Şimdi Ara

ACER AS4820 TG TİMELİNE X KULÜBÜ VE KULLANICILARI (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.211
Cevap
5
Favori
88.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -Hokkabaz-

Selam arkadaşlar. Birşey dikkatimi çekti. Kulaklık çıkışında kırmızı bir ışık yanıyor. 3 yıldır kullanıyorum yeni farkettim :) 4820 TG Kullanan arkadaşlardan ricam karanlık bir ortamda bakabilirler mi ? Kırmızı ışık yanıyor mu ?

İlginç baktım az önce bir ışık göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Hokkabaz-

Selam arkadaşlar. Birşey dikkatimi çekti. Kulaklık çıkışında kırmızı bir ışık yanıyor. 3 yıldır kullanıyorum yeni farkettim :) 4820 TG Kullanan arkadaşlardan ricam karanlık bir ortamda bakabilirler mi ? Kırmızı ışık yanıyor mu ?

Evet var, ilk zamanlar farkettiğim ve ilginç bulduğum bir özelliktir. sürekli aktif değil yalnız ilginç gelen ve aynı zamanda hoşuma kısmı da bu 3.5mm kulaklık ucunu girişe yaklaştığında aktif oluyor ki benim gibi geceleri karanlıkta pc başındaki olan biri için nimet
  • -Hokkabaz- kullanıcısına yanıt
    optik çıkış görevine yarıyo o ışık. 5+1 ses sistemleri için.
  • Sayfaları taradım ama tam biir cevap alamadım. Elimde 4820tg, 3gb ram ve 320gb hdd özelliklerindeki modeli mevcut. Mevcut ramleri 8gb yükseltmek istiyorum. Aynı cihazın ramını yukselten oldu mu? Herhangı bır sıkıntı yasadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbrbr -- 25 Ekim 2013; 17:12:56 >
  • Windows açıldığında Nvidia ile direkt açılması için ayarları nereden yapıyorduk arkadaşlar. Beceremedik bir türlü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmbrbr

Sayfaları taradım ama tam biir cevap alamadım. Elimde 4820tg, 3gb ram ve 320gb hdd özelliklerindeki modeli mevcut. Mevcut ramleri 8gb yükseltmek istiyorum. Aynı cihazın ramını yukselten oldu mu? Herhangı bır sıkıntı yasadı mı?

Bende de aynı cihaz var 1gb olan rami söküp 4 GB taktım 2+4 ygb olarak kullanıyorum ayrıca 320 GB 5400rpm hdd sokup seagate 750 gb 7200rpm seagate hdd taktım. SU an bu sekilde kullanıyorum sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim. Artık 4gb bir ram alırım kendimi
  • satmayı düşünen varsa alıcıyım, sadece anakartı da alabilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marxx

satmayı düşünen varsa alıcıyım, sadece anakartı da alabilirim :)

Bu aralar 1000TL civarlarında satmayı düşünüyordum ama sadece düşünceydi
  • firozat kullanıcısına yanıt
    e o fiyata sadece düşüncede kalır çünkü. 950 ye SSD li (GB ramli 4830tg var forumda. bende de 4830tg var 900 civarına onlar gider diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marxx

e o fiyata sadece düşüncede kalır çünkü. 950 ye SSD li (GB ramli 4830tg var forumda. bende de 4830tg var 900 civarına onlar gider diye düşünüyorum.

Dediğim gibi sadece düşünceydi
    4-5 yıl önce 1850TL civarına aldığım HP pavilion dv5-1040 laptopumu, garantisi bittikten belli bir süre sonra 1000TL ye satmıştım.
    Acer'ı aldığım dönemde media markt fiyatı 1900TL civarlarındaydı tabi ben 1400TL civarına almıştım
    Bu işlerle biraz haşır neşir olduğumdan dolayı uygun fiyata satın alıp iyi bir fiyattan satabiliyorum
    4820TG cihazımdan oldukça memnunum, kullanışlı cihaz. Kolay kolay satmam, satarsamda bundan sonra iyi bir ultrabook alırım sanırım.

• firozat kullanıcısına yanıt
    evet bence de timelinex serisi acerin becerdiği en iyi iş oldu.
  • ati radeon 5650 nin son sürüm versiyonu hangisi ?
    driver nerden indirebilirim ?
    link verir misiniz ?
  • arkadaşlar bilindiği üzere bu notebooklar iki ekran kartlı.... benim notebook un da yaklaşık on gündür ne zaman ati ekran kartına geçiş yapıp kullanacak olsam ekran kararıp mavi ekran hatası veriyor mavi ekran hata kodu 0x0000016 ve hata ismi atikmpag.sys idi... mavi ekrandan sonra yeniden başlıyor taki geri yükleme yapıp intel ekran kartına geçene kadar...yoksa sürekli mavi ekran verip yeniden başlıyor ...ilk başlarda ati ekran kartına geçtigimde mavi ekran hatasına geçmeden önce ekran karelenip çizgi çizgi oluyor ve kararıp mavi ekran hatası veriyordu ama artık direk ekran kararıp mavi ekran hatası verip yeniden başlıyor taki geri yükleme yapıp intel ekran kartına geçene kadar...yoksa sürekli mavi ekran verip yeniden başlıyor .. ama intel ekran kartında hiç bir sıkıntı yok.

bende ayriyeten Windows 7 yüklü bir harddisk daha vardı bu sefer onu taktım birkaç gün ati ekran kartında sıkıntı yoktu ama sonra yine mavi ekran hatasına başladı.....

bu sefer de Windows 7 yi tekrar yükledim iki gün sonra yine aynı mavi ekran hatasına başladı şimdilik intel ekran kartında kullanıyorum.....sizce sorun nedir ekran kartı bozuldumu bozulduysa tamiri veya değişimi mümkünmü yoksa sorun nedir.... bu arada bundan 1 ay önce ekran kırılmış ve internetten ekranın ürün kodunu vererek bir ekran alıp takmıştım....acaba taktığım ekran ile uyumsuzlukmu gösteriyor....gerçi uyumsuzluk olsa intel ekran kartındada bu sıkıntıyı vermesi lazım yada taktıktan üç beş gün sonra bu hatayı vermesi lazım...ama ekranı takmamın üzerinden bir ay geçti....yardımlarınızı bekliyorum saygılar....bu arada ürünümün garantiside doldu...

• selamlar..
    benim gibi bilgisayarın ölüsünü görmeye niyetli olup kullanan kişiler olabilir diye düşünerek buraya yazıyorum. değiştirmeye niyetlendim ama şimdilik erteledim.
    sorunum ati ekran kartına geçiş yapamıyorum. bu sorun 2-3 saat önce windows 10'a geçiş yaparak yaşamaya başladım. en güncel sürümü bulup yükledim ama değişen şey olmadı. aynı sorunu yaşayıp çözüm bulabilen var mı?
  • cemsch C kullanıcısına yanıt
    hocam epey olmuş yazalı. bende windows 10 kullanıyorum. biosdan dan kapattım intel ekran kartını.sorunsuz devam ediyorum ati ile. ssd hardıskte takınca canavar gibi oldu. epey daha götürür beni. oyun oynamadıktan sonra sıkıntı yok. sarjıda hala 3 saat gidiyor. 4-5 sene oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emresalvation

hocam epey olmuş yazalı. bende windows 10 kullanıyorum. biosdan dan kapattım intel ekran kartını.sorunsuz devam ediyorum ati ile. ssd hardıskte takınca canavar gibi oldu. epey daha götürür beni. oyun oynamadıktan sonra sıkıntı yok. sarjıda hala 3 saat gidiyor. 4-5 sene oldu.

bende ssd takıp kardeşime verdim. pil sizinde aöylediğiniz gibi inanılmaz, hala 2-3 saat gidiyor.

• 4820TG bios dump file a ihtiyacım var. bios unu UEFİ desteği var diye modded bios attım olmadı birde chip e yazdım şimdi de cihaz açılmıyor. elinde orginal bios un dump ı olan paylaşabilirse sevinirim.
  • Benim bilgisayarin da ekran karti bozuldugundan -belki de bozulmadi- windows 7ye döndüm. Ancak kart yine sıkıntı yapinca biostan switchable olan ekran kartı seçeneğini discreet yaptim. Şimdi bilgisayar acilmiyor. Ekran siyah. Hicbir tepki yok. Ne yapacagimi sasirdim. Yardim edebilecek kimse yok sanirim.

• Ram takan arkadaşlar hangi marka model taktınız 4+4 olarak 8gb takıcam ama üzerindeki modellin 4 gb olanın yeni üretimi taktım çalışmadı eski üretimi çalışıyor. eski üretimde bulamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.