoruz. O yüzden acımasızca eleştiriyorum bu kartları. Amerikalı karşıma playstation 3 gibi oynayamadığı oyun yok dedirtecek bir kart yapmadıkça da eleştirilerim sürecek

Aklının sesini dinle, maceraya atma kendini, oyunla aran yoksa bilmem tabi, 1 saat içinde Halo yu indirmiş olacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 29 Kasım 2008; 18:30:14 >
  • Aslında GS 3500 ama P8600 desteğini de arkasına alınca 3DMark06dan 5000i gorebilme olasılığı var.Biri alsa da incelese hoş olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Children_oF_BodoM

Aslında GS 3500 ama P8600 desteğini de arkasına alınca 3DMark06dan 5000i gorebilme olasılığı var.Biri alsa da incelese hoş olur.

o kadar olmaz da 4000 bini geçebilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3500
    5000

Bu ülkede çok gencin boynu bükük kaldı ekran kartları yüzünden. Özellikle İntel GMA denen saçmalıklardan çok kişinin parası çöpe gitti. Onca para verilipte LOW ayarlarda bile oyun oynamadığı oldu.9600 GS, 9600 GT ye göre berbat. 9600 GT de 9800 GT ye göre berbat. Onca para veriyoruz amerikalılara ve çinlilere karşılığını alamıyoruz. O yüzden acımasızca eleştiriyorum bu kartları. Amerikalı karşıma playstation 3 gibi oynayamadığı oyun yok dedirtecek bir kart yapmadıkça da eleştirilerim sürecek

Aklının sesini dinle, maceraya atma kendini, oyunla aran yoksa bilmem tabi, 1 saat içinde Halo yu indirmiş olacağım

oyun normalde laptop ta oynanmaz ki zaten.crysisi 9600gt ile laptopta ancak mediumda oynarsın.ben de zaten 5930g nin iki versiyonu arasında kaldım biri 9600gt li diğeri 9300gs li olan ve arada 450 ytl fark var(işlemci fakı da var p8400 e t5800) .ki bu farkı düşünüyorum kaç gündür değer mi değmez mi diye.Normalde değmez ama insan aç gözlü olunca dayanamıyor tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 29 Kasım 2008; 18:44:40 >
  • sulo61gun kardeş

9300 ile 9600 arasında dağlar kadar fark var dağlar.. makınayı ladıktan sonra pişman olursun. 9600 almadığına
    laptopla oyunda oynanır sen merak etme .. masa üstünden iyide oynar. o laflar eskide kaldı...şimdiki latoplar masaüstü sistemlere taş çıkarır wallah
    ben 5930 sahıbiyim. ilk zamanlar ekran kartı driveri ile ilgili sorun vardı.. şidi banamısın demiyor.. criysisi bile high da oynatıyor..(very hıgh da değil))
    geri kalan oyunlar zati cerezz emin ol.. böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion_46 -- 29 Kasım 2008; 21:15:29 >
  • Arkadaşlar merhaba

Ben bugün bimeksin kampanyasından faydalanmak istedim. Yeşilköy mağazasına gittim. Bir nokta çok dikkatimi çekti.

"Farklı dijital yaşam tarzı
    Panoramik 16" Full HD Acer CineCrystal™ ekran, 1920 x 1080 piksel çözünürlülük ve 16:9 en boy oranıyla mükemmel multimedya deneyimini doruğuna ulaştırıyor. 2ci nesil Dolby Home Theater® , Acer eAudio Management ve trend belirleyici Tuba CineBass booster, True5.1 surround ses sistemini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Blu-ray Disc™ sürücünüzde high-def filmlerinizi izleyin. Dijital hayatınızı doruğunda yaşayın.Dokunmatik Acer MediaTouch tuşlarıyla multimedya dosyalarınızı kontrolünüz altında. "

Yukarda yazanlar
    http://www.acer.com.tr/public/page4.do?link=oln56.redirect&dau22.oid=39851&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=26&CountryISOCtxParam=TR&LanguageISOCtxParam=tr&ctx3=-1&ctx4=T%C3%BCrkiye&crc=1692506808

acer'in resmi sitesinde yazmakta. Fakat bimeks'te satılan 6930G serisinin en üst versiyonu olan "AS6930G-864G32Mn" modeli olsada üzerinde Blu-ray okuyucu yok. Reyon görevlisi arkadaş sadece 8930 modellerde olduğunu söyledi ki tespitlerimde doğruladı. Şimdi size soruyorum şu ana kadar bu cihazı alan arkadaşlarda blu-ray okuyucu varmı. Yoksa eğer bizi niye hala keklemeye çalşıyorlar. Avrupa modellerinde mevcut. Diğer konu ise ürünü aldım ödemeyi yaptım. Müşteri hizmetlerinde paketi açarak ölü pixel olup olmadığını kontrol etmelerini istedim. Klavyenin çevresinde yer alan parlak çerçevenin hemen hemen her tarafında çizikler fark ettim. Sağolsunlar reyondan diğer ürünü getirdiler kutuyu açtık oda öyle çıktı. Montaj yapılırken sürtünmelerden dolayı çizilmiş olduğu aşikar. Bende hem sinirlendim hem üzüldüm ve satışı iptal edip geri iade ettim hem sıfır üründe çizikler var hemde üründen malzeme kırpıntısı yapılmış. Ürün Arena Bilgisayarın malıydı.

Bu konuda fikri olan değerli arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Saygılar.
  • @caglaraktas

Hocam 6930'un 864G32Mn modelinde blu-ray disc sürücüsü yok ne yazıkki.Acer'in sitesinde dikkat edersen iki önemli sey yazıyor.Birincisini sen de yazmışsın; "Blu-Ray filmlerizi izleyin"..Yani Blu-Ray discleri okuyor ama yazamıyor. CD-RW/DVD-RW/Blu-Ray-R şeklinde. Asıl önemli olan şey ise,konfigürasyonun altında "Product models and specifications may vary depending on country." yazıyor.Yani; "Ürün modelleri ve özellikleri ülkelere göre değişebilir." Bu da demek oluyor ki,bizim ülkemizde Blu-Ray-RWyi bırak Blu-Ray-R de yok..

@tcebeci

Evet kardeş dediğin doğru ne yazıkki.Full HD Playback denilen olay bildiğin Full HD videoları bilgisayarında media player ve türevi programlardan izlemen demek oluyor.Yani 32 bit vista işletim sistemimizde 2.nesil high definition (Full HD) filmleri izleyemiyoruz..Neden sorusunu biraz netten arastırdım demin; Sebebi de şöyle: Microsoft 2006 yılında yaptığı acıklama ile Blu-Ray disclerin 32 bit işletim sistemlerinde kernel kodlarının kırılabileceği,yani cdlerin coğaltılıp illegalleştirilebileceğinden dolayı Full HD desteğini vista 32bitlerden cekmiş.Kısacası insanları orjinal disc almaya zorlamışlar bir nevi.Ama bence blu-ray olayı biraz yaygınlaşınca onun da bir şekilde çözümü bulunur,kaçışı yok bu işin..
    Ben yeni laptopumu bi elime geçirsem denicem ama daha memlekete gidemedim ne yazıkki.Bayrama kadar sadece elimdeki dün aldığım blu-ray filmim ile bakışabiliyoruz,eski HP laptopuma takıyorum,ı ıh,banamısın demiyor :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: caglaraktas
    Montaj yapılırken sürtünmelerden dolayı çizilmiş olduğu aşikar. Bende hem sinirlendim hem üzüldüm ve satışı iptal edip geri iade ettim hem sıfır üründe çizikler var hemde üründen malzeme kırpıntısı yapılmış. Ürün Arena Bilgisayarın malıydı.

Bu konuda fikri olan değerli arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

Saygılar.

Bahsettiğin çizikler bendede var. Dikkatli bakınca farkediliyor. Ama bence önemli değil. Ölü piksel bence 1000 kat daha önemli. Çünki acerin kullanma klavuzunda 5 piksele kadar değişmez yazıyor. Bence sen çizgilere fazla takılmadan eğer niyetin varsa ve madem bahsettiğin firma ölü pikselleri kontrol edip veriyorsa hemen bir tane al. İzmir Vatanda Bimekste bu kıyağı 5 piksele kadar yapmıyorlar. Benden söylemesi

2 cihaz çıkardık kutularından baktık ölü pixel yoktu lakin ikisindede çizikler olması ve blu-ray var sanıp olmadığını da görünce iade ettim.
  • arkadaşlar bende aranıza dün katıldım AS6930G-733G32MN modelini vatndan 1765 ytl ye aldım şimdi size sorularım var

1- kurulumda cdsi içinde sandım ancak cdsi yokmuş kurulumdan sonra yedekle çıktı ama cdm yok diye yedekleyemedim oyun program yükledim şimdi yedeklersem ne farkeder anladığım kadarıyla bundan sonra windows kuru için o cd yi kullancam
    2- tuba yı ya çalıştırmayı başaramadım yada beklediğim gibi değildi elimi üzerine koyunca titreşim alamıyorum işin doğrusu nedir
    3- acer çok program yüklemiş içine bunları silsek ne olur işlemciden yiyormuş okuduğum kadarıyla
  • arkadaşlar 9600 GS kötü demişsiniz bende bu var acaba eksileri nedir tam olarak
    ayrıca ekran kartına ram payalışımını biostan m ı veriyoruz ben bunda bulamadım
    evdeki pc de vardı seçenekler ama
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.